שאלה על קבלה לתואר שני

ללי26

New member
שאלה על קבלה לתואר שני

השנה אני מסיימת את התואר שלי בפסיכולוגיה אני ממש רוצה להספיק להתקבל לתואר שני בשנה הבאה בסוציולוגיה/פסיכולוגיה. הבעיה היא שכל האוניברסיטאות דורשות המלצות שעדיין אין לי כי טרם עשיתי את המתקדמים. מישהו כאן מתמצה ויודע להגיד לי האם כדאי בכלל להגיש מועמדות מתוך ידיעה שהמלצות יהיו לי רק בסוף השנה או פיספסתי שנה וצריך לחכות?

double X

New member
לפי מה שאני יודעת

ההרשמה לתואר שני בפסיכולוגיה נסגרת כבר בסוף פברואר, כשסבב הראיונות מתחיל ביוני בערך. מכיוון שפברואר זה תחילת הסמסטר השני עבורך, וכנראה שלא יהיו לך המלצות עד אז, אז נראה לי שלא תוכלי להגיש מועמדות. סביר להניח שגם תהיה בעיה עם ציון הגמר שלך, שכן את התואר הראשון תסגרי רק כמה חודשים אח"כ, ועד אז הציון שלך הוא תיאורטי. עם זאת, הדרך הכי טובה לברר דבר כזה היא בפנייה למוסד עצמו. בחינת מתא"ם עשית?

ronitg21

New member
לגבי המלצות... כן אפשר לקבל אותן

אם את מעוניינת בהמלצה מהמרצה של הסמינר שלך, פשוט תבקשי. מכיוון שההרשמה היא בסוף סמסטר א'-תחילת סמסטר ב', את כבר נמצאת בתוך הסמינר והמרצה כבר מכיר אותך. אין זה משנה שעוד לא הגשת את הסמניר ועוד אין לך עליו ציון. מה שכן, תגיעי לשיעורי הסמינר ותתני למרצה אפשרות להכיר אותך לפני שתבקשי המלצה. בנוסף, אפשר לבקש המלצה גם ממרצים אחרים וגם ממתרגלים שהיו לך. כלומר, אם היה לך מתרגל בקורס "שיטות מחקר" שבמהלכו היית צריכה להגיש עבודות (ככה זה היה אצלי) ויצא לו/לה להכיר אותך ואת העבודה שלך, אז תפני אליו, הם בד"כ נותנים. אם יצא לך להתנדב לפני השנה הזו, תבקשי מהאחראיים שם המלצה, ואם את עושה לימודי שדה השנה ואת רוצה המלצה משם, למרות שהם נותנים את ההמלצות בסוף בד"כ, תבקשי. כמובן תתני להם להכיר אותך, שקצת ידעו מי את. בקיצור, אל תחששי. רבים מהשנה שלי ניסו להתקבל לתואר שני ישר אחרי הראשון, וביקשו המלצות ממרצים עוד לפני שהשנה נגמרה.

ענבר 23

New member
קבלה לתואר שני

שונה מחוג לחוג. כפי שנאמר לפני, החוג לפסיכולוגיה מזמן סיים את ההרשמה. לגבי הסוציולוגיה אני לא בטוחה, מקסימום את יכולה להתקשר ולברר במזכירות של החוג. לגבי המלצות, אני יכולה לבפר לך שבבר אילן את צריכה המלצות אבל לעיברית את לא צריכה המלצות. בהצלחה

Forrozeira

New member
לעברית לא צריך המלצות?!

אם את מדברת על פסיכולוגיה אז צריך גם צריך, בדיוק כמו לכל אוניברסיטה אחרת.

ענבר 23

New member
זה בדיוק מה

שכתבתי. פתחתי את התשובה לגבי פסיכולוגיה וטענתי שלגבי פסיכולוגיה ההרשמה הסתיימה ויותר מזה אני לא יודעת. אח"כ עברתי לסוציולוגיה והצעתי להתקשר למזכירות החוג. סיימתי עם העובדה כי לעיברית את לא צריכה המלצות עבור סוציולוגיה ואילו בבר אילן כן. מקווה שעכשיו זה יותר ברור

ק ל א ו ס

New member
כמה תהיות

1)"השנה"- הכוונה היא ל2005/2006 או 2004/2005? 2)מי אמר שההמלצות חייבות להינתן רק על ידי מנחים של קורסים מתקדמים?

Forrozeira

New member
הסבר קצרצר...

ההרשמה לתואר שני בפסיכולוגיה מסתיימת בפברואר- יש אוניברסיטאות שמאפשרות לשלוח את ההמלצות עד בערך חודש לאחר תום ההרשמה (צריך לבדוק ספציפית בכל אוניברסיטה), כדי לקבל המלצה את צריכה לגשת אל אחד המרצים (עדיף אלה שמכירים אותך פחות או יותר) ולבקש ממנו המלצה: הטפסים אחידים עבור כל האוניברסיטאות והמרצים די מתורגלים בהליך. מה הקשר לקורסים מתקדמים לא הבנתי, אולי תרצי להסביר? מישהי כאן ציינה איזושהי בעיה עם ציון גמר: אין שום בעיה כזו.

ללי26

New member
אני לומדת בפתוחה

ושם לא ממש מכירים אותך ,ועל כן ההמלצות שלי יהיו כנראה בשלב הסמינריונים.הכוונה היא לשנת הלימודים 2007

ק ל א ו ס

New member
כמה שאלות

בפתוחה עדיין ישנם קורסים בהם את באה במגע עם ממליצים פוטנציאליים- "השתתפות במחקרים בפסיכולוגיה" לדוגמא, או "התנסות שדה בפסיכולוגיה" אם עשית כזו. וחוצמזה, אין אף מנחה שלך שבאת איתו במגע יותר ממינימלי? אגב, את יכולה לפנות לראש החוג לפסיכולוגיה (או ליתר דיוק למקבילה של התפקיד הנ"ל באו"פ) ולשאול בנוגע לדרכים להשגת המלצות לתואר שני בפתוחה.

double X

New member
סתם מתוך סקרנות

למה לא תהיה בעיה עם ציון הגמר? אני לא מדברת מנסיון, אבל נראה לי הגיוני שכשצריך לבחור ולסנן סטודנטים מסתכלים גם על ציון הגמר של התואר הראשון (שגם הוא חלק מדרישות הגשת המועמדות). אמנם ציונים של סמסטר אחד לא יכולים לגרוע המון מהממוצע הסופי, אבל הם כן יכולים להשפיע, בכל זאת. אשמח אם תבהיר לי את הנקודה הזו, לגמרי מתוך סקרנות.

popik23

New member
אז ככה

תהליך המיון הוא ארוך במיוחד בחוג לפסיכולוגיה. הוא מתחיל לאחר תקופת הבחינות של הסמסטר הראשון. הסטודנט שנמצא בשנה האחרונה לתואר צריך להגיש גליון ציונים של חמישה סמסטרים עם מס' נ"ז(ש"ס או איך שלא קוראים לזה) מינימלי להרשמה, שנע בסביבות ה40-42. אם הציון של הסטודנט עובר את רף הקבלה שהוא 90 או ליתר דיוק 89.5 הוא נכנס לתהליך הסינון שכולל מתא"ם, המלצות וראיונות. חייבים לעמוד בדרישה שגם בסיום התואר הממוצע ישאר מעל 90, ולכן לא כדאי לזלזל בסמסטר האחרון של התואר אם הוא יודע שכבר התקבל. -לגבי המלצות. בדר"כ באוניברסיטה אתה מסודר עם המלצה אחת מהמרצה בסמינריון והמלצה אחת ממי שאחראי עליך בעבודת שדה. באוניברסיטה הפתוחה אין לכם את הקורסים האלה?

פשוט

כי לרוב (או לפחות בחלק ניכר מהמקרים) סטודנטים מגישים מועמדות להתקבל לתואר שני בשנת הלימודים העוקבת לשנת סיום התואר הראשון, ולמעט מקרים יוצאי דופן לאף אחד מהם אין ממוצע ציונים סופי.

למעלה