שאלה קטנה

razcoren666

New member
שאלה קטנה

בכל הספרים של הרומח, מצויין שהאלים הרשו לכל הקוסמים לשאת רק פגיון קטן וגם זה בגלל העזרה של מגיוס להומה. אפילו קוסם כמו רייסטלין לא יכול היה לשאת נשק אחר. אבל אריאקוס שהיה קוסם שחור, היה באותה מידה לוחם חזק. מישהו זוכר איזכור מדוע???

strahd

New member
קוסמים ופגיונות - כל האמת

האמת היא שהקוסמים מורשים לשאת פגיון בגלל שמגיוס עזר להומה והטיל את כל הלחשים עד שנגמרו לו הלחשים ואז לא נשאר לו במה להגן על עצמו והוא נהרג, לכן מועצת המכשפים החליטה שכל קוסם יורשה לשאת עימו גם פגיון קטן במתקן מתוחכם המוסתר בזרוע. צריך לזכור שאריאקס הוא לא מכשף! אני לא יודע איך עליתם על זה. אריאקס הוא לוחם שהפך לכוהן רב עוצמה ומעולם לא היה מכשף. הוא אפילו די זלזל בקוסמים, עובדה שעלתה לו בחייו. בקטע קטן במלחמת הנשמות אפילו יש פלשבק לסצינה עם רייסטלין ואריאקס שמראה כמה הוא שונא מכשפים.

razcoren666

New member
אבל...

דבר ראשון, מה נשמע!! בקשר לשאלה, זה נכון שב villains הוא מתואר בתור כוהן, אבל ברשומות הוא בטוח מתואר בתור קוסם! *מתואר שהוא הרג את אביו שהיה כוהן של טאקיזיס אבל כאשר המלכה רצתה שיהיה ממשיך דרכו, הוא לא גילה שום כשרונות דתיים, אלא אהבה רק למלחמה ולקסמים. *רשום לעולם לא לבש את הגלימות השחורות שזכה בהן אחרי שעבר את המבחן שצריחי הכישוף,וזכה להערכה מצד מורים לקסם. (עמוד 149-151 ברשומות השלישי-תרגום לעברית) *וגם אחרי שרייסטלין עוזר לתאניס לרצוח אותו, הוא מהרהר בכך שכעת אין אף קוסם שחזק כמוהו. אז כנראה שמרגרט וטרייסי קצת פישלו פה.

SaberTooth

New member
אני רק מנחש פה...

אבל אולי הוא היה לוחם בגלל שהוא לא לבש מעולם את הגלימות השחורות שזכה בהן אחרי המבחן, כפי שמציין הציטוט שהוספת
אולי הוא לא רוצה להשתייך למסדרי הקוסמים, למרות שהוא עבר את המבחן, דבר המתבטא בסירובו ללבוש את אחד מסמליהם - הגלימות. אם הוא לא משתייך למסדרי הקוסמים, אז למה שהוא יחייה לפי החוקים שלהם

razcoren666

New member
ציטוט קטן

Certainly it was no great tragedy to the Queen of Darkness, who quickly found young Ariakas more than made up for the loss of her favorite cleric. The young man had no clerical talents himself, but his considerable skills as a magic-user won him the Black Robes and the commendations of the evil wizards who instructed him. Although he passed the dreadful Tests in the Tower of High Sorcery, magic was not his love. He practiced it infrequently, and never wore the Black Robes which marked his standing as a wizard of evil powers. העניין הוא שהוא לא יכול לבחור באם לחיות לפי הקוסמים, בגלל שזה לא מתואר בתור מנהג, אלא בתור איסור מהאלים.

הוא כן היה מכשף

אני לא זוכר אם עבר את המבחן או לא, אבל אני זוכר בשיחה בין אנטימודס לפר-סליין בכבשן הנשמה, אנטימודס סיפר על אחד בשם אריאקס שמקבץ צבאות בצפון, ושאל אם השם מוכר לפר סליין, והלה ענה שזכור לו תלמיד כשרוני בקסם, אבל אחד שתמיד העדיף לפתור דברים בדרך הקלה בכוח הזרוע ולא בעזרת אומנות הקסם המתוחכמת.

el kortito

New member
פששששששששששששששש

kod עכשיו הרשמת אותי!!! אתמול בלילה קראתי את זה ולא ממש חשבתי על זה עכשיו... יפה יפה.....

PdLrAaTgIoNnUM

New member
ההסבר שלי

קודם כל אריאקס כן היה קוסם. רשום את זה במפורש ברשומות. זה שעוד ספר מסדרת ה VILLIANS לא תואם את הרשומות זה לא מפתיע ולא צריך לבלבל. אנחנו מסתמכים קודם כל על הרשומות. והנה ההסבר: אריאקס היה קוסם. הוא אפילו ניחן בכישרון בלתי רגיל לקסם. הוא עבר את המבחנים בצריח הכישוף הנעלה בקלות רבה מאוד. אבל הוא לא רצה להיות קוסם. את נאמנותו הוא לא שם לאל נויטרי, אלא לאימו, טאקיזיס, כמו אביו לפניו. ואז הוא נהיה מעין קוסם - מורד. הוא לא שמע לכללים של כל הקוסמים, החל להסתובב עם נשק, לא לבש את הגלימות השחורות וכד'. והוא ידע שאף אחד לא יעצור אותו גם שיש לו "גב" כל כך חזק כמו טאקיזיס שעומד מאחוריו. ולמה נויטרי לא לקח ממנו את הקסם אם הוא בגד בכללים אתם שואלים? פשוט. הקסם שלו לא בא מנויטרי. אלא מטאקיזיס בעצמה. כפי שכמה שנים יותר מאוחר כל אבירי הדרדר שאבו את הקסם שלהם מטאקיזיס. אפשר בעצם לחשוב על אריאקס בתור האביר דרדר הראשון.

ליסאן

New member
../images/Emo45.gif זה נכון. ../images/Emo58.gif לשחר האביב

יש גם קטע שבו אריאקס בא להרוג את קיט כי היא בעיקרון נכשלה וסות עוצר אותו ואחוז בידו. לאחר שהוא משחרר אותו אריאקס מטיל כישוף לרפא את עצמו.

razcoren666

New member
זה לא אומר כלום

גם לקוסמים וגם לכוהנים ברומח הדרקון יש קסמים לריפוי! ראה את האבן חן שיש לדלאמר בסוף מבחן התאומים שאמורה לרפא כמעט כל פגיעה.

ליסאן

New member
אבל קיט אומרת בפירוש שהוא השתמש

בלחש כדי לרפא את עצמו . ולא בתפילה.

razcoren666

New member
אי הבנה

כנראה שלא הבנו אחד את השני, שנינו אומרים שהוא לוחם ומכשף ולא כוהן. אז אין ממש טעם להתווכח.

SaberTooth

New member
המפ...

אם זה בתרגום לעיברית, אז זה יכול להיות תרגום לא נכון. אם זה במקור, אז הרי שם תפילה של כוהן היא סוג של לחש. זו יכולה להיות פשוט אי הבנה.

Wild elf

New member
הסבר יותר פשוט

מכיוון שרומח נכתב כדי לקדם קמפיינים לDND שנכתבו ע"י טרייסי, הם היו צריכים לשמור על הכללים של מ"ת, לפיהם הקוסם יכול להשתמש חוץ ממטה רק בפיגיון. למה? כי כנראה שקוסם המשתמש הכל כלי נשק הוא הופך לגיבור על, כל יכול. זה לא הסבר סיפרותי כ"כ, לכן המציאו את הסיפור עם מגיוס. לגבי אריאקס, הוא היה אדם מרובה מקצועות(מונח ממ"ת), לוחם-קוסם, אבל יש לו גם מספר חסרונות.

PdLrAaTgIoNnUM

New member
טוב, כמובן שהרומח נכתב לפי ה D&D

אבל משם הוא התפתח בתור משהו עצמאי, ואמנם החוקים של ה D&D הנחו אותם בכתיבה, הם סיפקו להם הסבר סיפרותי והטמיעו את זה בעלילה. אבל אנחנו פה לבחון את הרומח מבחינת העלילה, אז אנחנו צריכים לספק הסבר עלילתי, ויש כזה. תראה את ההודעה הקודמת שלי באשכול הזה.

strahd

New member
לאחר בדיקות מקיפות

ברומח הדרקון יש ויכוחים יותר גדולים משלנו בנוגע למה בדיוק היה אריאקס. חלק טוענים שהוא היה כוהן וחלק אומרים שהוא היה מכשף שחור גלימות. הדעה הרווחת היא שהוא היה מכשף עריק שעבר את המבחנים אבל החליט שלא ללכת בדרכי המועצה. לפי זכרוני, אריאקס מרפא את עצמו, וזאת יכולת שיש רק לכוהנים ב-D&D, אבל נאי זוכר שגם רייסטלין ריפא פעם את גדילן לאחר שהוא נפגע מרעל והסרת רעל היא ללא ספק יכולת של כוהן. אבל הלחש שאריאקס ביצע כשהוא היה על הכס לפני שנרצח היה עור-אבן, שזהו לחש מאוד עצמתי, ורייסטלין הטיל עליו ביטול לחש. כנראה בעולם רומח הדרקון מכשפים וכוהנים מסוגלים להטיל את אותם הלחשים. יכול להיות שנויטארי מסוגל לתת לחשי מכשפים ואם עובדים גם את טאקיזיב את מקבלים תוספת לחשים. האם אריאקס היה דמות משולשת - דמות נדירה אשר יכולה להיות לוחם/כוהן/מכשף? אני אישית במשחקי ה-D&D שלי מעולם לא נתתי לשחקן להיות כזאת דמות עצמתית. אולי זה הפתרון.

למעלה