שאלות לקראת מבחן על מכות מצרים

myboy

New member
שאלות לקראת מבחן על מכות מצרים

שלום רב לבני יהיה מבחן על מכות מצרים .הוא התכונן אך נתקל בלבטים לגבי מספר שאלות שנתנו במחברת. נשמח לקבל חוות דעתכם על תשובותיו. 1.מה הסיבות שפרעה סרב לשחרר את בנ"י למרות המכות? התשובה לפי בני: זהו רצון ה' כדי שיכיר בגדולת ה'. אילו סיבות נוספות יכולות להיות??????? 2.מדוע מזכיר משה כי בנ"י לא יסבלו ממכת הערוב? ומה זה מוכיח? תשובת בני: כדי להראות שזה כח אלוהי ושרק המצרים נפגעים. הוא לא שלם עם התשובה!!! 3. במה שונה האזהרה מפני מכת הארבה לעומת קודמותיה? 4. מדוע חשוב שבנ"י ידעו שמשה איש חשוב? תשובת בני: כדי שיאמינו בו ויאפשרו לו להנהיג את העם ביציאת מצרים. תודה מראש על עזרתכם

פלגיה

New member
התשובות שאני יודעת

אני מדגישה "אני יודעת" כי כל מורה מלמדת בכיוון שונה, ויכול להיות שדווקא מה שהילד שלך כתבת קולע יותר לרצונה של המורה. 1. ליבו של פרעה הוכבד כחלק מן העונש שלו. 2. נכון "והפליתי ביום ההוא את ארץ גושן אשר עמי עומד עליה לבלתי היות שם ערוב למען תדע כי אני ה' בקרב הארץ" (לא רק בערוב. גם במכות האחרות) 3. בהתראה לפני מכת הארבה נאר למשה ואהרון בפירוש שפרעה יכביד את ליבו. 4. נכון, ודיוק - משה לא גדל בקרה בני ישראל אלא בארמון פרעה ולכן הנושא של האימון בו וההליכה אחריו הוא קריטי. בהצלחה לבנך במבחן.

למעלה