שילוב הנקה ומוצקים

mishtal

New member
בני בן 8 חודשים ושבוע,

החל להוריד את ההנקות במשך היום כמעט לגמרי. עד לפני שבוע היו לנו הנקות של בוקר מאוחר (חוץ מארוחת הבוקר הגדולה הראשונה) וגם אחה"צ- לפני או אחרי הפירות. עכשיו שמתי לב שהוא מתחיל לסרב לציצי בשעות הללו ומוכן לינוק רק בבוקר ,בערב ופעמיים בלילה (בד"כ זה פעמיים ולפעמים רק פעם אחת) . בשבוע האחרון התחלתי לתת גבינה ויוגורט בבוקר כי חשבתי שכנראה החלב לא משביע אותו וגם בשאיבות כמעט ולא יוצא כלום. הארוחה הזו מאד משביעה אותו והוא לא מוכן לינוק אפילו לנשנוש אחרי שעה או יותר. יוצא, כאמור שנשארנו עם ההנקות בבוקר, בערב ובלילה. האם זה תקין להשאר עם 3 ארוחות מוצקים ומים בין לבין וההנקות שתיארתי או שצריך להוסיף עוד בקבוק חלב? אצל המטפלת הוא מקבל חלב שאוב בערך שעה אחרי הפירות, במקום מים כי הוא גם ככה לא עולה במשקל. העניין הוא שכמעט נגמר לי החלב השאוב ואני מתכננת להפסיק לשאוב בגלל שכבר לא יוצא לי כלום. האם להוסיף בבית ואצל המטפלת בקבוק תמ"ל? או אולי רעיונות לעוד ארוחת מוצקים? חשבתי להתחיל עם לחם בעוד כשבוע. יש לי תחושה שהוא מאד מתלהב מאוכל. רואה את אחותו הגדולה אוכלת ורוצה כל דבר כמעט... יש לי פגישה עם דיאטנית שמתמחה בתזונת תינוקות בתחילת ספטמבר כדי לשבת על התפריט שלו ולראות כיצד להעשיר את המזון על מנת שיעלה במשקל אבל אשמח לקבל עצות/רעיונות אחרים.

mishtal

New member
מקפיצה לתגובות.

מ ק פ י צ ה תודה אך ראיתי שאף אחת לא התייחסה

מאמינקה

New member
התלבטות

מצד אחד 3-4 הנקות ביממה בשילוב מוצקים זה די טוב, מצד שני מדובר בתינוק שכהגדרתך אינו עולה במשקל ולכן קשה לתת תשובה מספקת. אולי כדאי שתשאלי בפורום יעוץ הנקה?

למעלה