שלום אנשים, מצטער שאני מתפרץ.....

שלום אנשים, מצטער שאני מתפרץ.....

אני נוסע לסיני ביום ראשון ורציתי לקבל מידע על מסלולי טיול מומלצים, מטאבה בצפון ועד שארם-א-שייח' (אין יותר דרום) ב. האם קיימות מפות בקנה מידה של מפות סימון שבילים (1:50,000) של סיני ואם יש איפה ניתן להשיג אותם. בתומ"ר
אלישע

סיני

עשיתי פה חיפוש בפורום על סיני וראיתי שאין כמעט מידע... הייתי שמח לקבל קצת מידע ממי שהיה שם לאחרונה(אחרי הפיגוע) ולקבל מידע ממי שיודע איך המזג האוויר שם בחנוכה!! תודה

חי בר

New member
למיטב ידיעתי אין מפות סמ"ש של סיני

"האתר הרשמי" שהפנו אותך אליו הוא אתר ישראלי טוב ונחמד, אבל בודאי שהמצרים לא מכירים "ברשמיות" שלו
מפות 1:50K של סיני אפשר להשיג מפות צבאיות בדרך לא דרך, ברשת אפשר למצוא בלי בעיה מפות 1:50K רוסיות (אם אתה מסתדר עם הכתב, או שמעניין אותך רק טופוגרפיה אז זה אחלה מפות). מסלולים? קשה להמליץ סתם ככה למישהו שלא מכירים, וגם לא אמרת איזה סוג טיול ורמת קושי אתם מעוניינים? כמה ימים? כל הציוד על הגב? טיול עם מדריך או עצמאי? עם ויזה או בלי? אני לא בא להקניט, אבל סיני זה חתיכת אזור עצום מימדים ויש שם המון אפשרויות טיול, אפשר למצוא שם מסלולים קלילים ליום-יומיים ועד מסלולים מאתגרים כמו ואדי-אבו-חשייב או ארוכים כמו להתחיל בג'בל אום שומר ולסיים לסרבל (דורש ויזה).

sela v

New member
בחדר גיאוגרפיה

בספריה באוניברסיטת חיפה יש ערימות של מפות של כל העולם. לא בדקתי, אבל יהיה מעניין לבדוק אולי יש להם גם מפות של סיני. בחיפוש באתר שלהם http://lib.haifa.ac.il/ עבור מפה סיני, מצאתי כמה מפות של 1:50,000 למשל של ג'בל אל אחיקבה וביר א-רטיל מ-1981, אבל אין לי מושג עם אלו מקומות בסיני.

למעלה