שאלה על שאיבות וכמות חלב

ליה77

New member
שאלה על שאיבות וכמות חלב

הי, אני קוראת סמויה כאן ולומדת מכן הרבה ויש לי כמה שאלות - אולי תוכלו לעזור לי: התאומות שלי בנות 5.5 חודשים. כשנולדו הנקתי בכל ארוחה ילדה אחת (כל פעם אחרת כמובן....) והשניה קיבלה תמ"ל בבקבוק. שילבתי גם שאיבות אבל בהתחלה לא הרגשתי מספיק טוב פיזית ונפשית ונוצר מצב שבו היה לי חלב בכמות שלא מספיקה לשתיהן - כמות שמתאימה כנראה לילד אחד. כיוון שמבקבוק יותר קל לאכול, עם הזמן הן התחילו לסרב לינוק (די מעליב אני חייבת לציין) ובהמשך החלו לפתוח בצרחות אימים בכל פעם שראו אותי מרימה את החולצה כדי להציע לינוק (מאוד מעליב אני חייבת לציין... :) ) לא רציתי לוותר על הייתרונות הבריאותיים שבחלב אם ולכן המשכתי לשאוב בהתמדה. בשלושת החודשים האחרונים אני רק שואבת ולא מניקה (כאמור מסרבות בתוקף). אני שואבת 5 פעמים ביום 20 דקות בכל פעם (משני הצדדים יחד - ז"א 20 דקות מכל צד במקביל) השאיבות הן בסביבות השעות : 8:30, 11:30, :14:00 17:30 ו- 22:30. כפי שאתן רואות אני לא שואבת בלילה בכלל ואני יודעת שזה ממש לא אידאלי, אבל אני לא רוצה להקריב את השינה שלי והבנות לא מתעוררות בלילה לאכול (הולכות לישון ב 20:00 וקמות ב 9:00. כן כן... הזוי אני יודעת). ולהלן השאלות שלי... : 1. אני שואבת בין 400-550 cc ביממה. הייתי מאוד רוצה להגדיל את תפוקת החלב, אך לא במחיר של שאיבות לילה. כמוסות חילבה אני לוקחת. למישהי יש עצות? 2. בכל חודש לקראת קבלת המחזור יורדת כמות החלב. האם מדובר בתופעה מוכרת והאם יש מה לעשות? 3. האם יש סיכוי "לשכנע" אותן לחזור ולינוק מבלי להרגיש שאני כופה את עצמי עליהן?? :) אני יודעת שזה די מגוחך להעלב, אבל למרות שבדברים אחרים דמעות לא שוברות אותי כל כך מהר, כאן אני מוותרת בשניה שמתחילות הצרחות. יש למישהי עצות איך לנסות לגרום להן לינוק בצורה "ידידותית"?... תודה רבה לכל מי שהצליחה לקרוא עד כאן, אשמח מאוד לתגובות

דבורה1

New member
שלום לך קוראת סמויה../images/Emo13.gif

קודם כל כבוד מגיע איפה שכבוד מגיע-
ו
על שאיבה במשך שלושה חודשים והזנה בחלב אם במשך כמעט חצי שנה כבר! לא מובן מאיליו בכלל ומכאן כל הכבוד! ולשאלותיך: 1. בשלב זה אין שום יתרון בהוספת שאיבת לילה. נתון זה מתייחס לתחילת ההנקה. האם שאבת בלילות בעבר. אם לא, זה יכול להסביר את מיעוט החלב כיום. עצם זה שהבנות לא מתעוררות בלילהה(שששש שמרפי לא ישמע) אומר שאין צורך בחלב בלילה. כיום את יכולה לנסות להוסיף שאיבה מזדמנת ביום, בין השאיבות שהן קבועות היום. זה עשוי להגדיל את כמות החלב. דרך נוספת היא ליזום לגוף שלך קפצת גדילה- כלומר יום שבו את שואבת ממש בלי הפסקה כמעט, בכל רגע אפשרי (אבל בעדינות, לא לגרום לעצמך לפצעים בגלל שאיבות אגרסיביות!) אחרי יום אחד כזה כמות החלב צגדל באופן טבעי כי זה מה שאת משדרת לגוף. חשוב להגיד שלמרות הרצון הטוב אין תרופות קסם להגדלת תפוקת החלב- כל תוסף שלוקחים חייב להיות משולב בסוג של הגדלת השאיבות או ההנקות. 2. הגיוני מאוד. אכן ישנן נשים שמדווחות על ירידה בתפוקה סביב קבלת המחזור. הגיוני מאחר וזהו הזמן בו ההורמונים נמצאים בשפל- שוב הדרך היא להוסיף קצת שאיבות בתקופה הזו ובעיקר לזכור שזה לזמן קצר ואז חולף. 3. סיכוי לחזור לינוק בגיל כזה הוא כבר קלוש. אבל אני אוהבת נשים שלא אומרות נואש. הפורו הזה מורכב מכאלה
אני מציעה לנסות להניק בדרך של חיזור. תשכבי ליד אחת מהן ללא חולצה,כאשר מיזוג האוויר נעים, קרבי אוה אל החזה, אפשרי לה להריח חלב, ללקק אותו מעט. לאט לאט תראי אם מיוזמתה היא תופסת. אל תנסי את ליזום. לפעמים זה עובד והילד מסכים להתחבר. חשוב לנסות עם כל אחת בנפר והכי חשוב. לא להעלב! את אמא נהדרת שעושה את המיטב שהיא יכולה במסגרת הנתונים שיש לה ובמסגרת מצב נתון. כן, יור קל לאכול מבקבוק, אז הן מסבירות לך את זה בדרכן. את יודעת כשהן תגדלנה יהיו עוד דברים שהן תרצנה לעשות בדרך הקלה. גם אז תפקידך יהיה לתת להן את הכלים להבין שלפעמים הדרך הקלה היא הפחות מומלצת. אבך ממש לבחור באישו דרך ללכת? את זה הן תצטרכנה לעשות בעצמן. כן כבר בגיל 5.5 חודשים וגם בגיל 5.5 שנים ובוודאי שבגילאים מאוחרים יותר לפעמים מבאס להיות מורה הדרך. אבל זהו תפקידנו כהורים.

ליה77

New member
המון המון תודה לך דבורה!!

על התשובה המפורטת והמושקעת. לא ידעתי שאפשר "לביים" קפיצת גדילה.... אני אנסה בהקדם ואדווח על התוצאות. גם שיטת "החיזור" לא עלתה בדעתי. גם את זה אנסה כמובן ואספר איך היה. תודה רבה גם על הפרגון. אמנם בקרב חברותי הלא מניקות אני נחשבת עוף מוזר בנוגע להתמדה בשאיבות, אבל לעומת מניקות, אין ספק שפישלתי בהתחלה ואין יום שאני לא מצטערת על כך. עשה לי מאוד טוב לקבל פרגון ממך בעניין הזה. בנוגע לשאלתך על שאיבות לילה - בהתחלה ממש - בשלושה שבועות הראשונים הנקתי אחת מהן בכל ארוחה - גם בלילה. אחרי שלושה שבועות הגעתי לאפיסת כוחות ממש ולקחנו עזרה בלילה ומאז הפסקתי להניק בלילה ולא שאבתי. זה אולי באמת מסביר את כמות החלב שמתאימה בערך לילד אחד בן שלושה שבועות....

למעלה