שלום לכולם

שלום לכולם../images/Emo13.gif

נעים מאוד! אני חדשה כאן בפורום . אני רוצה לספר לכם את הסיפור המלא שלי...
אני בחורה בת 27 שבאתי מבית חילוני לגמרי! וכל הזמן אהבתי את אלה שהולכים לבית כנסת את האוירה של שבת בכלל... אבל היה לי את הפחד להכנס לזה...וגם לא היה לי את הדחף הזה... הכרתי מישהו שיש לנו קשר טלפוני עם ששומר שבת חזק והכניס אותי לקטע... הרגשתי שאני רוצה לשמור שבת! בשבת הראשונה הפסקתי לעשן בשבת! שבת שניה הפסקתי לנסוע...והתחלתי להדליק נירות שבת ומוצאי שבת אני הולכת לשכנה שלי שהיא חברה טובה שלי לשמוע את הברכה של ההבדלה. שבת שלישית נשברתי, שאלוהים יסלח לי עישנתי בשבת כי נשברתי אבל זה לא אומר שאני לא ימשיך לנסות... שבת לפני שהחלטתי להפסיק לנסוע נסעתי לחברה ונפלתי עם האוטו לתוך בור הרגשתי כאילו שאומרים לי מסר שמה שאני עושה זה אסור.... אני קוראת ספרים על ההלכות.... אני חושבת קדימה שאני רק רוצה להתחזק... אבל יש לי בעיה אני עדין גרה ליד הוריי והם בטח לא כל כך התלהבו לשמוע שהבת שלהם פתאום שומרת שבת.... התגובות שלהם יהיו "נעשה לנו דוסית פתאום" אווף אני לא רוצה את ההתנגדות הזו!! אני רוצה שהתמכו בי בזה
ואני רוצה גם לשמוע את דעתם! תודה נועה!

דעתי בנושא...

בס"ד השלום והברכה. כהרגלי בקודש הנני עונה למודעות בעלות מהות וזו שלך אחת שכזו. אז קודם כל חזקי ואמצי! ברמת ההגדרה "היותך דתיה" טומן בחובו התחייבות או יותר נכון רצון לנהל אורח חיים מסויים. הנני סמוך ובטוח שישנם קשיים הן נפשיים פנימיים והן סביבתיים קרי הורים, חברים וכו´. אך למרות זאת, וזו דעתי בנושא,את בוגרת מספיק כדי להחליט מה טוב לך ומה לא פשוטו כמשמעו. וסתם כבדרך אגב, לא כל מה שאנו עושים במעשינו ובמיוחד בדרך התורה צריך להיות מקובל על כלל הבריות. אשריך על דרך החזרה בתשובה וכבר נאמר "...במקום שבעלי תשובה עומדים אין צדיקים גמורים עומדים.." וזה בא ללמדך שבעלי תשובה עצם הוויתם חילוניים או בהגדרתנו היום לא שומרי תורה ומצוות, שהרי הם בעצם "טועמים" טעם חטא ומכאן שבעלי תשובה המתגברים על יצרם אשריהם. לעצם הדרך ללכת בה, אוכל להמליץ לך כשלב ראשון ובאמת לקרוא ולבחון את אורח החיים היום יומי קרי, הלכות תפילה, בין אדם לחברו, בין אדם למקום, כשרות, אישות וכו´. אם ברצונך קצת להרחיב את יריעות דעותייך התורניות את מוזמנת לקרוא את הלכותיו של הנשר הגדול הרמב"ם בספרו "היד החזקה" או "משנה תורה" (אקוויואלנטי) שאגב חיבור זה מכיל 14 כרכים. עייני בספר "מדע" הלכות תשובה. ישנם במקום עשרה פרקים מרתקים על חזרה בתשובה ועל הדרך. שאגב, בהיותי רמב"מיסט מובהק הרי שהנשר הגדול הוא היחיד שחיבר לכלל עמך ישראל הלכות תשובה. אשמח לעזור בפרטים נוספים. בברכת המשך דרך צלחה חזקי ואמצי כל טוב ברכה והצלחה

בראון

New member
ועוד הערה

אל תתני לדתיות להרוס חלקים אנושיים מאישיותך, או אז יתברר למכרייך ש"דוסית" אינה קללה כלל ועיקר. הם ילמדו להכיר ולהעריך את דרכך החדשה. זכרי את הטוב שבעולם החילוני, אל תתני לטוב שבעולם הדתי לבוא על חשבון הטוב שבחיים החילוניים, זו דעתי.

אז אני רוצה להבין...

לשנות את הכינוי שלי? הכינוי שלי לא מתחיל לאישיות שלי עכשיו? כי אני רק בדברים הבסיסים... ויש לי עוד המון שאלות שמסקנות אותי בנושא הזה.

בראון

New member
לא הבנתי את שאלתך

ושאלי כל שאלה שעל ליבך. מי שיוכל וירצה יענה. זכרי, ברשת מסתובבים גם אנשים חולניים ואינטרסנטיים. אל תתפתי להקשיב למי שנשמע חכם. הפעילי את חוש הביקורת שלך ללא הרף.

אריאל1

New member
אכן רמב"מיסט

לאט לך. בלי להעליב דתיה לדעתי פתיחה בנשר הגדול זה קצת גדול מאד קיצור שולחן ערוך נראה לי יותר בכיוון ואם את מעונינת במחשבה ישנם אין סום ספרים שנכתבו בזמן האחרון שיקל עליך להבינם מאשר הרמב"ם. אני לא מבקש להעליב לשונו של הרמב"ם צחה וקלה להבנה אך למי שאינו מכיר בכלל את הסיפרות שלו זה יכול קצת לבלבל. היתי ממליץ להתחיל עם משהו יותר פשוט. בהצלחה. בעניין ההורים אני בטוח שתיסתדרי.

אין ניסיון

אין ניסיון אשר יעמיד בפני אדם ולא יכול לו..... יען: כל ניסיון(מבחן) בו מתנסה האדם (משמיים יכול הוא ,האדם, לעמוד בו. חזקי ואימצי

אתגר

New member
חזקי ואימצי

שלום לך מתחילה אני הייתי עוסק רבות עם אנשים כמוך ולכן תמיד המלצתי היא לא ללכת ראש בראש עם ההורים בשום פנים ואופן יש היום הרבה אירגונים שתומכים ועוזרים לאנשים בדרכך וכדאי שתעזרי בהם ביי ובהצלחה מלאה אתגר

לייזער

New member
היא שואלת האם

השם ´דתיה מתחילה´ מתאים לה, הרי הוא מבטא ניתוק וביטול של העבר. לדעתי כן: את אכן מתחילה במה שקשור לאמונה אבל בכל מרחבי החיים האחרים עברת כבר הרבה. אז כל מה שטוב למה לא לקחת הלאה? לכן ´בנאדם מתחיל´ נגיד לא נראה לי שם טוב. דוגמה פשוטה לעניין היא ההשגים המוזיקליים המיוחדים אליהם מגיעים דווקא בעלי תשובה- תופעה נפוצה בזמן האחרון. וזה גם כמו הסיפור על ר´ יוחנן וריש לקיש. בקיצור: ריש לקיש זה היה ברנש די מסוכן. פושע אורגינל. בסוף חזר בתשובה והיה החברותא של -לא פחות- ר´ יוחנן. הוא היה מזה תוקף את ר´ יוחנן כשהם למדו. לא היה נותן לו להתחמק משום שאלה. ענין של אופי שרכש כשהיה פושע. ... אחרי שמת ריש לקיש הביאו לר´ יוחנן חברותא חדשה. הוא שהיה בחור טוב היה מביא לו 24 סיועים לכל הלכה שהוא היה פוסק. אמר ר´ יוחנן: בן לקיש בן לקיש איפה אתה? אתה היית מקשה לי 24 קושיות על כל מילה שהייתי אומר וכך הלימוד היה פורה. מה אני צריך את כל הסיועים האלה עכשיו, וכי אני לא יודע שאני צודק? מקוה שעזרתי, לייזער

mor-co

New member
נועה יקרה!

בסיעתא דשמיייא לדעתי הענוה, דברי עם הורייך, את כבר לא ילדה, ואת מספיק גדולה. נהלי איתם שיחה בוגרת ושתפי אותם בכל מה שעובר עלייך. היי פתוחה איתם. ספרי להם שתמיד אהבת את אלה שהולכים לביהכ"נ כמו שאמרת ואת הכל. שתפי אותם בתחושתייך ורצונך, ותגידי להם, שזה הולך להיות קשה, ותשמחי מאוד אם הם יתמכו בך ויעזרו לך. וזה שאת "מתחילה להיות דתיה" - לא אומר שאת תשתני, ואת תמיד תישארי נועה, הבת שלהם. אינ בטוחה שאם תהיי איתם פתוחה וכנה, יהיה בסיידר בעזרת ה´. שיהיה לך המון בהצלחה! חזקי ואמצי! שלך, מוריה. (גם במסרים...אשמח לעזור..)

obi

New member
לנועה

שלום. נועה היקרה באופן אישי מעניין אותי מה מושך אותך בלהיות דתיה. להיות דתי כרוך בהמון הקרבה ברוב תחומי החיים ובכאלה שההקרבה בהם קשה. במיוחד לאדם שהתכנים שהדת מציעה לא מדברים אליו , רחוקים (אני מדבר מהרהורי ליבי). ברוב המקרים נראים כמו רשת ביטחון פילוסופית לאורח חיים מתקופה ישנה מאוד, צידוקים אינטלקטואליים/פסיכולוגיים דחוקים שלרוב לא עומדים בשום מבחן אובייקטיבי, כשמיתבקש כזה ויש לו מקום. ובסופו של דבר הם (הדתיים שזו מלאכתם) גם יודו בזה. בקיצור : ל מ ה ? לחיים יש הרבה מה להציע והם יכולים להיות יפים ועשירים גם בלי זה אודה לך מאוד אם תוכלי להתיחס obi

obi ../images/Emo70.gif

קודם כל תודה על ההתחייסות ולתמיכה שלך זה מאוד מעודד
מה משך אותי? שוב אני תמיד אהבתי אנשים מסורתיים בלי שום קשר לשמירת שבת תמיד שמרתי כשרות (בין בשר לחלב) אבל אני מרגישה שממש בא לי להתחזק
קראתי ספרים על ההלכות "למתחילים" דיברתי בטלפון עם בחור דתי נחמד שהשיחה שלנו היתה 5 שעות!!!!!!!! ורק על דת!!!!!! שאלתי כאלה שאלות שאפילו הוא היה בהלם מאפה הבאתי אותם הוא אמר לי אפילו הרב הכי צדיק לא היה חושב על שאלות כמו שאת שאלת
אני יודעת שיש המון דברים שאני לא יודעת ולא מודעת אבל אמרו לי שזה יבוא לבד... היו אצלי בדירה זוג חברים לא מזמן הלכו... סיפרתי לחבר של חברה שלי שאני שומרת שבת הוא נורא שמח כי פעם אחרונה שהם באו אליי יום שישי שאלוהים יסלח לי אני גם לא רוצה להזכר איזה בלאגן היה אצלי בבית אמרתי לחברה שלי שלא נעים לי שהם יבואו אליי יום שישי ממש התביישתי ממנו... אבל עכשיו שאני בקטע יצא לנו לדבר ומה עבר עליי בחודש האחרון... אמרתי לו שאני רוצה לקנות ספר תהילים הוא הוציא מהמעיל שלו ספר תהילים ונתן לי זה נורא ריגש אותי
ואני סומכת עליו שיש לו עוד בתיק
הרגשתי כאילו קנו לי מתנה מאוד גדולה ואמרתי לו תודה מליון פעם עד שהוא הלך... וענה לי "אה זה, לא שטויות זה בסדר" מה שהכי חשוב לי שאחותי גם מסורתית.... התחזקה עוד יותר שהיתה עם המשפחה שלה ועוד זוג חברים בסוף שבוע בבית הארחה בסמינר... שאני וחברה שלי רוצות ללכת גם... נועה!

yemo

New member
לOBI

ל - obi שלום. יצא לי בזמן האחרון לדבר עם כמה חבר´ה חילוניים בצבא והשאלה הזו נראתה לי מוכרת אז חשבתי להראות לך איך אני מסתכל על זה בתור אחד שתמיד היה דתי. אני חושב שיש המון דרכים להסתכל על היהדות וכל דור מוצא לו את הדרך שלו. לדוגמה - היו תקופות שאנשים כל הזמן ניסו למצוא הוכחה שיש א-לוקים או שהתורה אמיתית וכדו´. אני חושב היום יותר נכון להסתכל על הצד הקיומי ביהדות. נכון שיש כל מיני דברים שאפשר להראות ביהדות שדי מחזקים את התחושה שיש כאן משהו אמיתי אבל הרי אי אפשר להוכיח משהו באמת, בטח לא משהו שקשור לעולם רוחני. כשאני מנסה להבין מה מושך אותי ביהדות זה לא הוכחות כלשהן (שלדעתי בכלל לא יכול להיות שהן נכונות כי א-לוקים קצת גדול עלינו מכדי שנוכל להוכיח אותו או להבין אותו). הקשר לרבונו של עולם, החיבור אליו, התחושות שאני חש בתפילה או בתחומים אחרים ביהדות, ומעל לכל האמונה שהיא אולי החוויה הכי אדירה והאהבה שאני חש כלפי רבונו של עולם אילו הדברים שמושכים אותי ליהדות. מכאן כבר נובע הכוח לבחור בתורה כדרך-חיים ולשמור ולאהוב וללמוד אותה. השאלות שאני שואל הן בדרך כלל שאלות קיומיות. האם הקב"ה מקשיב לי, למה הוא גורם כל כך הרבה כאב, מה הוא רוצה לומר לי עכשיו?

נועה, יש לך נשמה גבוהה זה בטוח!!!

אם מעצמך נמשכת לקדושה ולדת...חיזקת גם אותי, וראי זאת כזכות! אני מתארת לעצמי איזה רגעים של סיפוק והתרגשות עוברים עלייך, ממש כמו בצעדים הראשונים של ילד...עוד תתגעגעי לימים האלו שעשית הכל מתוך כוונה ואהבה אמיתית לה´, וגם תמשיכי כך, אוי כמה ה´ אוהב אותך עכשיו , אני בטוחה!!! בקשר להורים, ברור שהכל צריך להיות בדרכי נועם ובדרכים טובות,אני מחזיקה לך אצבעות,אחותי!

למעלה