שאלות על אזור צומת האלה/בית ג'וברין

naamit10

New member
שאלות על אזור צומת האלה/בית ג'וברין

שלום לכל הידענים המקסימים של הפורום הזה, אני מתכננת טיול בעוד כחודש (תחילת פברואר) באזור צומת האלה/לכיש/בית ג'וברין/לוזית וכו'. ויש לי ים של שאלות: 1. לפי נסיונכם משנים קודמות, האם תוכלו להמליץ על מסלולי הליכה (כל דבר בין שעתיים לחמש שעות), שתהיה בהם פריחה בזמן הזה? 2. מישהו יכול להסביר לי איך מוצאים את חרבת מדרס? לפני כשנתיים נסעתי בדרך העפר לפי השילוט ולא מצאתי שום מערה. 3. אנחנו מתלבטים ביחס לשינה בשטח. מישהו מכיר מקום קסום באזור שאפשר לעשות בו מדורה ולהקים כמה אהלים? או לחילופין, אפשרות לינה זולה בין קירות לכ-10-15 אנשים? תודות מראש לכל העונים. נעמית

סאקרה

New member
יש פה אחד,משה פרנק,"פרופסור" לאיזור

הוא בטח ישמח לתת לך טיפים. בנתיים חפשי במנוע החיפוש,כאן בפורום את הערך "פארק בריטניה" לדוגמא. חוץ מזה ישנה גבעה שנצבעת בכחול של תורמוס ההרים,תל שוכה שמה ידועה גם כגבעת התומוסים. בצומת האלה מזרחה ופניה דרומה (ימינה) לפי שילוט. הליכה רגלית במעלה התל ובמורדו. משטחים עפ כלניות יש מאחורי מושב נחושה לכוון מערות עדולם. לגבי חר' מדרס-היה דיון ארוך בפורום,חפשי אחורה.

eli4

New member
לא בדיוק ידען

אבל בכ"ז 1) הנה מס' מסלולים נחמדים באזור צומת האלה(לא יודע מה קורה עם הפריחה שם) תל עזקא מערות לוזית (לא חייבים לעשות את כל המסלול בין המערות למצפה משואה (אחרי שמגיעם לדרך עפר אין כ"כ מה לראות שם (אם כי, הדרך עצמה חלקה ליד חלקה בתוך היער יפה)ע"מ לחסוך את הדרך הנ"ל אפשר ללכת מעזקא ללוזית זה לוקח קצת יותר מ5 שעות אבל לא הרבה יותר ישנו מסלול נחמד בין צומת עציונה לצומת האלה (מתחיל לטפס בצומת עציונה) אם אני זוכר נכון המסלול הוא חלק משביל ישראל פרק בריטניה יש גם אתר עתיקות באזור צפרירים בכל המסלולים האלה יש מבנים /חורבות (לא זוכר את השמות של המבנים ואין מולי מפה או ספר) 3)בתל עזקא יש חניון, אולי אפילו עם מים ושרותים ברוב המושבים/קיבוצים יש צימרים שווה לבדוק מקווה שעזרתי אלי

ראיתי את השאלות. אשיב בערב

היום אני בתורנות הסעות שבועית של המשפחה. מה לעשות.

חזרתי והינה כמה עצות ותשובות

שינה: שמעתי על אנשים שישנים ב"וילה", מול בסיס מג"ב בבית גוברין, ליד תחנת הדלק בית גוברין. אין שם שרותים או משהוא כזה ולעומת זה, המקום חינם. יש גג והגנה מרוח. אם אין גשם, אפשר לישון בחורשה הקטנה ליד הוילה ולבלות סביב המדורה. לינה זולה אפשרית בקבוץ בית גוברין. יש להם אכסניה די זולה. חורבת מידרס: מגיעים לצומת הכניסה למצפה משואה. במקום לפנות מערבה, לתוך פארק בריטניה ולמצפה משואה, פונים מזרחה, לפי השלט החום שעליו כתוב חורבת מדרס. נוסעים כ-2.3 ק"מ ויש שלט נוסף, ימינה, לחורבה. מחנים במגרש החניה, מצטיידים בעלון הסברה שמוחבא בתוך האבן, הולכים עוד 150 מ' בשביל ומגיעים למערת מסתור שבה כולם זוחלים. עומדים בתור ונכנסים אחד אחרי השני בשיירה ארוכה ומרגיזה. אפשר, כמובן, לשוטט ולחפש מערות אחרות. פשוט לקחת פנס רזרבי וזמן רב ולשוטט. מסלול הליכה יפה: מצומת עציונה צפונה דרך בית נטיף (בוסתנים וחורבות יפות) לגבעה עם בית קברות נהדר מתקופת המשנה והתלמוד ומשם לתל ירמות שאין עליו כלום אבל הוא תצפית יפה על הסביבה. זה לוקח 3-4 שעות. מסלול יפה אחר: מתל שכה להר שכה (קבר שיח ותצפית נהדרת) ומשם לתל עזקה דרך הגבעות. מסלול יפה אחרון: שביל הרכסים, מתל עזקה לח' א-רסם ומערת הקולומבריום, לתל שיקלון, ולכביש לי און - עגור. תגמורו לטייל במסלולים האלה, תביאו נ.צ. מהשטח ותקבלו עוד (סתאאאאם).

naamit10

New member
מוישל'ה, אלף תודות.

את המסלול צומת עציונה-תל ירמות מצאתי במפה, הוא מסומן באדום, נכון? אפשר להקפיץ רכב לתל ירמות שיחכה שם? איזו מדרכי העפר עבירה לרכב רגיל? המסלול מתל עזקה לכביש ליאון עגור הוא על התואי של שביל ישראל? מצאתי במפה (סימון שבילים) חר' שקלון אבל לא תל שקלון ולא ח' א-רסם. ההצעה ללכת מהר שוכה לתל עזקה דרך הגבעות לא ממש מוגדרת. אתה יכול להיות יותר ספציפי? אם לא, גם בסדר, הצעת שתי אלטרנטיבות יפות אחרות. מה דעתך על מצפה משואה-תל גודד או מערות לוזית-מצפה משואה? אני לא מכירה, פשוט שבילים שראיתי במפה, אצטרך לבחור אחת מכל האפשרויות המקסימות להפעם, ולהשאיר את השאר לעתיד. מה לדעתך הכי עדיף? (בעיקר מבבחינת, איפה צפויה פריחה בתחילת פברואר). ושוב, המון תודות לך וגם לאלי וסאקרה, על שאתם מחלקים את הידע שלכם איתי, נעמית

נעמית, כמה תשובות והערות לטיול שלכם

המסלול מצומת עציונה לתל ירמות מסומן באדום אבל אני מציע לך לא ללכת על השביל. במקום לפנות מערבה לתל ירמות, תמשיכו עוד צפונה לכוון גבעה עם כמה עצי אורן. במדרון המזרחי של הגבעה יש בית קברות יהודי יפה מאד. אם אתם מקפיצים רכב לתל ירמות, תגידו לי שנשלח את הכנופיה שמפרקת מכוניות. המצב הכלכלי, כמו שאת יודעת, לא טוב. סתאאאם, בדיחה תפלה. כן, אפשר להקפיץ מכוניות אבל להקפיד שהם יהיו בבית שמש ולא בתל ירמות כי שם אפשר לפרק אותו. יתכן ששביל הרכסים הוא גם שביל ישראל. מזמן לא הסתכלתי על צבעים שבשילים האלה. תל שיקלון = חר' שיקלון. חר א-רסם היא חורבה יפה עם מונוליטים ענקיים ושתי מערות נחמדות בין עזקה ובין חר' שיקלון. צריך פשוט להקפיד ללכת בנקודות הכי גבוהות בשטח. ההליכה מתל שכה לתל עזקה היא בתואי לא מוגדר אבל קל מאד להזדהות. אני לא כל כך אוהב ללכת ב"שטחים דרוכים". פשוט לתפוס כוון וללכת איתו. את הולכת בין שני תואי שטח מאד בולטים, כך שאין סיכוי להתברבר. תל גודד - מצפה משואה לוקח שעה וחצי גג. יפה נורא אבל קצר מאד. מצפה משואה - מערות לוזית - מסלול "פארש". סתם הליכה בלי משמעות. לוקח שעתיים וחצי גג. אם אתם רוצים פרחים - לכו מחוץ ליערות קק"ל. יש חורשים ושטחי מרעה/בוסתנים שמלאים בפרחים. למשל, המסלול מתל שכה לתל עזקה או המסלול מצומת עציונה לתל ירמות.

naamit10

New member
ושוב המון תודה

באמת יש בעיה להשאיר מכוניות בשטח? אז מה עושים כשמגיעים לתל ירמות, מצלצלים להליקופטר?

למעלה