שימוש בכרטיס אשראי וקבלת החזר

שימוש בכרטיס אשראי וקבלת החזר

ערב טוב,

לפני מס' ימים גיליתי שהשתמשו לי בכרטיס האשראי מבלי שידעתי, מדובר ב-50$. פניתי לחברת האשראי ומילאתי טופס התכחשות לעסקה. להבנתי אקבלת את הכסף תוך עשרה ימי עסקים ובמשך 47 ימי עסקים לאותו בית עסק תינתן הזדמנות לתת תשובה לחברת האשראי.

מה קורה ב-47 יום האלו?
האם ייתכן שבית העסק ייתעקש שאני הוא זה שביצע את העסקה וחברת האשראי שוב תחייב אותי?

האם ייתכן שמישהו שעובד בחברה בארץ שממנה ביצעתי הזמנה באינטרנט השתמש בפרטיי האשראי וביצע עסקה או שהפרטים חסויים?

תודה מראש,

urilei

New member
הכחשת עסקה

ייתכן שבית העסק יתעקש, אבל עקשנות לא מספיקה, הוא צריך להציג הוכחות (שובר חתום וכו')
אני לא כ"כ יודע איך זה עובד במקרה של עסקה אינטרנט, אבל בהיעדר שובר חתום העסק בד"כ במצב "נחות" ביחס אלייך.
בעיקרון, כמו שחברת האשראי מבטחת אותך, היא מבטחת גם אותו, ואם הוא קיבל את התשלום תוך קיום כל ההוראות (אפילו אם זה תשלום לא כשר), אז ייתכן שהוא מכוסה, אבל זה באמת לא אמור להיות לך אכפת.
האם ייתכן שמישהו עשה שימוש בפרטים? כן, וזאת אפילו אופציה סבירה לביצוע תרמית כזו. חברות גדולות ומכובדות לא עובדות כך ולא אמורה להיות להן גישה לפרטים האלה, אבל אתרי קופונים סוג ד' וכו' - בהחלט כן.

אם לחברת האשראי אין הסבר טוב ומרגיע מספיק מה קרה - מומלץ לשקול לבקש מהם להחליף כרטיס.

למעלה