שאלת מטבע

shir007

New member
שאלת מטבע

האם ניתן להשתמש בדולרים אמריקאיים בקנדה ואם לא איפה כדאי להמיר. תודה

uzipikar

New member
המרה

אצל כל החלפנים ברחוב או במולים אין עמלת המרה והשער טוב יותא מאשר בבנקים ובטח שבחנויות.

בשדה התעופה בטורונטו

ליד מסועי המזודות יש אוטומטים שאפשר להכניס בהם שטרות של דולרים אמריקאים ולקבל דולרים קנדיים, אבל רק שטרות קטנים. זה הציל אותנו פעם כשהגענו לשם ולא היו לנו מטבעות בשביל העגלה (מאיפה שיהיו, הרי רק הגענו) והיו לנו רק שטרות גדולים של דולרים קנדיים. לשותף שלי היו כמה שטרות קטנים של דולרים אמריקאיים וכך נפתרה הבעיה. אם לא, היינו עומדים שם עד היום כי לא היתה שם נפש חיה מקרב צוות העובדים ואף אחד לא חשב על זה שמי שרק הגיע למדינה אין לו מטבעות או שטרות קטנים.

Nogi23

New member
אצלנו המטבע נבלע מעצמו...

זה כבר לא "פיקדון" אלא תשלום. אין ארוחות חינם.

dannyk27

New member
לא בדיוק, חלק מהסכום נשאר כתרומה

לקופתה המתדלדלת של GTAA, כך גם בתשלום באשראי.

ועל זה נאמר.

אתה תקוע בשדה התעופה ומחפש מטבע של 25 סנטים כדי להתקשר? אין לך! מה עושים? מכניסים מטבע של שני דולר למתקן העגלות. משחררים עגלה. מחזירים אותה למתקן העגלות . הופ. הנה מטבע של 25. למי מצלצלים?

luckydude

Active member
אם יש לך חשבון בנק אמריקאי

הכי טוב מבחינת עלויות המרה ושערים זה להוציא כסף בכספומט בקנדה. הבנק האמריקאי שלי למשל לא לוקח ממני עמלה על 4 המשיכות הראשונות בחודש שאני עושה בכספומטים לא שלהם. שאני מוציא כסף ב TD Bank, גם אף פעם TD עצמם לא הוסיפו לי שום non-member terminal fee כנהוג בין בנקים בתוך בארה"ב. כל מה שלקחו ממני עד היום זה היה 1% נוסף כעמלת המרה. הרבה יותר טוב מאשר אם ההיתי מחליף דולרים מזומנים אמריקיים לקנדים איפהשהו.

luckydude

Active member
על לא דבר. רק שימי לב שהבנק שלך

לא ידחוף לך עוד עמלות. לי יש מזל עם הבנק שלי אבל אני לא יודע איך זה בבנקים אחרים. אגב, השיטה הזאת עובדת מצויין גם בארץ (רק שצריך לראות לאיזה רשת ATM שייך הכרטיס שלך, חצי מהכרטיסים שייכים לרשת שבנק לאומי משתייכת אליה והחצי האחר לרשת שבנק הפועלים משתייך אליה).

למעלה