שאלה

the z girl

New member
שאלה

בקיבוץ שלי ביטלו את הנעורים (שעוברים בחופש הגדול של כיתה יא' לגור בחדרים בלי ההורים..), בגלל בעיות שהיו שם עם אנשים. בתור קיבוצניקים (שיש\אין) בקיבוצים בהם הם גרים נעורים, יש לכם דרך להציע לנו שנוכל לשכנע את המבוגרים יותר להחזיר לנו את הנעורים (שאבדו)? איך הייתה החוויה שלכם מהנעורים? יש כמה שפשוט מקבלים את העובדה שלא נעבור לנעורים, וחושבים שאולי זה עדיף. מה אתם חושבים? מאבק מיותר?

mayooosh

New member
ממש לא מיותר!

אצלנו נכנסים לשם מכיתה י' והנעורים גם בסכנת סגירה...אצלנו זה מבעיות תקציב
אני מאוד מקווה ש"הנעורים" ישרוד לפחות עוד שנה (בשביל שאני אספיק להיות שם
) זה כזאת חוויה ונראה לי כל כך כייף... תחשוב להיות עם החבר'ה (נו..לא מצאתי מילה אחרת...) כל הזמן (פחות או יותר...) לגור לבד... אההמ זה כזה שווה! תלחמו על זה (
) אין לי ממש רעיון איך, אבל אם ממש תרצו, בטוח תמצאו משהו... אני מקווה שאני לא יהיה במצב שלך שנה הבאה
מקווה שתצליחו! בהצלחה

la reputa madre

New member
אנחנו מהשנה משלמים על החדרים..

אני חושבת שזה די עצוב אבל בלתי נמנע... תציעו אפשרות שאתם תשלמו על החדרים (מחיר סמלי כמובן) , תחוקקו תקנון מסוים שאוסר על דברים מסוימים (בהסכמתכם- הרי אני מניחה שביטלו בגלל אלכוהול, עישון וכו') ואז תפנו אליהם שוב..שיבינו שאתם אחראים ושאתם ממש רוצים את האפשרות לגור בנעורים..

MsUnderstood

New member
אל תוותרו!!!

יש לי עוד מעט שיחה בבלוקונים(נעורים)אז שאני אחזור אני אפרט יותר... אבל תעשו כ-ל מה שאתם יכולים,הנעורים זה דבר ממש טוב!! זזתי

tomas p

New member
תאבקו!!! זה שווה!!!

בקיבוץ שלי נכנסים לישון בנעורים בכיתה י'. יש למבוגרים תקופות שפתאום הם מחליטים שרוצים לסגור את הנעורים או לפחות את הלינה שם בגלל חשש לסמים שתיית אלכוהול עישון יתר של סיגריות או סליחה על הביטוי "בית זונות"... כמובן שזה לא ככה!!!! אנחנו בפעם האחרונה שלחנו מכתב זועם + שצונזר אבל בכל זאת הוכנס לעלון של הקיבוץ וכתבנו בו את כל היתרונות והדברים היפים שקורים בנעורים וכמה זה חשוב ותורם לנו להישאר שם... חשבנו על זה שאם זה לא יעזור גם נפעל בדרכים יותר מחמירות כמו לינה באוהלים על ה"דשא הגדול" מול החדר אוכל ועוד כל מיני דברים יצירתיים כאלה... אני כבר שנה שנייה ישנה בנעורים והחוויה הזאת ממש חשובה מבגרת וגורמת לנו ליהיות יותר אחראיים... קיצר, לדעתי אל תוותרו ולמי שזה לא חשוב תעזבו אותו תילחמו בשביל עצמכם בהצלחה... תומאס

INSUA

New member
היי

בכיתה שלי היה בדיוק ההיפך.. הרוב לא רצו לעבור לנעורים כי גם ככה שנה אחרי זה עוברים לחדרי חיילים. בכל מקרה את מכירה את אור קדם? או שטעיתי בקיבוץ? =)

nofche 88

New member
מממ

לנו גם יש נעורים... אבל מכיתה י'... בהצלחה לכם... מקווה לא יסגרו לכם אותם!!!

MsUnderstood

New member
אוקי,עכשיו תשובה יותר מפורטת..

פה עוברים לבלוקונים בפסח של י',אחרי תהליך ארוך של שיחות לילדים,להורים,ביחד..הכל כדי להסביר בדיוק מה הולך שם.. בכיתה שלי אני חושבת שלא היו יותר מידי הורים שהתנגדו(אולי 1-2 מתוך22) מה שקרה השנה,זה שמצאו סמים אצל מישהו מי"א,וזה גרם להורים של י' לא לרצות שיעברו לבלוקונים,ובכלל למערכת החינוך ביגור לחשוב אולי לסגור את הבלוקונים..כל ההקדמה הזאת היא בשביל זה: עשו לנו שיחה על כל מה שיהיה..אנחנו בתור י"ב אמרנו שכמה שזה תלוי בנו-הבלוקונים לא נסגרים,ואנחנו גם לא ניתן לזה לקרות. הנעורים זה באמת דבר חשוב,זה תורם הרבה,יש איפה להיפגש,לעשות דברים,מקום עם קצת חופש.. אני מציעה לכם להאבק על זה,ובכל בדרך אפשרית-משיחה עם האחראי עליכם,המזכירות,ללשים שלטים בקיבוץ,לעשות פרובוקציות-הכל כדי שלא יסגרו את זה.. זה ממש דבר חשבו לדעתי,אל תוותרו!!

MsUnderstood

New member
וואי...מגניב!

עכשיו גמני רוצה תמונה מהבלוקונים... פה זה ממש שונה! וגם שוב דבר לא ככה,כי זה ממש בהר..אז זה שונה..

the z girl

New member
תודה לכולם!!

אני אדבר עם אנשים בקרוב, ונראה אם הם בכלל רוצים... כי אנחנו בכלל לא התנגדנו ונראה לי שכבר יש שם חיילים (חיילים בודדים.. שמשפחות בקיבוץ מאמצים). חבל שלא עשינו משהו מייד :-\ . זה נשמע דבר ממש אדיר... |חולמני|

ל י ב ר

New member
בטח!!! אל תוותרו...

והנה תמונה של הנעורים שלנו... הוא לא בלוקונים... אצלנו הוא מבנה אחד גדול...

לחץץץץץץץץץ

אצלנו ביום שבת הקרוב הולכים להחליט אם מכניסים אותנו לנעורים בסוף יא' או בסוף יב'.. איזה ל-ח-ץ אלוהים!

somegirl5

New member
עונה-דעתי האישית בלבד!!!

הדבר היחידי שהיית צריכה להוסיף להודעה הוא הסיבות לביטול הנעורים בקיבוץ. לא, אני לא ממציאה דברים, אני גרה באותו קיבוץ כמו כותבת ההודעה, חיה שם כבר 15 שנים ו-3 חודשים ו.. איך לומר? לא מתה על הרעיון של הנעורים. לאחרונה היו מקרים של שימוש בסמים ובאלכוהול בנעורים. כלאו שם בחורה, פרצו לה לחדר. כנראה שגם עוד הרבה דברים שאני לא יודעת. בואי "נשחק" במשחק סיטואציות: המבוגרים הם את. שמעת על כל הדברים האלה ואת עומדת בפני החלטה: האם להעביר את בתך לגיל הנעורים או להשאיר אותה שתישן בבית? למרות שאתם מסתכלים על הסיבות של למה כן לעבור לנעורים, תסתכלי הפעם, בשבילי, על הצד של ההורים הדואגים לנו: הם רוצים רק בטובתך! הם לא רוצים שתידרדרי לסמים או אלכוהול, הם לא רוצים שתיכלאי שם והם גם לא רוצים שיפרצו לך לחדר ויחטטו לך בדברים האישיים! אני, באופן אישי, לא רוצה לעבור לנעורים. טוב לי בבית שלי, ועם כל הכבוד לחברים-הביטחון שלי קודם לכיופים ובילויים. לא נראה לי שיש דרך לשכנע את המבוגרים להחזיר את הנעורים. זהו, אמרתי את דבריי. אני ממש מקווה שאחרי שיקראו את ההודעה הזו אני לא אראה ככה:
כמובן שאני עוד אדבר איתך ואז תוכלי לדעת מי זו... מקווה שתשקלי מחדש את המעבר לגיל הנעורים-אני

the z girl

New member
../images/Emo12.gif

כלאו שם מישהי? הא?!.. טוב, אין לי ממש מושג מה הולך שם. אני לא בקשר עם האנשים ששם כרגע ולא יודעת מה הולך שם, לא מעורה ברכילות שבקיבוץ והכל (כמו שאת יודעת). אני יודעת שסגרו שם בגלל אלכוהול וסיגריות (ואני מניחה שיש שם גם סמים..) אבל יש בכל מקום אלכוהול, ואם לא נלמד להתמודד עם זה,במקום לברוח מהבעיה אלא להתמודד איתה, לדחות את זה במקום פשוט להמנע, זה יהיה אחרת. (למרות ששם זה שונה, ואת צודקת.) במחינת ההורים, זה באמת הרבה יותר טוב בבית. כנראה שגם מבחינתנו. אבל אני יודעת שאני מסוגלת לדחות את הסיגריות והאלכוהול כמו שתמיד עשיתי, ואני רוצה שיסמכו עליי. לא יחזירו לנו את הנעורים, זה כבר אבוד לפי מה שהבנתי בזמן האחרון, אבל לדעתי זה חבל. אולי זה המעשה הנכון לעשות, אבל אנחנו לא בדיוק כמו השכבות שמעלינו, אנחנו שונים. אנחנו לא משתכרים ומעשנים (או דברים דומים), ואת צודקת במה שאת אומרת שזה לא בטוח, אבל אולי הדברים היו משתנים... אבל אי אפשר לסמוך על זה, וזה נכון שמבחינת ההורים והאחראים זה באמת לא חכם להשאיר את הנעורים פתוח, וגם מבחינת בטחון שלנו. אבל כשחושבים על מה שמפסידים... אני לא נמנעת מהשאלה "למה אנחנו?" כי אנחנו תמיד נדפקים בגלל שהשכבות מעלינו מטומטמות. את יודעת שאם זה היה אנחנו זה לא היה נראה ככה. אבל זה לא כך :-\. בכל אופן- אני מקבלת את הגזרות, אלה שאני מסכימה איתן ואלה שלדעתי מוטעות, אבל כמו שאמרתי- אני לא נמנעת מלחלום
(או שלא אמרתי את זה לך?) (ודרך אגב- אני יודעת מי את =]
, תשלחי לי מסר.) ההודעה נכתבה ב 03:00- תבליגו על הפרטים הקטנים. בעיקרון- אני מסכימה איתה. עכשיו ששמעתי כמה סיפורים.

למעלה