שלום לכולם יש לי שאלה

כוכבה48

New member
שלום לכולם יש לי שאלה../images/Emo35.gif

אני אם חד הורית .מקבלת קצבת נכות של 75% יציבה.יש לי ילד בן 7 וחצי עם תסמונת דאון. אביו לא נמצא בארץ כמעט שבע שנים.אני לא מקבלת מזונות דרך ביטוח לאומי.בגלל שאני מקבלת נכות אין כפל תשלומים.האם זה נכון ?אני בשוק מה קשור הנכות שלי למזונות של הילד. תודה כוכבה

כוכבה48

ברוכה הבאה אל הפורום. אין הגיון, אבל כדי לקבל מידע נכון אישית לגבייך ולגבי הנתונים שיש לך אישית, את יכולה לפנות ל-ש.י.ל. שרות יעוץ לאזרח בטלפון 1800506060 השרות חינם של משרד העבודה והרווחה. כמו גם לארגון בזכות. קישור תמצאי בתקנות הפורום משמאל. בהצלחה.

Avy Slomaa

New member
כוכבה

בנך זכאי לגמלת ילד נכה. פני לסניף המל"ל באזור מגורייך ותבעי את המגיע לבנך. אם תהייה לך בעיה פני אלי במסרים. אבי סלומה

ריטהלה

New member
כוכבה במקרה צדה עיני פסק דין בנושא

להלן פסק הדין כפי שהעתקתי מפורום מטה מאבק הנכים הובא על ידי עו"ד ליאור פישר

פורסם ב'פורום דיני הביטוח הלאומי'

פורסם ב'פורום דיני הביטוח הלאומי' ב'תפוז': פסק דין עקרוני - אין לנכות תשלום מאת: ITCHAKGו 19/06/06 | 05:54 מזונות של האב מקצבת נכות. מתוך כתבתה של דורית גבאי ב"מעריב" (כל הזכויות שמורות) "...בית המשפט המליץ על רפורמה בתחום תשלומי המזונות....השופט פסק כי אין לנכות את תשלום המזונות של האב מקצבת הנכות,העמיד את גובה המזונות על סכום של 1,600 שקלים, וקבע כי הסכום ייגבה מהבטוח הלאומי, ולא מהאב. השופט אף אסר על הביטוח הלאומי לקזז את קצבת הילדים שמקבלת האמא,מתשלום המזונות, ועל כן על הביטוח הלאומי לשלם את שני התשלומים יחדיו." בשולי הדברים, עלי להעיר שמדובר באם חד הורית, שמשתכרת 1,400 ש' ואב שחי מקצבת נכות בסכום של 3,730 ש'. אמנם זו פסיקה של הערכאה המשפטית הנמוכה ביותר, אך יש כבר תוצאות בפועל ושר המשפטים מינה ועדה לבדיקת הנושא.

למעלה