שלום לכולם

מצב
הנושא נעול.

יוני ס.

New member
שלום לכולם ../images/Emo6.gif

שלום לכולם

אני חדש בפורום, לצערי אני לא גולש הרבה, לכן אל תכעסו עלי אם אופיע רק מידי פעם. ועכשיו חידה? מה מוזר בתמונה, מה ההקשר, ומאיזה אתר היא נלקחה?

nitsansh

New member
יש הרים בהולנד?

שלום לכולם

אני חדש בפורום, לצערי אני לא גולש הרבה, לכן אל תכעסו עלי אם אופיע רק מידי פעם. ועכשיו חידה? מה מוזר בתמונה, מה ההקשר, ומאיזה אתר היא נלקחה?
יש הרים בהולנד?
אם אני לא טועה, זוהי רכבת הולנדית (לפי הלוגו), מה שלא מסתדר עם הנוף ההררי...

קטר 743

שלום לכולם

קטר 743
הקטר הוא של רכבת ישראל, מספר 743. הדגם הוא JT42BW (סדרה 2). הבעיה היא שהרקע הוא בהחלט לא בישראל. האם מדובר באזירו ולנסיה בספרד, שם הוא נולד? האם זהו מתקן הניסויים בצ´כיה, אליו שולחים רכבות חדשות מכל העולם לבדיקות לפני קבלתן לשירות? לי זה בכלל נראה כמו תמונה מזויפת. בחינה מקרוב של שולי הקטר מראה שהרקע מודבק, ובעצם כולל מרבד פרחים, דבר שנדיר מאוד למצוא ליד מתקן של הרכבת (כן, התמונה לא צולמה בקו ראשי כלשהו, אלא באיזור מרכזי - ניתן לראות שהמסילה עליה עומד הקטר מוטבעת בתוך משטח בטון/אספלט נרחב כלשהו). שימו לב גם למה שניתן לראות בחלון הקטן של תא הנהג - לא זה שקרוב למצלמה אלא זה שממולו, אותו ניתן לראות דרך החלון הקדמי. בכל מקרה, התמונה צולמה כשהקטר היה חדש לחלוטין, אז יש להניח שזו תמונה שצולמה ע"י המפעל עצמו. ודבר אחרון - אכן סמל רכבת ישראל דומה מאוד לזה של הרכבת הממשלתית בהולנד, וגם לזה של הרכבת הממשלתית (ז"ל) בבריטניה, וכנראה מבוסס עליהם. הסמל הזה הוכנס לשימוש לפני שבע שנים בלבד, ולפניו היה דווקא סמל מקורי ויפה ששימש מאז סוף שנות ה-40.

reshef

New member
אולי מה שמוזר זה ש..

שלום לכולם

אולי מה שמוזר זה ש..
לקטר יש מגבים? לא יודע זה נראה לי די מוזר.. למרות שכשחושבים על זה בטח יש לכל קטר מגב אז זה לא נחשב..

מצב
הנושא נעול.
למעלה