שלום לכם,יש לי שאלה

שלום לכם,יש לי שאלה

אני בת 21 ואני עובדת בבחירות בטלפונים,ואני לקויית למידה כמובן, יש משהו ששמתי לב אליו בימים האחרונים ואני לא יודעת אם זה נובע מהלקות או שסתם ככה. ושכחתי לציין גם שאני לומדת אני לא מסוגלת ללמוד(למבחן שיש לי)או לעבוד אם אין לי שקט מסביבי ואם אני לומדת שאני מדברת לעצמי זה הרבה יותר קל ונכנס לי חומר לראש. ושאני עובדת אני חייבת שלא יהיה מסביבי יותר מידי רעש (למרות שיש אבל לא כזה נורא) ושלא יסיטו אותי ע"י כך שיש תעסוקה אחרת כי אז אני יוצאת מריכוז. אני לא יודעת אם זה קשור לפה אבל אם מישהו יודע אני אשמח אם יענו לי. ושיהיה לכולם יום נעים

Mנטה

New member
לכל אחד מתאימים תנאים סביבתיים

שונים על מנת להגיע לריכוז מלא. יש כאלו שמעדיפים רעש ויש כאלו שמעדיפים שקט ויש את כל הטווח באמצע. אני מניחה שמה שאופייני ללקוי הלמידה שלך , הוא הקיצוניות של השקט שאת צריכה, כאילו כל רעש קטנטן מסיח אותך. אולי שווה להתרגל בהדרגה למצבים של שקט קצת פחות מוחלט

למה את מתכוונת שאת אומרת

מצבים של שקט קצת פחות מוחלט? כאילו,לנסות לעבוד או ללמוד שיש מסביבי רעש?זאת הכוונה?

Mנטה

New member
לפי מה שאת מספרת, את צריכה שקט

ממש מוחלט כדי ללמוד. זאת אומרת שאם בחדר הסמוך מישהו מפעיל רדיו בשקט זה מפריע לך להתרכז (לפי מה שהבנתי). אם זה המצב, אז קשה למצוא מצבים כאלו, כי הרבה פעמים בחיים אם רוצים ואם לא יש רעש מסביב. אבל אפשר אולי להתרגל בהדרגה. ואולי תוכלי להגיע למצב שבו רעש פחות מפריע לך. אז לעבור משקט לקצת רעש אבל בהדרגה. אם היום את יכולה להתרכז רק כשאין כלום מסביב תנסי להוסיף משהו קטן, למשל ללמוד בחדר אחד בעוד שבחדר השני פועל רדיו או משהו. וככה תעלי לעצמך בהדרגה. כך גם תוכלי לבחון איזה רעשים יורת מפריעים לך ואיזה פחות. המטרה של כל זה היא שבסופו של התהליך תצטרכי תנאים פחות קיצוניים כדי ללמוד ותוכלי להתרכז ביותר מקומות.

זה בערך נכון,אם למשל אני רוצה לקרוא

משהו באיזה פורום ויש רדיו אז לפעמים אני לא מתרכזת במה שאני רוצה לענות ואז אני צריכה להוריד לשנייה את האוזניות ולכתוב את ההודעה ולחזור אל מה שאני כותבת. ואין שום סיכוי בחיים שאני אצליח ללמוד עם רעש מסביבי! אני יודעת שתמיד,אבל תמיד יהיה איזשהוא רעש. ומה את מתכוונת בהדרגה? איך עושים את זה?

Mנטה

New member
כן בדיוק לזה אני מתכוונת ../images/Emo13.gif

תראי, אם את לומדת עם אוזניות סימן שמוזיקה לא מפריעה לך. אולי בהמשך דיבורים של רדיו אבל בווליום נורא נמוך לא יסיחו את דעתך ואולי בהמשך ווליום קצת יותר גבוה. יהיו דברים שלעולם יפריעו לך. כשאנשים מדברים בווליום גבוה לידי, אני לא מצליחה להתרכז ואין לי קשיי ריכוז או קשב
זה טבעי
. לאט לאט תראי שיש דברים שאת יכולה להתרכז אתם ויש כאלו שלא. אם לא ברור תמשיכי לשאול

תודה רבה לך../images/Emo24.gif אבל מה שאני

התכוונתי,שאני לא לומדת עם מוזיקה כי אני לא יכולה. אבל,תודה רבה לך(אני בטוחה שאני אמשיך להציק פה
)

למעלה