שאלה

שאלה

שלום ד"ר סטולוביץ וחג אורים שמח, שמי שירלי ירושלמי אני אמא לתאומות בנות שבעה וחצי חודשים ובן בן ארבע, רציתי לדעת באיזה גילאים אני צריכה לעשות ביקורת של רופא עיניים לילדות יש לציין שהייתי איתן בחודש שני והרופא בדק אותן והן היו בסדר בכל הבדיקות והוא ציין שאני צריכה לקראת גיל שמונה חודשים לבוא שוב לביקורת של מיקוד ראייה, האם זה הגיל המתאים לכך? רציתי לציין אני בת 31 בגיל שלוש קיבלתי פזילה בעיין ימין עברתי שני ניתוחים בעיניים ואח"כ הרכבתי משקפיים לחיזוק העיין. הראיה לא נפגעה לי ובגיל 12 הייתי מטופלת שלך ואתה הורדתה לי את המשקפיים עד היום אני לא מרכיבה והראיה שלי גם בסדר גמור. בני בן הארבע עשה בזמנו בדיקה והכל בסדר אצלו. רציתי לדעת האם הפזילה שהייתה לי עוברת בירושה והתאומות יכולות גם לקבל בגיל שלוש את הפזילה הזו גם למרות שבני לא קיבל אותה. תודה מראש על התשובה, בזמן שהייתי מטופלת שלך נקראתי שירלי גרינשטיין אז אני שמחה שהיום אני יכולה להתכתב איתך בפרום אחרי כל כך הרבה שנים.

תשובה

שלום רב! יש לבדוק ילדים בגיל 6-8 חודשים בפעם ראשונה בגיל 3.0-3.5 בפעם שניה ולפני הכניסה לכתה א.יש תורשה בפזילה ולכן יש חשיבות לבדיקה.

למעלה