שכיר שהוא עוסק פטור יכול לפתוח קרן השתלמות?

izzy g

New member
שכיר שהוא עוסק פטור יכול לפתוח קרן השתלמות?

האם שכיר שהוא גם עוסק פטור (עיסוק צדדי נוסף) יכול לפתוח לעצמו קרן השתלמות לעצמאים?
במקרה שכן, האם זה כדאי? האם יש מגבלה מסוימת מבחינת ההפקדות לקרן?

כן

על העסק העצמאי אתה תוכל לפתוח קרן השתלמות וזה יכול לזכות אותך במס.לא בסכומים גדולים אבל כן.עשיתי בשבילך בדיקה, בהנחה וכשכיר אתה מרוויח 100,000 וכעצמאי 20,000 .יש הגבלות כמובן על גובה ההפקדה אבל במקרה זה אתה תקבל זיכוי רק על 900 ש"ח מכל מה שתפקיד.זו תהיה ההטבה המקסימלית כי היא 4.5% מהרווח כעצמאי.בסופו של דבר זה יתן לך זיכוי של 189 ש"ח מהמס. כלומר-שבדוגמא הזו,שאינני יודע אם היא קרובה למקרה שלך רואים שההטבה פה היא שולית ואולי כדאי למצוא נתיב השקעה אחר.
בכל מקרה,קודם כל השאלה היא האם אתה מגיע למס.כי אם אתה לא מגיע למס-אין כלל הטבה.דבר נוסף הוא מה האחוז השולי שלך? בדוגמא הזו האחוז השולי היה 21% אם האחוז השולי שלך הוא 33% אז ההטבה היא יותר משמעותית.כלומר ככול שאתה מרוויח יותר ההטבה משמעותית יותר.
אם יהיו עוד פרטים אשמח לעזור.
ניר זלצבוך-יועץ מס
[email protected]

izzy g

New member
תודה ושאלה

תודה, לא כל כך הבנתי, האם מותר לי להפקיד רק 4.5% או שזה הסכום עליו מקבלים זיכוי במס. האם אני יכול להפקיד את התקרה המקסימלית (12k) ובבוא היום להנות מפטור ממס על רווח הון כשהקרן נהיית נזילה?

eyalph

New member
אכן יכול

ההטבה בקרן השתלמות היא ביחס להכנסתך כעצמאי , במקרה שלך עוסק פטור.

על מנת למצות את ההטבה אתה אמור להפקיד מקסימום 7% מהכנסתך כעצמאי (במקרה שלך ההכנסה לא מגיעה לתקרה)
ואתה מקבל ניכוי מהרווח הנקי 4.5% מתוך ה7%.

אייל

Maxim68

New member
באותו עניין

שלום,
לפני כמה שנים שהייתי עצמאי פתחתי קרן השתלמות והפקדתי בה. כעת אני שכיר ויש לי קרן השתלמות פעילה בה אני והמעביד מפקדים מדי חודש.
האם אני יכול במקביל להמשיך להפקיד לקרן הישנה שהיא במעמד עצמאי?
תודה,
מקס

למעלה