שח רחוק

מצב
הנושא נעול.

krause

New member
שח רחוק

שח רחוק
בכרטיס זה של שרות מכוניות מרכז משנת 1927,במקום טלפון כתוב "שח רחוק". מפניני הלשון של אליעזר בן יהודה.

oh-da

New member
שאלה קטנה...

שח רחוק
בכרטיס זה של שרות מכוניות מרכז משנת 1927,במקום טלפון כתוב "שח רחוק". מפניני הלשון של אליעזר בן יהודה.
שאלה קטנה...
מדוע היה חשוב כל כך לרשום את שם הנוסע
אני שם לב שזה חוזר על עצמו בכל כרטיס...

krause

New member
שם הנוסע היה חשוב

שאלה קטנה...
מדוע היה חשוב כל כך לרשום את שם הנוסע
אני שם לב שזה חוזר על עצמו בכל כרטיס...
שם הנוסע היה חשוב
לנוסע עצמו.הסיבה היתה שלמעשה הכרטיס היווה קבלה לנסיעה.רוב המשתמשים במוניות בתקופה ההיא קיבלו החזר נסיעות. יש לי כרטיסים של מנהלי מחלקות בהנהלה הציונית,רופאים, עורכי עיתונים. הנסיעה במונית היתה מאוד יקרה באותה תקופה. אבל בשנות ה30 השתנה פורמט הכרטיס והשם אינו מופיע יותר.בקרוב אציג כרטיסים של שנים אלו .

oren*

New member
אני רואה שאפילו לא היה להם שח-רחוק

שח רחוק
בתל אביב, אלא רק בירושלים. נראה כמו חלום, לא להאמין שעל כרטיס של תחנת מוניות ישראלית כתוב שיש גם נסיעות לסוריה, ממש האיחוד האירופי. אהבתי גם את תיאור הנוסע כ"אדון צודקוב", כאילו יש רק אדם אחד כזה בירושלים וכולם מכירים אותו. מספר שאלות: 1) האם יש כרטיסים גם עם שמות נשים עליהם? 2) מאיזו שנה הופסק השימוש במילה "שח-רחוק" על גבי הכרטיסים? 3) מה אומר הסימן "+" ליד מספר הטלפון 15 בעברית ובאנגלית? האם זו הייתה קידומת או אולי הדגשה שזו התחנה ממנה הוזמנה המונית? תודה, תודה ושוב תודה

krause

New member
אני מניח שנשים נסעו

בתל אביב, אלא רק בירושלים. נראה כמו חלום, לא להאמין שעל כרטיס של תחנת מוניות ישראלית כתוב שיש גם נסיעות לסוריה, ממש האיחוד האירופי. אהבתי גם את תיאור הנוסע כ"אדון צודקוב", כאילו יש רק אדם אחד כזה בירושלים וכולם מכירים אותו. מספר שאלות: 1) האם יש כרטיסים גם עם שמות נשים עליהם? 2) מאיזו שנה הופסק השימוש במילה "שח-רחוק" על גבי הכרטיסים? 3) מה אומר הסימן "+" ליד מספר הטלפון 15 בעברית ובאנגלית? האם זו הייתה קידומת או אולי הדגשה שזו התחנה ממנה הוזמנה המונית? תודה, תודה ושוב תודה
אני מניח שנשים נסעו
אבל אין לי אף כרטיס בפורמט זה או אחר עם שם של אשה. שאלה טובה !! המלה שח רחוק היתה בשמוש זמן קצר מאוד, ואפילו בכרטיסים המאוחרים יותר של חברה זו כבר לא מופיע המושג שח רחוק. הסימן פלוס ליד מספר הטלפון הוא של הנוסע, ואין לו משמעות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה