שבת שלום ובוקר טוב,שאלה לגבי מק"מ

מצב
הנושא נעול.

kumho

New member

הכרתי את הנושא רק השבוע ויש לי מספר שאלות בסיסיות לגביו: 1. כיצד בדיוק מתבצע חישוב הריבית שאקבל בתמורה למק"מ? 2. האם הריבית הנקבעת ביום הקניה מובטחת לי או שהיא יכולה להשתנות? 3. האם הסכום אותו אני משקיע משפיע על הריבית ואם כן כיצד? אותו דבר לגבי תקופת ההשקעה?

dw2322

New member
תשובות

הכרתי את הנושא רק השבוע ויש לי מספר שאלות בסיסיות לגביו: 1. כיצד בדיוק מתבצע חישוב הריבית שאקבל בתמורה למק"מ? 2. האם הריבית הנקבעת ביום הקניה מובטחת לי או שהיא יכולה להשתנות? 3. האם הסכום אותו אני משקיע משפיע על הריבית ואם כן כיצד? אותו דבר לגבי תקופת ההשקעה?
תשובות
ראשית הייתי מציע שפשוט תריץ חיפוש על מקמ בפורום. אתה יכול להיות בטוח שנכתב עליו לא מעט. ולתשובות: 1. קונים במחיר X (שקטן מ 100). מקבלים 100. מכאן נגזרת התשואה (ברוטו) שמקבלים. 2. כן. אתה יודע בדיוק כמה תקבל בפידיון (100), ללא קשר לשינויים בריבית, המשפיעים על שערי האגחים במסחר הרגיל בבורסה (אך לא בפידיון). 3. אם אתה משקיע קטן אז לא. משקיע גדול, בעצם הפעולה שלו, יכול לשנות טיפה את השערים (המחיר יעלה טיפה כשיראו ביקוש חריג וירד טיפה כשיראו היצע חריג). 4. יש מועד פידיון ובו כולם מקבלים את הכסף, לא חשוב כמה הם השקיעו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה