שאלת קרושה של מתחילה מתחילה

שאלת קרושה של מתחילה מתחילה ../images/Emo13.gif

החלטתי להתגבר על ה"פחד" ולהחזיק מסרגת קרושה ביד ועקב הנסיון אתמול יש לי שתי שאלות:
באיזה מספר מסרגה מומלץ לסרוג כותנה של רלטר (קמילה, רגילה, 125 מטר ל 50 גרם)? האם בערך באותו מספר כמו שסורגים בשתי מסרגות?
עשיתי כמה שורות נסיון אתמול של עמודים למשל. משום מה אצלי הם יוצאים קצת מרווחים ולא צפופים / הדוקים כמו שאני רואה בדוגמאות בספרים או בחוברות - האם זה בגלל שצריך להדק את החוט יותר (אבל אז יותר קשה להכנס עם המסרגה?)?
וחג שמח

החלטה נכונה וסריגה שווה התגברות על פחד../images/Emo6.gif

כל יד היא אחרת ולכן צריך לנסות. התשובה לשאלה השניה שלך היא ההסבר. לסריגה צפופה יותר את צריכה מסרגה דקה יותר. בד"כ מתח הסריגה קשה יותר לשנות אבל מס. מסרגה ממש פשוט להחליף.
לגבי מספר המסרגה הוא דומה למס. מסרגה בשתיים. 125 מטר ל50 גרם זו כותנה די עבה, נכון? תנסי במס. 3 במידה ואת רוצה צפוף. יתכן וזה יהיה שונה ביצי מספר עד מספר בין יד ליד. ברוכה הבאה

מעולה! אני בעד! ../images/Emo45.gif בהצלחה באחת!

אם רוצים לקבל תוצאה צפופה - אז בדיוק כמו בשתיים - צריך לעבור למסרגה דקה יותר, ולהיפך. רמת האחידות והצפיפות - שזו בעצם ה"שליטה" על מתח החוט זה דבר שנרכש עם תרגול בהתאם ליד האישית שלנו. אני תמיד מדמה זאת לכתב שלנו בכיתה א', וההתפתחות שלו עם השנים. ככל שהסריג הדוק יותר, אכן קשה יותר לנעוץ את המסרגה, אבל את תראי שעם הזמן זה יהיה פשוט יותר. אשמח לשמוע חוויות ולראות תוצאות בהמשך.

למעלה