שאלה

אני123123

New member
שאלה

היי
אני חושבת שכבר ניסיתי לבדוק את העניין פה בפורום... אני אנסה שנית.
האם התואר בעו"ס זהה או מקביל לתארים שנלמדים במדינות אחרות, כמו ארה"ב?
איך אפשר לברר ולדעת האם ישנה אפשרות לעבוד בתחום בארה"ב...?
תודה!

chulila

New member
קודם כל יש לשאול איזו עבודה תחפשי

ובאיזה סטייט בארה"ב. הרישוי הוא תלוי מדינה ומשתנה ממדינה למדינה.
ככלל, את יכולה להתחיל לבדוק בגדול כאן, אבל הדרך עוד ארוכה כי לכל סטייט (ניו יורק, וושנגטון, קליפורניה וכדומה) יש שיטת רישוי מעט שונה. לעיתים לא מעט.
אם החלטת על סטייט, אשמח לעזור לך לחפש את הגוף האחראי על רישום עוסים באותו סטייט.
באופן כללי, עלייך לדעת שעוס בארהב הוא במרביתו תואר שני. היקף הלימודים לעוס בתואר הראשון הוא כה מזערי, שעוסים בוגרי תואר ראושן לא יכולים לעשות כמעט כלום כעוסים. על כן, הגירה עם תואר ראשון, יכולה להקשות עלייך משמעותי ולהגביל את מספר וטווח המשרות שתוכלי לקבל. הגירה עם תאור שני מן הסתם גם כן לא תהיה פשוטה, כי תצטרכי לקבל רישון (למרבית העבודות בתחום) ולצורך כך גם לוודא שיש לך את כל הקורסים הרלוונטיים וגם לעשות מבחן.

אם יש לך שאלות יורת ממוקדות, אשמח לעזור.

אני123123

New member
היי- תודה רבה קודם כל!

אני מופתעת שבארה"ב ניתן לעבוד במקצוע רק עם תואר שני..
האם עם תואר בממוצע 83 אני יכולה להתקבל לתואר שני?
אני יודעת שהשאלות הן מאוד כלליות, מאחר ואני מבררת רק באופן תיאורטי אם זה אפשרי...
את יודעת משהו בנוגע לעבודה בניו יורק או טקסס?
תודה מראש!

chulila

New member
..

כאמור, תלוי איזו עבודה את רוצה למצוא.. מבנה הלימודים בארה"ב שונה מאשר בארץ ועל כן היקף ההכשרה בתואר הראשון כאמור מצוצמם הרבה יותר.
הקבלה לתואר שני בארה"ב מורכבת ממספר פרמטרים שציון סיום התואר הראשון אחוק מלהיות המכריע שבהם. אני מציעה לך לקרוא עוד על הנושא בארכיונים של פורום "לומדים בארה"ב" ולחזור עם שאלות יותר ממוקדות. בגדול - התשובה הקצרה לשאלתך היא כן - עם ממוצע סיום תואר 83 יש לך סיכוי להתקבל לתואר שני בארה"ב, מכיוון שישנם מרכיבי קבלה נוספים רבים ומכיוון שמגוון האוניברסיטאות בארה"ב ומספרן גדול הרבה יותר מאשר בארץ.
לא יודעת כלום לגבי עבודה בטקסס (לשמחתי..), אבל החבר גוגל מספר את זה.
לגבי ניו יורק (כאשר התשובה כאמור תלויה הרבה באם אם מדברת על עבודה עם תואר ראשון או שני ועם ת. שני מהארץ או מארה"ב) המקום לברר את השאלה הזו הוא כאן.
עם תואר ראשון נתקלתי בכמה עוסיות שעושות בעיקר קייס מנג'מנט זוטר. זו גם אופציה. לא בטוחה איך הולך תהליך שקילת התארים, אבל כאמור שם זה המקום לברר..
את מוזמנת לשאול עוד כשיהיה מעט יותר מיקוד.

למעלה