שאלה פתוחה

peled1

New member
שאלה פתוחה

כמה מחברי הפורום תרגלו, במסגרת לימודי הדו מנועי שלהם, הזדקרות מלאה עם מנוע קריטי כבוי\מונץ?.

mike300L

New member
אם מינהל כמו בארץ שמחכה לטייס שיביא

פצוע מחו"ל ואז קורעים אותו לגזרים, לא נראה לי שיהיו הרבה קופצים לשאלה "מפלילה" שכזאת.

אני לא ממש זוכר, זה היה לפני כמעט

25 שנים. כמיטב זכרוני לא תרגלנו דבר כזה. בכלל, לא נראה לי שזה נמצא ברשימה.... בענין לקרוע לגזרים, הגזרים מתחילים להתאחות, כבר טסתי (עם מדריך) טיסת לילה אחת כוללת כשתי הנמכות מכשירים לאחד משדות התעופה המתאימים לכך בארצנו. ובתאריך 6 לאפריל (מוקדם לכל הדעות האחרות, 19 יום לפני תום תקופת ההתליה, מעט מאוחר מדי עבורי) נקבע דיון בעתירתי בבג"צ. כולם מוזמנים להיות נוכחים ולשמוע איך אני מקבל הצעה למשוך את העתירה כי חבל כבר לבלבל את המויאח בשביל עוד 19 יום. אני אקבל בהפתעה כל תגובה אחרת מזו.

zhpilot

New member
not me

רוב מטוסי דו מנועי בד"כ נכנסים ל Vmc לפני ההזדקרות. במיוחד אלה שיש להם מנוע קריטי. SENECA,SENINOLE להם אין מנוע קריטי(מנוע ימין מסתובב נגד כיוון השעון) ומהירות ההזדקרות שלהם תוכננה להיות גדולה מה- Vmc שלהם. אני לא למדתי ולא לימדתי וכך לא מלמדים בארה"ב.

mike300L

New member
אין פה מה לתרגל זה נקרא ניסוי !

כל תרגול שמאושר ע"י הרשויות הוא תרגול שמשאיר את המטוס בשליטת הטייס. בהזדקרויות המטוס בשליטתך לאורך כל התמרון,ב"ניסוי"הזה לא! עד שאתה עובר שוב מעל VMC בין אם ע"י הורדת האף לבין הכנסת המנוע העובד לסרק ואו אז חוזר לשלוט במטוס. אפילו סחרור בחד מנועי יותר בשליטתך מאשר תמרון לא מקובל\מאושר זה. זה כמו לשאול מי בפורום ניסה לעשות snaproll או tailslide ב cessna citation.

ERJ PILOT

New member
מה זה משנה איך אתה קורא לזה?

תרגלת ניסית אכלת..... שאלתי אם הוא ביצע את זה, יותר טוב?

mike300L

New member
ERJ משנה מאוד איפה זה נכתב.

זו מסוג השאלות ששולחות טייסים צעירים חסרי נסיון מועשרים בטסטסטרון ללכת ולנסות מה שאחרים סיפרו על כוס קפה מסביב למדורה, לתומי חשבתי שפורום תעופה בא ללמד לעדכן וגם להעביר חוויות ולא לספר סיפורי "למי יש יותר ביצים". ודווקא ממדריך לא הייתי מצפה להרחבה יתרה במעשים לא בטיחותיים,(שאני מניח לכל אחד כאן יש כמה),גם אם הסיכוי שמישהו מחר רץ לנסות קלוש ביותר,וגם אם אותו אחד יקום ויטען שהתמרון בטוח לחלוטין...

mike300L

New member
ובקריאה שניה מתנצל אם נשמעתי תקיף

זו לא כוונתי,פני לבטיחות בלבד!

rocketir

New member
המקום היחיד שמניצים..

זה בטיסות מבחן לדו מנועי או רב לאחר הרכבת מנוע חדש/TOP OVERALL. וגם אז ברום גבוה מאוד,שני טייסים עם מסחרי ומעלה עם נסיון רב על המטוס. מניצים ומניעים ותו לא.

למעלה