שלום לכם
,

anavit

New member
שלום לכם../images/Emo39.gif,

יש לי ארנבונת מהממת בת חודשיים. נראית מסוג מעורב. פתאום אחת האוזניים שלה נשמטה. היא יכולה להרים אותה לזמן קצר אם היא ממש רוצה להקשיב, אבל אח"כ היא נשמטת. שאלתי היא: האם ייתכן שבגיל כזה היא תתגלה כארנבונת שמוטת אוזניים? האם ייתכן שהיא תשאר לא סימטרית? (אחת שמוטה ואחת רגילה) מה זה יכול להיות?

טוטס

New member
יש לקחת אותה לבדיקה וטרינרית בהקדם

אצל וטרינר המתמחה במכרסמים. לא יכול להיות שארנבון פתאום בגיל כזה מתגלה כשמוט אוזניים (כן קיימים ארנבונים שאוזן אחת שמוטה והשניה לא, אבל זה משהו מלידה ולא מופיע פתאום) יכול להיות שאלה טפילי אוזניים או כל בעיה אחרת באוזן וחשוב לבדוק את זה.

anavit

New member
תודה, אני אעשה זאת

בכל מקרה, מצאתי תמונה באתר mypet של ארנבונת שנראה בול כמו שלנו- והאוזניים שלו שמוטות. האם זה במקרה או שיכול להיות שזה זן מסוים? זו התמונה שמצאתי

טוטס

New member
זה ארנב שמוט אוזניים-הוא נולד ככה,כשהאוזן

הייתה תמיד למעלה ולפתע נשמטת - זה בדרך כלל מעיד על בעיות באוזן החיצונית. יכול להיות דלקת. תבדקי האם את רואה אותה מנערת את האוזניים ו/או מגרדת אותם. למרות שגם אם אין את הסימנים הללו זה לא אומר שאין בעיה. חשוב נורא לא לדחות את האבחון והטיפול - כי הזנחה של בעיה באוזן החיצונית גורמת להתפתחות בעיה באוזן התיכונה או הפנימית. בהצלחה

anavit

New member
עדכון מניב ניב

הוטרינר אמר שאין לה דלקת או משהו כזה. פשוט היא ארנבת קטנה (מעורבת עם ננסי) אבל האוזניים שלה גדולות וכבדות ביחס לגוף. - לכן נשמטה לה אוזן, והאוזן השנייה סביר שתשמט גם בקרוב. תמונה של ניב ניב

טוטס

New member
בהחלט נשמע ממש תמוה. ישנם הרבה מאוד

ארנבונים שמערובים עם ננסי -ומעולם לא ראיתי אפילו אחד מהם שפתאום נשמטה לו האוזן (כולל הארנבון שלי שהוא כבר בן שנה וחצי)

anavit

New member
הי,

מדובר בוטרינר מומחה לחיות אקזוטיות, ואני מאוד סומכת עליו. הוא בדק אותה בצורה יסודית ולקח לה תרבית משתי האוזניים. מה שגם האוזן שנשמטה ארוכה יותר מהאוזן שעדיין עומדת בערך ב 20%

טוטס

New member
לא מכירה - אבל אם את מהרצליה יש פה וטרינר

מומלץ שנעמי ועוד כמה מחברי הפורום הולכים אליו - כדאי לשלוח לה מסר כדי שתתן לך את שמו
(זה הוטרינר שמחליף את ד"ר שור)

Princess23

New member
כן הוא בהחלט מצויין ומקסים ואפילו קצת חתיך :)

דומה לריצ'רד גיר לדעתי... בכל מקרה זה המספר שלהם, הם יושבים ברחוב הדר 09-9566060 לא זוכרת את שמו (לדעתי לורן משהו...) אבל אני בטוחה שנעמי תצליח לתקן אותי...

דר' לורון קורן

את בטוחה שברח' הדר ולא רח' יגאל אלון ? הוא ווטרינר מ ע ו ל ה, מ ו מ ל ץ ב ח ו ם וכמובן, שאף הצוות שלו. איזו עדינות, יחס, והכי חשוב : הקפדה.

שי סודר

New member
דווקא קראתי פה בפורום..

בס"ד פעם שחיפשתי בפורום מצאתי אשכול על מישהי שסיפרה שלארנבון שלה נשמטה אוזן ואחרי כמה זמן עוד אחת...

למעלה