שלדה מצופה או צבועה??

Gor777

New member
שלדה מצופה או צבועה??

מה ההבדל?? יתרונות פלוס חסרונות? מחכה לתגובות גוריון

oren_hershco

New member
אני מניח שהתכוונת לאנודייז:

אנודייז הוא תהליך שעובר אלומיניום, המשנה את שיכבתו העליונה (בשילוב עם צבע). זה כמובן לא מתקלף כשזה נשרט, והשריטה תחדור לחלק הצבוע רק אם היא ממש עמוקה. אבל לא הרבה חברות מייצרות שילדות עם גימור כזה, ותוספת המחיר משמעותית - 500 עד 700 שקל. אורן

Gor777

New member
לא

קראתי במגזין אופניים במבחן לאופני הספשילייזד אפיק שהשלדה צבועה ולא מצופה.

oren_hershco

New member
אה, רגע, בעצם:

יש גם סוג של גימור שנקרא powdercoat - מעין אבקה המוצמדת למתכת בתהליך חשמלי. התוצאה היא צבע מט, עמיד למדי לשריטות. אולי התכוונו לזה? אורן

Gor777

New member
טוב זה בטוח לא זה

השלדה מבריקה לאללה. 11111111111111111111111

oren_hershco

New member
נשארה עוד אפשרות אחת, כנראה:

פוליש. פשוט פוליש שמבצעים לאלומיניום עצמו. אפשרי גם בשלדות טיטניום. אורן

רובן Z

New member
המממ...אלומניום ופוליש - בתנאי ש...

אלומניום נוטה לפתח שכבת תחמוצת (סוג של חלודה) לבנה, אחרי שהחומר נחשף לאוויר. לכן אלומניום שלא עבר טיפול חיצוני לעולם יראה בצבע מט כסוף- האלומניום על פני השטח מתחמצן, ולכן נראה בגוון הזה. רוב הסיכויים, שאם השלדה מבריקה, אזי היא עברה פוליש, ומייד אחריו צביעה של לכה שקופה. ציפויי אנודייז ואלודיין, לרוב אינם מבריקים. שלדות בהם הצבע הוא מעין מט שקוף, כגון השלדות של סנטה קרוז, עוברות אלודיין צבעוני.

oren_hershco

New member
שמעתי על זה - לא יודע . . .

לי יש שילדה בגימור פוליש. אין עליה לכה, אבל ייתכן שיש שכבה מסויימת שמגינה. לא משהו שמבחינים בו. ואגב - מבריקה, נוצצת. אורן

Gor777

New member
שאלתי את המכונאי שלי היום והוא אמר

שזה פשוט תוספת של ציפוי המצופה וכל מה שהיא מוסיפה זה שהיא יותר עמידה לחומרים כמו אלכוהול/טרמפטין ועוד... גוריון

כרמלי

New member
למיטב ידיעתי

אנודייז מחליש האלומניום,יש טיפולים נוספים כמו ציפוי תמורה conversion שהם הכנה לצביעה

למעלה