שלום אחיות שלי!

• פותח הנושא cc99
  • פורסם בתאריך

cc99

New member
שלום אחיות שלי!

מה קורה? חשבתי לעצמי שיש משהו מאוד מוזר בכל הקטע של ההדרכה! כשרציתי להתקבל להדרכה בסניף רמלה המדריכים האחרים אמרו לי שבגלל שאני חילוני, אני לא יכול להדריך בבני עקיבא! מה זאת אומרת?!?! מה הם חושבים לעצמם?!?! אני כבר הרבה הרבה הרבה זמן בבני עקיבא והילדים שם מכירים ואוהבים אותי (אני מקווה...) אם מישהו יכול לעזור לי אני אשמח מאוד! תודה!

ש י ר ה2

New member
לענ"ד...

הם צודקים. בנ"ע היא תנועה דתית המחנכת לקיום המצוות, תורה ועבודה, וכך חניכיה ומדריכיה נראים ושואפים, אתה בן אדם חילוני, אתה מאמין בקב"ה? אני לא יודעת אבל בנ"ע מחנכת לזה. אתה מקיים מצוות, לא.. אבל בנ"ע מחנכת לזה. בנ"ע לא יכולה להכניס מדריך שנוגד את כל הערכים, החניכים מסתכלים על המדריך בהערצה על מה שהוא עושה, אתה תשפיע עליהם לכיוון השלילי. מדריך נכנס לתנועת נוער לא בגלל שהחניכים אוהבים אותו אלא בגלל שהוא רוצה להשפיע לכיוון חיובי. אם אתה רוצה להשפיע לך לתנועת נוער חילונית, ואל תנסה לקלקל את הנוער של בנ"ע...

תתביישו...

מה זה הדבר הזה? יש בן אדם שתומך ברב הערכים שלכם (לא להכנס בבקשה לאם הם טובים או לא, ולדעתי הם לא), ואתם אומרים לו לא? תעזבו את זה שיש סיכוי שהוריו לא רוצים לחזור בתשובה או לא מרשים או משהו כזה... זו הבחירה שלו. והוא חלק מן התנועה. אם הוא מסכים עם ערכי הבסיס הוא צריך להדריך ואסור שייצא מצב בו דתי שווה יותר מחילוני... באיזו חוצפה את אומרת לא שלא ינסה לקלקל את הנוער של בני עקיבא? למה את בטוחה כ"כ בדיעה שלך?!?!? אתם לא רוצים להתאחד? שכל עם ישראל יתלכד ונחיה ביחד בשלווה? ושכל אחד יעשה מה שירצה? אני לא מן התנועה שלכם, ובהתחלה לא הייתה לי דיעה עליכם כי לא הכרתי אתכם... עכשיו אני גם לא רוצה להכיר...

ShadowLight

New member
ואת ערכי הבסיס של התנועה אתה מכיר?

אם הוא אמר שהוא חילוני, כנראה שזה מעבר ל"הוריו לא רוצים לחזור בתשובה או לא מרשים לו". אם אתה ממש רוצה לדעת, לנו בסניף יש מישהי שחזרה בתשובה לבדה, בלי המשפחה שלה, והיא מדריכה ואף אחד לא אומר "יו, זאתי החלונית הזאתי. אנחנו לא רוצים שהיא תדריך". "מסכים עם ערכי הבסיס"??????????? לבני עקיבא יש שני ערכי בסיס: תורה ועבודה. הוא אולי מאמין בעבודה, אבל לא בתורה, ולכן הוא לא מאמין בדרכי הבסיס, אז איך הוא אמור להעביר את שניהם לחניכיו?? רק מן ההגיון שיבחרו מדריך שמאמין בשני הערכים ולא רק באחר מהם. זה נכון שהייתה פה הגזמה בביטוי "לקלקל את הנוער". אני לא חושב שזו הסיבה העיקרית, הרי זה לא כאילו הוא בא ופוגם במכוון בחניכים, אבל ההדרכה שלו כן תהיה פגומה במובן הדוגמה האישית (לא כי יש משהו רע בו, אלא בגלל שהוא לא פועל ע"פ הערכים שהתנועה מאמינה בהם ביומיום. יש במדריך הרבה מעבר ל"פעולות". אני אביא לכם דוגמה (אמיתית לחלוטין שגם היא הייתה אצלנו בסניף): אחת, שאמנם אינה חילונית אך אינה מן הדתיות במיוחד, התחילה להדריך. היא אמנם לא הייתה המדריכה האידיאלית, אבל היא נכנסה בכל זאת. המדריכה הזאת, שאינה שומרת נגיעה (אחד הערכים שהתנועה דוגלת בהם תחת ערך הבסיס "תורה") ישבה לה משולבת זרועות עם החבר שלה בבר (שמה לעשות, והתנועה לא דוגלת גם בברים) כשהיא לבושה במכנסיים (והרי התנועה דוגלת בצניעות הלכתית, ז"א לבישת חצאית לבנות) ושתתה להנאתה, כאשר את מי היא רואה?? לא פחות ולא יותר מאשר קבוצת חניכים שנכנסו לבר. עכשיו תסביר לי, מערך פעולות והכל, אבל איך מדריך כזה אמור להסביר לחניכים שלו אחרי המקרה הזה שצריך לשמור נגיעה ולשמור על צניעות (חצאית לבנות), שאלו שני דברים ש"במקרה" חשוב להעביר באותו שבט אותו היא הדריכה??????????? זה מקרה אמיתי, ואם אתם ממש רוצים לדעת, אותה מדריכה הבינה לבד שהיא כנראה לא מתאימה להדרכה ויצאה. זה לא כאילו אנחנו חושבים שמישהו פחות טוב מאיתנו, זה פשוט שמדריך שמאמין בחצי מערכי התנועה הוא אינו מדריך אידאלי, ואם ניתן להכניס מדריך אחר, אני לא רואה שום סיבה למה לא להעדיף אותו עליו. אגב, אם זה מה שאתם רוצים לדעת, אז אני מאמין שגם אם היה מגיע חרדי שאינו מאמין בעבודה (ציונות), גם הוא לא היה נכנס להדרכה, מאותן סיבות בדיוק (רק לכיוון השני). וחוצמזה, אני לא מבין מה כולם עושים רעש גדול מההדרכה... אני לא מדריך, לא בגלל שלא רצו אותי, אלא בגלל שאמרתי למדריכים שלי (לשעבר) שאני לא רוצה, וסירבתי לשלושת ההצעות שהגיעו אולי מאוחר יותר, ואני עכשיו חבר גרעין גאה ומאושר (ולא, זה לא כאילו "הייתה לי אלטרנטיבה מוכנה". אנחנו יצרנו את הגרעין. היה קשה, אבל היה שווה). אתה אוהב את התנועה? מאמין בערכים אך לא נכנסת להדרכה? אז אולי במקום להעביר את הערכים הלאה שים דגש על מימושם.

cc99

New member
תודה על התמיכה... אבל...

א. אני מאמין בערכי התנועה (אפילו בערכים הדתיים) ב. התורה לא דוגלת באיסור נגיעה! הרבנים קבעו כך כדילהקל על האנשים שלא יכולים לשלוט ביצרם (לתת להם סיבה)... ג. אתה מדבר מניסיון אישי? ד. ... ה. ... ה. ...

ShadowLight

New member
מתי שרק תרצה...

א. 1. יש מאמין ויש עושה. א. 2. כמו שאמרתי, יש פה עניין של העדפה על פני מועמד אחר. אני בטוח שזה לא שהם קמו והחליטו "לו נעשה דווקא ולא נכניס אותו". אם הם מצאו מישהו אחר יותר מתאים להדרכה ממך, אולי אתה לא רואה את זה ככה, אבל אני לא חושב שזו סיבה לבוא ולהאשים את התנועה כולה. ב. הערך "תורה" של בני-עקיבא הוא לא רק במובן של "לקיים את התורה ככתבה וכלשונה", אלא מעבר לזה. הוואי דתי אורטודוקסי. ומה לעשות, שזה כולל את מה שהרבנים אומרים... אם אתה לא מסכים עם זה, אני די מבין מה גרם להם להעדיף מדריך שכן מאמין בזה (שום דבר אישי, אבל אלה ערכי התנועה). ג. נסיון אישי של מה?? אם אתה מדבר על הקמת הגרעין, אז בהחלט. אני הייתי (ועודני) ממקימי הגרעין שלנו. זה לא היה קל, אבל זה היה שווה את זה, ואנחנו מקיימים את ערכי התנועה יותר מכל מדריך אחר (חוץ מאלה שהם חברי גרעין בעצמם, כמובן), לפחות אם תשאל אותי. רק אתמול עשינו מעין חגיגת ראש השנה לבית לוינשטיין (בית חולים סיעודי, למי שלא מכיר). אין כמו לשמח אנשים כשאתה לבוש בחולצת תנועה.....

אני מצטרף לזיו

יש מספיק דתיים ש"מאמינים" באלוהים ו"חוטאים", אם לדבר לפי המושגים שלך. אתם תהפכו לחבורת מסתגרים ולאנשי ימי הביניים אם לא תסכימו להיות מושפעים מבחוץ. ממה אתה מפחד? שהוא יטיף לילדים לחטוא ולא להאמין באלוהים? בוא נדבר רגע בצורה מטומטמת.. אם הם נועדו להאמין באלוהים, הם יאמינו בו גם אם מישהו ישפיע עליהם. חוץ מזה, יש מערכי פעולות ומדריך לא יעביר כל מה שבא לו. פעולות צריכות להיות מאושרות לפני העברתן ואתה יודע את זה. מאיפה לך שהחילוני הזה לא מקיים מצוות בבית? מאיפה לך שהוא כל כך מנוגד לכל מה שבנ"ע מחנכת אליו? דיברת איתו? ראית אותו חוטא? מה מדבר מלבך, אתה או שטיפת המוח?

beckham17

New member
יש הבדל ע-נ-ק!!!

מדריך בתנועת נוער מסויימת חייב להיות פעיל בתנועה, בעל כושר להדריך, והכי חשוב, שיעביר את דרכי התנועה הלאה, לחניכים. מצטער, אבל יכול מאוד להיות שהוא פעיל בבני-עקיבא, ואני די בטוח שיש לו כושר העברה מעולה, אבל, מה לעשות, הוא עלול להעביר לחניכים שקיום מצוות זה לא חובה. זה ההפך הגמור מהדרך בה תנועת בנ"ע מחנכת, בדרך ה"תורה ועבודה", ולא סתם התורה נמצאת בראש. ויש הבדל בין להיות מושפע סתם, מאשר להעמיד את אלה שמשפיעים, שלא בדרך שלך בראש המחנכים שלך. אני בטוח שלא מעמידים גוי בתור מדריך בתנועת נוער ציונית! ותדע לך, שאמונה זה דבר שיכול לחמוק, ועלולים לאבד את האמונה. מדריך כזה אכן יכול "להחזיר בשאלה" חניכים שלו!!!

למעלה