שבוע האפרטהייד היהודי באונ' טורנטו

MiraD1

New member
שבוע האפרטהייד היהודי באונ' טורנטו

כרגע אני רואה בטלוויזיה ששבוע הבא, שבוע לאחר יום הזיכרון לשחרור אושוויץ, יתקיים שבוע בנושא ה"אפרטהייד היהודי בארץ ישראל נגד הפלסטינאים". מישהו יודע משהו על זה????

eig

New member
אני יודע קצת

קש לדעת הרבה כי מה שרואים בחדשות הוא קצת מסולף, אבל אני יודע מה קורה במחסומים למשלם, אני יודע מה קורה בשטחים למשל, אני לא ממש יודע מה קורה יום יום ל25,000 האנשים שכבר שנים בלי קורת גג. וכו' וכו'. כן יש כזה מן שבוע באוניברסיטה, אם אני לא טועה (ויכול מאוד שכן) ומאוד לא מפתיע יזמו את זה קבוצות מוסלמיות, אבל עדיין מקבל תמיכה של האוניברסיטה. כמו במערכת יחסים זוגית, תקשורת. גם אם מחביאים דברים עדיף להוציא הכל החוצה. אחרי שהכל יהיה גלוי על השולחן אולי יוכלו הצדדים להתקדם לאן שהוא.

MiraD1

New member
ואני יודעת...

אני יודעת מה קרה לילדה בת שנתיים וחצי שהלכה לרופא ורצתה בדרך גלידה... בא המחבל והוציא לה את כל המעיים החוצה... אני יודעת מה קרה לאימא שלה שהייתה בהריון אז... אני יודעת מה קרה לילדים שרצו סך הכל לצאת לרקוד קצת... אני יודעת מה קרה לכל הילדים, נשים וגברים שכל מה שרצו זה לנסוע באוטובוס... אני יודעת.

gozala

New member
מירה, ענית בשמי גם לייפה הנפש

mikki01

New member
Mira I couldnt agree More

I also know what happend to all these 1150 Israelis that were on their way to the shops , malls , bus You are absolutly right

us2canada

New member
Translation

Apartheid (ap-ar-taet) is an Afrikaans and Dutch word meaning "separation". Or in Hebrew: הפרדה Just thought you'd like to know this fact in case you try and explain Israeli policy to people in the Netherlands...

THANK YOU ג'יזס

העיוור רואה! המשותק הולך! US2CANADA כותב בעברית! אולי תעבור לעברית לצמיתות? מה הבעייה שלך בעצם עם העברית?

us2canada

New member
Translation

Apartheid (ap-ar-taet) is an Afrikaans and Dutch word meaning "separation". Or in Hebrew: הפרדה Just thought you'd like to know this fact in case you try and explain Israeli policy to people in the Netherlands...

eig

New member
מה הקשר????????

הועלה נושא לדיון אקדמאי...דיון לגיטימי לענוית דעתי. אבל אי אפשר לנהל דיון כאשר כל פעם קופצים משפטים כמו: כןןן....אבל הם התחילו....הם הרגו לי אני אהרוג להם...בלה בלה ברור שילדים מתו ועוד ימותו וכל המלחמה הזו מטופשת. ברור שיש פיגועים ויש מחבלים. זה שמדברים לרגע על מה המדינה עושה לא אומר ששכחנו את כל השאר, אבל אי אפשר לנפנף בזה כל רגע. אחרת הכדור שלג הזה לא יגמר לעולם. לגרמניה יש שגרירות בישראל. יש יחסים דיפלומטיים, ומסחריים וכו וכו אבל כל זה לא היה קורה אם בכל שיחה עם גרמני מישהו היה קפוץ, כןןן אבל הייתה שואה. טוב יודעים שהייתה שואה, אבל קדימה יש עתיד לבנות. אני מקווה שהבנת את דברי, כי אם לא אז פשוט בואי נעצור את השרשור פה.

MiraD1

New member
ברור שלכל מטבע יש שני צדדים...

אבל ממש סליחה שאני מתמקדת בצד שלי כרגע, כי הוא זה שמעניין אותי. אין לי ספק שגם בצד השני יש שסובלים מהמצב אבל בוא נודה רגע באמת... בכל פעם שמדינת ישראל כן מנסה להגיע לצד השני, להראות אנושיות וכו' הם מנצלים את הרגע על מנת לפגוע בנו. אז אני מצטערת! אם הם משתמשים בילדים על מנת להרוג בנו. אם הם מתחפשים לנשים בהריון, רק שבמקום תינוק יש להם פצצה, אם הם מתים על קידוש אללה ומתגאים בכך, אז שהם יאכלו את הדייסה שהם בישלו לעצמם!!! הילדה בת השנתיים וחצי היא אחיינית שלי. הנס שלה היה שבית החולים שניידר היה מרוחק חמש דקות נסיעה מהמקום, אם הוא היה מרוחק יותר היא לא הייתה חוגגת יום הולדת ארבע ב 05/01. הרופאים עד היום מגדירים אותה כנס רפואי. אף אחד לא נתן לה הרבה סיכוי לחיות, לאור הפגיעה הקשה שהיא חטפה. ואתה יודע מה האבא של המחבל אמר אחרי הפיגוע??? שהוא מצטער שהבן שלו לא נשא פצצה גרעינית וחבל שהוא הרג רק שני אנשים בפיגוע... סבתא ונכד. האחיינית שלי ניצלה כמו גם אימא שלה והתינוקת שהיא נשאה ברחמה. ולהבדיל אלף הבדלות, גרמניה חוקקה חוקים שונים על מנת שההיסטוריה לא תחזור על עצמה או לפחות למזער ככל האפשר את האפשרות לכך. בניגוד לשלטון הפלסטינאי אשר דוגל, דגל וימשיך לדגול באלימות. הרי ככל שאנחנו מרבים לדבר איתם כך הם מרבים להכות בנו. כך היה גם בתקופה של רבין, אשר בתקופתו הוא נחתמו הסכמי השלום הן עם העם הירדני והן עם העם הפלסטינאי. אז כן, אני מבינה שהייתה שואה, אני מבינה שהצלחנו לקיים איזושהי מערכת יחסים דיפולומטית עם ממשלת גרמניה. ההבדל הוא, שזה קרה לאחר שהשואה הסתיימה ומדינת ישראל קמה ואספה את השברים. אנחנו עדיין לא במצב של אחרי הפיגועים, אחרי הפחד מאוטובוסים, אחרי הפחד ממקומות הומי אדם ואנחנו עדיין מפחדים מכל אדם בעל חזות ערבית חשודה.

eig

New member
טוב טוב טוב איך שתרצי

אני פשוט לא מאמין שבלהביט במראה כל הזמן מגיעים רחוק. כמה שזה נשמע לפעמים רע, אבל חייבים לשמוע איך תופשים אותך בעולם על מנת שתבין ותחכים איך להגיב. זה שאנחנו יודעים את הצד שלנו זה לא עוזר להגיע לפתרון. חייבים ללמוד איך תושפים אותנו ועל זה להגיב לא משנה כמה מסכנים אנחנו כן או לא. בישראל יש שתיפת מוח תקשורתית, מי שחי שם קשה לו מאוד מאוד לראות מעבר לחור הקטן של הציונות. מה שקורה פה בעיר עכשיו זו הזדמנות מצויינת לבדוק איך נאמרים הדברים ואיך הם מוצגים. אכלו לי שתו לי לא יעזור לנו.

Nogi23

New member
מירה - אני מחזקת את ידייך

ושמחה שהאחיינית שלך החלימה ממעשה הזוועה. איג - כמו שלפעמים צריך לראות את "התמונה הגדולה", לפעמים גם כדאי לזכור את האנשים הקטנים (גם בני שנתיים וחצי..), שמאחורי הזוועות האלה ואת הדודה שלהם, שמאד כואבת את מה שקרה להם... וכן, אני יודעת שמ-2 הצדדים יש דודות שדואגות, וגם על הצד השני אני מרחמת, אבל מה לעשות? עניי עירך קודמים בהחלט! לצערי הדרך שבה הסמינר הזה מוצג אינה כדיון אקדמאי בלתי מוטה, אלא כפרופגנדה אנטי-ישראלית מובהקת, שאין בה שום ערך אקדמי או אחר (מלבד הסתה כמובן!).

eig

New member
היית ? ראית? שמעת?

לא שאני יפה נפש, ולא שאני לא שותף לדבריך, אני ממשיך את הדיון (קודם כל כי אני אוהב דיונים) כי אני אוהב לשים דברים בפרופורציה. היית שם? ראית? שמעת? לא! אז החלטת שזה תעמולה? איך את מסיקה מקסקנות? השבוע הזה עוד לא התחיל, עוד לא יצא מזה כלום. אז נו באמת.

Nogi23

New member
אפרטהייד יהודי בא"י נגד הפלסטינאים

לפי הכותרת נראה שאני זו שצריכה להגיד לך "נו באמת". ההיסטוריה מוכיחה שיש דברים שהם "רעים מיסודם", גם אם הם ממומנים ע"י מוסדות הציבור, ולא צריך לחכות לראות מה יוצא מזה! כמו שהמוסלמים יודעים להשתיק ולסלק את אנשי הציבור שלנו שבאים להרצות באוניברסיטאות (לא תמיד מאשימה אותם בהתחשב באיכותם
), אולי הגיע הזמן שגם אנחנו נעשה את זה? לא נמאס כבר להיות יותר קדושים מהאפיפיור??? אני קוראת עכשיו את ספרו של עמוס עוז: "סיפור על אהבה וחושך". יש שם קטע נפלא על איך היהודים מנסים להתחבב על הגויים, שממילא כבר שונאים אותנו, כדי שלא תהיה להם סיבה לסלק אותנו. לי, אישית, נמאס מתופעות ההכאה העצמית שהיא בבסיס ה"שנאה העצמית" של היהודים. כן, דברים נוראיים מתרחשים יום יום בשטחי מדינת ישראל ומעבר לקו הירוק, ו-2 הצדדים צריכים לרצות לשנות את זה כדי שמשהו יתקדם. זה שצד אחד יכא את עצמו, והצד השני יוסיף עוד מכה, לא יפתור את הבעיה! ניסיתי למצוא חומר על הסמינר באתר של U of T ולא הצלחתי. אולי אתה יכול לתת קישור, כדי שכולנו נוכל לשפוט את מטרותיו האמיתיות של הסמינר? (ובאותה הזדמנות - אולי בכל זאת מגיעה איזה התנצלות קטנה למירה על חוסר הרגישות, בהתחשב בנסיבות האישיות שלה..?)

MiraD1

New member
נוגי...

זה לא רק סליחה ממני. זה שמשפחתי נפגעה מהטרור לא עושה אותי מיוחדת.. במיוחד לא בארץ טעונה כמו שלנו. אני, בתור אחת שמרבית חייה הצביעה מרצ מאוכזבת מהצד השני. לא בגלל שאחיינית שלי נפגעה אלא מהסרוב המתמשך שלהם להגיע לפתרון. גם כרגע, עם הרצון שלנו להתנתק (ואני די בעד ההתנתקות) הם עדיין ממשיכים ומכים בנו. לפני שבועיים נהרגה בחורה בת 17 כשהצילה את אחיה הצעיר. אני לא אומרת שחיילי צה"ל הם טלית שכולה תכלת. אני מקבלת את העובדה שהם עושים ועדיין יעשו טעויות, אבל הם נעשנים על התנהגות לא הולמת, זו היא לא המדיניות של הצבא ושל ממשלת ישראל. נכון, יש כאלה שחושבים שאם יש להם רובים הם מלכי העולם אך אלו יחידים וזוהי לא המדיניות שהצבא מלמד (כן, גם אני הייתי בצבא...). אני חושבת שהבעיה היא שהפלסטינאים לא רואים בנו בני אדם. והנה היא בביקור האחרון שלי בארץ

MiraD1

New member
והשנייה

זו אחותה הצעירה. גיסתי הייתה בחודש שני ביום של הפיגוע.

babajos

New member
אתה אי איי גי גם משחק את המשחק שלהם

כבר התחלת לעשות השוואות בין המלחמה שלנו עם הפלשתינים לשואה? אין צבא בעולם שמסוגל להתמודד עם המציאות בשטחים כמו שצה"ל עושה, למצוא מתוך אספסוף שועט וזועף מחבל שלפעמים הוא בן 11 ולפעמים היא בת 14 שמתחבאים מאחורי השמלה של האמא שלהם ויורים, זה שום צבא לא מסוגל לעשות, ולראיה אנו רואים איך האמריקאים והבריטים מיישרים שטחים שלמים באפגניסטן ועירק עם פצצות חכמות שהן כאלו טיפשות שלא מבדילות בין גבר לילדה או תינוק אלא מוחקות ישובים שלמים. אנחנו עדיין משתמשים בכדורי גומי נגד מי שמשתמש נגדנו בטילים וקאסמים ומטענים וצלפים ומתאבדים ומה לו. מזל שיש לנו פה בפורום עדות ממקור ראשון לזוועות שהעם שלנו עובר במדינתו שלו. אגב אני לא מוכן אפילו לנסות לתאר לעצמי מה היה קורה בארץ אילולא המחסומים המדוברים, ומה לעשות האויב משתמש במחסומים ובילדים שלו לצערנו גם בילדים שלנו על מנת לפגע בנו, ואני רוצה לאמר משהו, אפשר לנסות להיות יפי נפש, אך לנסות לצדד באויב שלך במקום בעמך, זה טרוף שיום אחד עוד נשלם עליו ביוקר, כי זה מה שנותן למחבל לגיטימציה להמשיך את פעולותיו, ההצדקה למעשיו מהצד שלנו, הוא כדי להמשיך לא צריך יותר. אני הייתי מציע לכול אחד מאיתנו לשקול התבטאויות מסוג כזה טוב טוב, כי זה מה שנקרא בומרנג ורק עיוור לא יוכל לראות את זה!!!

Nogi23

New member
"מזל שיש לנו פה עדות ממקור ראשון"??

עוד מזל כזה ואבדנו!!!! גם התבטאויות מסוג זה כדאי לשקול טוב-טוב (למרות שכאמור אנחנו די מסכימים לגבי השאר...).

babajos

New member
יש לי הרגשה שהובנתי לא כראוי

ועל זה אני מצנצל, המזל הוא כמובן במרכאות כפולות ומכופלות והיה נדמה שתוכן ההודעה מבהיר את זה, אך אני מתנצל אם הובנתי לא כראוי ואני מתקן """מזל""".

למעלה