שלום לכולן

אנוביה

New member
שלום לכולן../images/Emo24.gif

צהריים טובים לכולן שבת בצהריים אז אני מניחה שלא הרבה יהיו נוכחות כרגע.. אצלי כולם ישנים ורק אני חופרת באינטרנט על לידות בית ומיילדות ועלויות ו...מה לא. אני אציג את עצמי בקצרה: בת 31, עם ילד מהמם בן שנתיים כמעט ובעל מעט לחוץ אבל מאוד מפרגן. אחרי לידה לא קלה הייתי מאושרת לקבל תינוק מתוק ובריא לידיים וזה כל מה שעניין אותי. לא הייתי מודעת לפחדים שניטעו בי עד שגיליתי לפני מספר חודשים אני בהריון שוב. כמעט מיד(שבוע 6) התחלתי לדבר על לידת בית. בהתחלה זה היה הזוי. אח"כ זה ירד מהפרק. ואז זה חזר. נראה לי שהחלטתי סופית ללדת בבית בע"ה אם הכל יהיה תקין והפעם בעלי יותר פתוח לרעיון והחליט לתמוך בי כמו שצריך. שמעתי על מילדות שונות, ויש לי תחושה לגבי אחת או שתיים מהן, מה שאני לא יודעת כל כך זה האם צריך דולה בנוסף למיילדת? מתי מגיעה המיילדת אלי הביתה? אני שואלת כי אני רוצה חוות דעת מנסיון של יולדות ולא של אנשי צוות. הדילמה היא, לצערי, כלכלית. עלות של מיילדת בבית היא 5000 ש"ח ממה שהבנתי(אני צודקת?) ודולה עוד 2000....יקר לי לצערי. איפה אפשר ללמוד להתמודד עם הצירים עד ללידה בצורה טובה ובעלות יחסיתצ נמוכה? מישהי מכירה דולה מתלמדת שתהיה פחות יקרה אבל מספיק מקצועית? סליחה על השאלות הרבות... אני מאמינה שאתן מבינות איך אני מרגישה כרגע..מתרגשת, חוששת, פעם ראשונה שאני אומרת את זה בקול רם למישהו. בשבילי נדרש לכך אומץ. תולה לכולכן על ההקשבה, שבת שקטה לכולנו.

savvysunflower

New member
זה כבר עניין של טעם אישי.

זה שלא היה לך חיבור איתה לא אומר שלכולן לא יהיה, או שהיא לא מיילדת טובה ומקצועית. אני יכולה להבין איפה הפרקטיות וה"תכל'סיות" שלה יכול להרגיש "קשה" או "לא נוח", אבל אני רוצה את הבטחון הזה שהיא יודעת מה היא עושה יותר מהתמיכה הנפשית (שבשביל זה אני מביאה את בעלי ואת אמא שלי). זה לא שאני מרגישה שהיא לא תומכת, רק שהיא נותנת ספייס. שוב, עוד לא ילדתי אצלה, אז אני לא יודעת מה יהיה בזמן אמת. אבל אני בוטחת בה. גם אני הייתי רוצה לשמוע ממישהי כאן שכן ילדה אצלה.

ברור שזה עניין של טעם אישי.....

הרי כתבתי ש"אני אישית לא רציתי להתקדם איתה." זה לא אומר כלום על אחרות. "ביטחון במה שהיא עושה" - קיבלתי המון ממיכל, בנוסף להמון ספייס כשרציתי (אני לא אוהבת שמתקרבים אליי בלידה. אני לבד). כמו שרוני כתבה לך, קראתי על כמה וכמה יולדות שלא היו מרוצות מההתנהלות שלה בזמן אמת, ולא חזרו אליה ללידה שנייה. אני בטוחה שקצת גוגל יעזור לך. אבל גם על מיכל שמעתי פעם או פעמיים דיעה הפוכה משלי. לפני ואחרי הלידה. בסופו של דבר, היא התאימה לי כמו כפפה ליד.

savvysunflower

New member
תראי

אני כרגע ממש לא מחפשת סיבות למה להילחץ ולפקפק בהחלטה שכבר עשיתי. אני הולכת עם אילנה, טוב לי איתה, יש לי בטחון מלא בעצמי ללדת לידה מדהימה גם בלי קשר למי שנמצא שם, ואני שלמה עם ההחלטה שלי. הסיבה שבכלל פתחתי את הנושא היה בשביל מי ששאלה, כי אני חושבת שמגיע לה לדעת את כל הצדדים של המטבע. הערתי כי לא נראה לי נכון להציג דעה שלילית עליה שמבוססת רק על חוסר כימיה ו/או על סיפורים של אחרות שלא מכירים באופן אישי, כנגד דעה של ניסיון אישי, במיוחד כשמדובר בבן אדם ולא בעסק או משהו. לדעתי זה סתם לשלול אותה בצורה לא מוצדקת. אני מבינה שיש נשים בפורום שחוו אותה אחרת מאיך שאני חווה. ברור שזה בסדר מבחינתי, ושיבואו ויגידו למי ששואלת עליה ורוצה לשמוע סיפורים אישיים. אחרי הלידה שלי אשמח לחלוק גם את החוויה שלי, ואני מאמינה שהיא תהיה חיובית יותר ממה ששמעתי כאן עד כה.

אני גם מאחלת לך התנסות חיובית איתה, יותר מאשר

היתה לאחרות. חוסר כימיה - זה ממש לא "לשלול אותה בצורה לא מוצדקת". אני לא רוצה ללדת עם מישהי שהיא רק מקצועית. יותר טוב לי ללדת עם מישהי שהיא גם מקצועית ושגם יש לי איתה כימיה. זה לא או-או, זה גם וגם. כמו שאני לא הולכת לרופא הנשים שלי רק כי הוא מקצועי. הוא מקצועי וגם אנושי, חביב ומסביר פנים. *לי* זה חשוב.

savvysunflower

New member
ברור שזה חשוב

לא התכוונתי ש*את* שללת אותה בצורה לא מוצקדת! ברור שזה מוצדק, וחס וחלילה שלא תלכי עם התחושה שלך לגבי מי צריך להיות ליידך ברגע כל כך קריטי וחשוב! התכוונתי שע"י זה שתגידי למישהי אחרת שלא הייתה לך כימיה איתה, זה יגרום *לה* לשלול אותה באופן בלתי מוצדק, כי הרי יכול להיות שלה תהיה כימיה מצויינת. למשל, אני מוצאת באילנה את כל התכונות הנ"ל. אם הייתי עולה על הפורום לפני ההחלטה ושואלת והייתי קוראת את מה שאמרת, סביר להניח שלא הייתי אפילו נותנת לה צ'אנס, וחבל.

אבל חמניה...

הרי אי אפשר לצפות מאף מיילדת (ומאף אשת מקצוע ואף אשה באשר היא) להיות מושלמת, או שתהיה לה כימיה וחיבור עם 100% מהאוכלוסיה שפונה אליה. בדיוק כפי שצויין כאן בשרשור - יש נשים שחשובים להם אספקטים מסויימים אצל המיילדת, ולאחרות חשובים דברים אחרים, או אפילו אותם דברים חשובים אך זה לא מספיק (להלן עניין ה"מקצועיות -VS- תמיכה" או "מקצועיות + תמיכה". להגיד שליולדת X לא היתה כימיה אז גם ליולדת Y לא כדאי לפנות לאותה מיילדת, זה קצת לא הגיוני. כי X ו-Y הן שונות זו מזו, ולא כדאי לשלול דבר ע"ס חיבור שיש לנשים אחרות. כמו שאם מישהו היה אומר לך שהוא אוהב נורא את לד זפלין ומאזין להם יום וליל, ואילו את לא יכולה לסבול את המוזיקה שלהם, לא היית מאזינה גם כן, נכון?

savvysunflower

New member
נכון...

אני לא חושבת שיש חילוק דעות ביננו... העניין הוא שאם הייתי באה ושואלת בלי לדעת כלום, הייתי מחפשת שמות של מיילדות שנשים באמת מתלהבות מהן. אם הייתי שומעת דברים שליליים על אותה המיילדת, אפילו עניינים של כימיה וכו', זה עדיין משהו שלילי וזה היה גורע ממנה "נקודות" בסקירה ראשונית. בקריאת השרשור הזה הייתי ישר הולכת למיכל בונשטיין, כי כולן ממליצות עליה כ"כ בחום. לא שזה רע, אבל חבל, כי אילנה גם יכולה להיות טובה ומדהימה.

זה עדיין לא אומר שלא כדאי להגיד את דעתה...

אני בדיעה שכל דיעה חשובה, גם אם היא לא תמיד חיובית
חוץ מזה, שלפני כמה חודשים היה פה שרשור שבו אני ועוד כמה משתתפות הרגשנו צורך להגן על מיכל כמיילדת מעולה, משום שהרבה מהמשתתפות התייחסו אליה (ולא רק אליה) כאל מיילדת שאיננה מומלצת מסיבות אלה ואחרות... כנראה שפשוט נכנסת ביום הלא נכון
וזה עוד משהו שמוכיח שלא כדאי לבסס החלטות כאלה חשובות על שרשור אחד, או על דיעות של אחרים באופן כללי, כי תמיד יהיה מי שיגיד לך משהו אחר פתאום

savvysunflower

New member
מסכימה שכל דעה חשובה

אבל לדעתי כדאי להיזהר בניסוח במקרה כזה. "אני דיברתי איתה בטלפון ולא לא הרגיש מתאים, אבל כמובן שזו רק תחושה שלי וייתכן שתרגישי אחרת." אולי זה נשמע קטנוני, אבל כל דבר שלילי שאומרים מחלחל באיזושהי צורה, גם אם השומע מחליט לא "לקבל" את זה. וזה יכול לפגוע במישהו (גם בשומע וגם בזה שמדברים עליו) שלא לצורך.

שושונלה

New member
אני חושבת שדולה מתלמדת היא רעיון מצוין

דווקא בלידת בית, כשיש מיילדת מיומנת וגם בראש שלך, לדעתי חשיבות מקצועיותה ונסיונה של הדולה פחות חשוב מאשר בלידת בית חולים בלי מיילדת אישית. אני לקחתי דולה צעירה במחיר מאוד נוח, והיא היתה מקסימה ואני מאוד מרוצה ממנה - אבל ילדתי בבית חולים ובדיעבד אולי דולה מנוסה יותר היתה יכולה קצת להוליך דברים אחרת, כשנפלתי על מיילדת לא כל כך בראש טבעי (בחדר הטבעי בלניאדו...). אולי לא. אבל בבית - לדעתי זה הרבה פחות משנה. אם את באיזור השרון אוכל להמליץ על הדולה שלי. אם לא, יש בתי ספר לדולות שתמיד מחפשים שם עבודה לסטז'ריות שלהן. וברוכה הבאה
. גם אצלי, לידה הבאה כנראה בבית
. ורד

אין "צריך"

השאלה מה את צריכה. אני למשל לא רציתי דולה ובכלל לא התחברתי לעניין. לא רציתי שמישהי תיגע בי פרט לבעלי ורציתי חוייה אינטימית יותר בלידה. גם למילדת קראנו ממש לקראת הסוף (והיא לא ממש נגעה בי). מצד שני קיבלתי פה אונליין הרבה עצות טובות מדולות... וטכניקות שונות אפשר לקרוא באינטרנט ובספרים. אני לא ראיתי לנכון להוציא כספים על קורסים אבל זה עניין של העדפה אישית. עקרונית ללידת בית מספיקה מילדת אבל אם את מרגישה שאת רוצה תמיכה נוספת בלידה- את יכולה לשכור את שרותיה של דולה. זה תלוי גם בבן הזוג שלך ואיפה הוא רואה את עצמו ואת רואה אותו בלידה. המילדת שלי אמרה לי לקרוא לה מתי שאני רוצה אבל זו היתה לידה ראשונה (והיא היתה ארוכה מאד).. בדרך כלל תהיי בקשר עם המילדת ותדברו בטלפון והיא תגיע בהתאם למצבך ורצונך כמובן. אני חושבת שאחרי שתפגשי עם מילדות ותחליטי מי תהיה איתך בלידה, תוכלי לדעת טוב יותר מה את צריכה ורוצה. ומזל טוב על ההחלטה ...

עונה

יש מיילדות שאם את לוקחת אותן אין ממש צורך בדולה בנוסף. כמו כן , יש דולות שבלידות בית יסכימו לקחת סכום נמוך יותר. אני ילדתי בלידה השניה עם מיכל שהיא אחת שמתפקדת גם כמו דולה אך אני החלטתי לקחת דולה בנוסף ולכן פירסמתי מודעה שאני מחפשת דולה ללידת בית במחיר עד 750 ש"ח. האמת שפנו אליי המון דולות ואפילו היה קשה לי לסנן. היו דולות מתלמדות שפנו אלי שאפילו אמרו לי שהן מוכנות לקחת הרבה פחות כי הן רק בתחילת הכשרתן. ממליצה לפרסם כאן , בהריון ולידה , בבאופן טבעי ובאתר של הדולות. בהצלחה!

../images/Emo45.gif גם אני ילדתי עם מיכל וממליצה

לי היא התאימה מאוד, והיא מאוד תומכת ומכילה ומאפשרת. לא נזקקתי לדולה.

POOH*

New member
לא חייבים דולה בתשלום...

אותי בלידת הבית הראשונה ליוותה חברה טובה שאני החלטתי שאני רוצה אותה בלידה.ץ התגובה הראשונית שלה כשביקשתי הייתה שוק מוחלט - היא לא ילדה, ולא הייתה אפילו בכיוון אז. ובכל זאת היה לי ברור שאני צריכה אותה איתי והיא אכן הוכיחה את עצמה בלידה. בלידת הבית השניה אחותי הייתה איתי. שוב מעולם לא ילדה ולא בכיוון אבל הייתה המלווה הכי טובה שיכולתי לבקש. כך שאני לא בטוחה שדולה בתשלום היא הכרחית. כן חושבת שליווי הוא מועיל ועוזר. POOH

אנוביה

New member
תודה אתן מדהימות!שאלה על מיילדת ספציפית

שמעתי המון דברים טובים על אילנה שמש, והיא גם די קרובה לאיזור בו אני גרה. מישהי התנסתה בלידה איתה? האם היא מגיעה בשלב מתאים לשמש גם כתומכת לידה במידה וצריך זאת? איך היא מבחינת האופי? אני צריכה מישהי מקצועית שתנסוך בי ביטחון, אבל קלילה מספיק כדי לסייע לי עם מעט הומור, אני לא טיפוס הארי קרישנה במיוחד.... יגידו לי לחשוב סגול ...לא בטוח שזה בשבילי.

savvysunflower

New member
אילנה שמש

עוד לא ילדתי אצלה אז אני לא יכולה להעיד על הלידה, אבל על האופי וההתנהלות כן.
קודם כל, היא מאד מוכרת, אחת המיילדות בית הוותיקות בארץ, יילדה יותר מ-650 לידות בית (והסטטיסטיקות שלה נמצאות באתר שלה). מקצועית מאד. היא גם מאד "קשורה", מכירה המון אנשים, ותוכל למצוא לך בקלות דולה מתלמדת. פרקטית מאד מאד. ממש לא תגיד לך לחשוב סגול. היא גם נעימה ורגועה ואפשר בהחלט לצחוק איתה, אבל לא מחפפת בכלל בעניין המקצועיות ולוודא שהכל בסדר אצלך. היא לוקחת 4500 ש"ח ללידה, כולל ציוד. אפשר לדבר איתה ולראות אם היא מתאימה לך, אבל דעי שהיא כבר לוקחת 250 ש"ח במפגש היכרות שבסוף יורד מהסכום הכללי אם את יולדת איתה, אבל אם את מחליטה שלא, זאת סתם הוצאה... תומכת לידה היא לא. היא מיילדת, והיא מגיעה בשלב מאוחר יחסית-- היא תצא מביתה להגיע אלייך רק כשיש לך צירים כל שלוש דקות בערך (אמרת שהיא גרה קרוב אלייך). אבל שוב, היא מכירה המון אנשים ותוכל למצוא לך דולה טובה במחיר טוב או בחינם. היא הציעה לי למצוא אחת בפגישה הראשונה שלנו, אבל בסוף החלטתי שאני רוצה רק את בעלי ואת אמא שלי. אז בקיצור, עוד לא ילדתי אצלה בעצמי, אבל בינתיים אני מאד שמחה שבחרתי בה ומצפה ללידה מדהימה.

למעלה