שאלות על הפרסי החדש שלנו

hungarfield

New member
שאלות על הפרסי החדש שלנו

בוקר טוב לכולם,
בעלי ואני כותבים פה לסירוגין (תחת אותו יוזרניים).
בכל מקרה, הוא חמודי, שובב ואוהב לשחק.
אני מנסה לסרק לו את הפרווה עם הפרמינייטור ולנקות לו את העיניים. עם הפרווה עוד אפשר להסתדר (היא לא נוטה לקשרים כמו פרווה רגילה של פרסים), אבל העיניים דומעות והוא הגיע אלינו עם גושים שחורים של דמעות שנקרשו. בכל פעם שניסינו לסרק או לנקות, הוא מתנהג כמו חתול קומנדו ומנסה או לתקוף את המסרק או לברוח. ניסיתי להחזיק אותו חזק במקום אבל כמובן שזה גרר עוד התנגדות.
האם למישהו יש עצות טובות לגבי איך להפחית את ההתנגדות שלו? ניסיתי חטיפי צ'ופר אבל הוא לא נראה בעניין שלהם בכלל.
תודה ויום נפלא!

hungarfield

New member
אגב, חשוב לי לציין

שלא מדובר על זמן סירוק וניקוי ממושך עד שנמאס לו, אלא כבר על ההתחלה הוא נהיה אגרסיבי. ידוע לי שהבעלים הקודם כן השתמש באותו סוג של מסרק כך שאני מניחה שהחתול כן הורגל לזה במידת מה אצלו.

Geeks Israel

New member
החתול עוד לא פיתח אתכם יחסי אמון

ואתם כבר רצים לסרק ולנקות ועניינים. הגיוני שהוא לא בדיוק מבסוט מהעניין.
לא יקרה כלום אם תניחו לטיפוח לזמן קצר. גם לא ניתן לדעת איזו חוויה זו הייתה בשבילו אצל הבעלים הקודמים.
מה שאני עושה זה קודם להרגיל את החתול לנוכחות של המסרק. שיהיה לידנו כשאני מלטפת אותו. אחרי כמה סשנים כאלה, אני רק מעבירה ונוגעת בו עם המסרק מדי פעם תוך כדי ליטופים (לא מברישה עדיין!). רק בשלב השלישי כשהוא כבר לא מגיב במיוחד למסרק אני מתחילה בהברשות קצרות ועדינות, מלוות בליטופים. אם עושים את זה נכון, מפתחים להם קשר מאוד נעים עם הברשה. החתולה הקודמת שלי הייתה מגרגרת ומבקשת הברשות ומתהפכת על הגב.

האוהבות

New member
לגבי העיניים, אולי כדאי להתייעץ עם וטרינר על

דרך הניקוי האופטימלית עבורו.
אולי יש טיפות או משהו אחר שניתן לשים לו על מנת להסיר את הגושים שאת מתארת שהצטברו לו ליד העיניים. אולי זה מכאיב לו ולא רק מלחיץ אותו.
בהצלחה

judyr

New member
מהיכן אתם ?

קודם כל חשוב מאוד לנקות את העיניים ובכלל הטיפוח של הפרסיים
אבל לעת עתה אם אין לו דלקות אז תנו לו קצת להכיר אתכם
מעבר לזה שאתם לא יודעים איך הבעלים הקודמים התנהג בזמן הניקוי והטיפוח.... אשמח לעזור (יש לי שלושה)

hungarfield

New member
תל אביבים

החתול הקודם שלנו היה פרסי פחוס יותר, שנזקק לניקוי עיניים על בסיס של כמה פעמים ביום. אצלם זה לא משהו פתולוגי אלא משהו שמאפיין את הגזע, ולא מצריך טיפות או כל טיפול רפואי אחר, פשוט ניקוי פעם בכמה זמן (תלוי בחתול) עם מגבון ייעודי או פשוט טישיו לח.
הבעלים הקודמים - סיפור מוזר. זוג רוסי, שלא טרח לחסן או לתלע או לטפל נגד פרעושים כי "חיסונים עושים סרטן והוא לא יוצא אף פעם אז אין פרעושים או תולעים והוא עושה ביואנרגיה כשמלטפים אותו וזה עושה לו בריאות". מטבע הדברים החתול היה מפורעש היטב, ועבר תילוע ואמפולה עוד בדרך הביתה, וחיסון בקרוב.
הם לא ניקו לו את העיניים בסדירות, אולי אחת לחודש.
מבחינת סירוק - הבעלים הראה לנו איך הוא מסרק אותו, פשוט כרגע הוא לא מגיב למסרק כפי שהגיב שם.
את הקודם לא הייתה בעיה לסרק, הוא לא התנגד יותר מדי - חתול חנון לגמרי, אבל החדש יודע יותר לעמוד על שלו, ואולי פשוט עדיין לא מרגיש בטוח - למרות שהוא כן בא להתלטף, שוכב על הגב באושר ולא נראה שחושש ממשהו על פני האדמה (-:

ממליצה בחום...

בשביל להרגיל את החתול לסירוק, להתחיל לסרק אותו רק כשהוא ממש עייף וכבר עומד להירדם.
ככה ההתנגדות תהיה מעטה והוא יתרגל לזה לאט לאט.
וגם אפשר אחרי הסירוק בכל פעם לתת לו חטיף שהוא אוהב וללטף אותו במקום האהוב עליו, ככה הוא יקשר בין הסירוק לחוויה חיובית אחרת, מה שייצור התניה.

ממש לא כדאי לחכות עם הסירוק. זה לא סתם חתול! חתול פרסי חייב סירוק קבוע אחרת מהר מאוד יווצרו קשרים זוועתיים שתצטרכו לספר אותו בגללם.
ממש לא מומלץ להפסיק לנקות לחתול פרסי את העיניים!
הלכלוך והדמעות האלה מפריעות להם ולא סתם מכתימות ומכערות את הפרווה.

ולהבא להתייעצות בנושא חתולים גזעיים הייתי מציעה לפנות לקומונה המיועדת ולא לפורום הזה :)

http://www.tapuz.co.il/communa/userCommunaMsges.asp?CommunaId=40894

dimitrygo

Active member
מנהל
לא עדיף היה אם מנהל הקומונה היה עוזר לגולשים

גם על גבי פורום חתולים?

למעלה