שיתוף אינטרנט בין שני מחשבים ...

oferwain

New member
שיתוף אינטרנט בין שני מחשבים ...

האם אפשר ליצור רשת ולשתף אינטרנט בין 2 מחשבים על בסיס מתאם USB bluetooth ? יש לי לחבר 2 מחשבים בשני חדרים שונים למשך חודשיים בלבד ואני מחפש פתרון פשוט וזמין והבנתי (זאפ) ששני מתאמים כאלו יעלו לי כ 130 שח... עופר

rafid1

Active member
מנהל
שני כרטיסי רשת (אם אין) + כבל רשת

יעלה פחות. USB לא מתאים למרחק כזה.

EBow

New member
--->

לדעתי הוא מתכוון לקישור Bluetooth ולא לכבל USB ולכן - כן, בתיאוריה זה יעבוד, אם כי לא בשיא היעילות. ישנן שלוש רמות למכשירי Bluetooth, לכל אחת יש טווח מעט שונה ומהירות מעט שונה. לדגם הפשוט ביותר יש טווח של בין 5 ל-10 מ' ולדגם הטוב ביותר בין 40 ל-100 מ' (לפחות בתיאוריה). אני מאמין שהדגמים הנפוצים למתאמים כאלה הם מהרמה השלישית, כלומר בעלי הטווח הגדול יותר. בכל זאת, יש כמה חסרונות. מדובר בחיבור לא יציב במיוחד לרשת (שלא נועד במקור לרשת בין מחשבים אלא בין רכיבים אישיים, כגון מחשב כף יד, דיבורית, סלולרי וכו') ובעל יכולת הצפנה מינימלית. כבר עדיף לרכוש שני כרטיסי Wi-Fi USB ולחבר אותם ברשת Ad-Hoc האחד לשני. הם עולים כמעט אותו דבר, יש להם טווח יותר גדול, מהירות גדולה יותר, אפשרויות הצפנה טובות יותר ואפשר לחבר אליהם עוד מחשבים אם פתאם יתעורר הצורך.

dudi4321

Member
להשתמש בכבל רשת מוצלב בחיבור ICS

הכי מומלץ. מה שחסר לרכוש. אופציה נוספת ע"י 2 מתאמי רשת אלחוטית USB שיחוברו בשיטת ad=hoc. זהו חיבור לא הכי יציב. להעזר כאן באתר הפורום.

EBow

New member
--->

השאלה צריכה להיות Cross-Cable vs. Ad-Hoc משום שב-ICS אתה משתמש בשניהם. התשובה היא חד-משמעית - Ad-Hoc. חיבור אלחוטי לעד יהיה פחות יציב מחיבור כביל ולו רק בזכות העובדה שהוא רגיש הרבה יותר להפרעות ועוד לא התחלנו לדבר בכלל על אבטחה.

למעלה