שאלה על אוקסטיקה ובידוד!

OmriZ

New member
שאלה על אוקסטיקה ובידוד!

אני אומנם מפורום אחר, (מתופפים) אך הפנו אותי לפה במטרה למצוא פתרונות ותשובות. אז הוספתי כמה תמונות של החדר שלי להמחשה, ואחרי זה השאלות! תודה רבה עומרי.

OmriZ

New member
והשאלות!

יש לי בעיה די קשה עם הבידוד של החדר, השכנים מתלוננים, והבחורה ששוכרת את קומת המסד שלנו גם מתלוננת לפעמים (שזה בא לה מהקירות), ואני מתקשה לדעת מאיפה מקור הבעיה בכלל. הפאשרויות הן: א. התיקרה- היא לא מסיבית כל כך, יש שם לוח קץ די דק שמעליו צמר סלעים פשוט מונח, ובצד הפנימי של החדר של שטיח על כל התקרה! ב. קירות הבלוקים של החדר, חצי מהחדר הוא קירות בלוקים של הבית ולנו נגענו בהם, כלומר לא שמנו שום בידוד עליהם. ג. הקירות הבנויים של החדר. גבס וקרש ובאמצע צמר סלעים דחוס היטב. ד. כל מיני חריצים שנוצרו עקב הבניה, כמו חיבור הגבס לקיר הבלוקים הקיים, חריצים די קטנים. איך לעזאזל אני משפר את המצב? מה לעשות? אני מבקש דרכים זולות, אל תגידו לי עכשיו לבנות קיר בטון או משהו כזה, איך אפשר במצב הקיים לשפר? תודה רבה ושבת שלום!

eyalpor

New member
למרבה הצער, אין פתרון זול. גלים

בתדירויות שאתה משמיע בחדר, עוברים דרך קירות , תיקרות ורצפות וכדי ליצור בידוד לשם כך צריך להשקיע הרבה, הרבה כסף (גם סתם קיר לבנים, שאפילו הוא מעל למה שאתה יכול להשקיע, לא יפתור לך את הבעיה). בקיצור, תצטרך למצוא סידור שיתקבל על דעת השכנים מבחינת שעות הנגינה.

בידוד אקוסטי

קודם כל, חסוך לעצמך כסף והמנע מכל חמרי הבליעה ששמת בקירות. חומרים אלו טובים לבליעה בתוך החדר לצורך קיצור זמן ההידהוד. חומר בליעה אקוסטי אינו מבודד!. בידוד מושג ע"י חוצצים אשר המסה שלהם ליחידת שטח גבוהה ככל הניתן. הדרך הטובה והזולה לבידוד קירות קיימים היא ציפויים בפח פלדה (או עופרת - אולם זהו חומר האסור במגע עם הגוף) בעובי של שני מ"מ. בין הפח לקיר עצמו אפשר לשים ספוג דק שימנע מרעידות מכניות לעבור. לגבי הרצפה, ישנו חומר בידוד העשוי PVC מיוחד לציפוי רצפות. יתרונו של חומר זה הוא כי ניתן לדרוך עליו ואפילו להעמיד תופים. ניתן להשיגו בחב' "רגומי" בפ"ת (אין לי הטלפון שלהם, אך אפשר להשיגו בדפי זהב). לגבי התקרה ישנה בעיה מסויימת אך אם תצליח להדביק את חומר הרצפה על התקרה תקבל את אותו אפקט בידוד. לא פחות חשוב מבידוד הקירות הוא שימוש בדלתות אטומות וכנ"ל בחלונות מבודדים. חומר טוב לבידוד חלונות הן אותן זכוכיות כפולות הנמכרות תחת שמות מסחריים שונים. לגבי דלתות - עדיף השימוש בפלדלת. אריאל אריאלי

azardevlieger

New member
מספר תשובות

אם השכנים נמצאים בבנין שכן ( שמופרד קונסטרוקטיבית מהבנין שלך ) עליך לדאוג א. לחסימה גלי הקול המגיעים אליהם באמצעות קירות בעלי מסה או קירות כפולי דופן עם חומר בידוד בינהם. ב. סגירה עם דלת אקוסטית ג. אטימה של חורים וחריצים וכ"ו. כך תוכל לצמצם את המטרד רק לדיירת בקומת המסד. במידה והשכנים והדיירת נמצאים איתך באותו בנין עליך למנוע מגע קשיח בין מערכת התופים לרצפה עליה היא מונחת, או למנוע מגע קשיח בין רצפת החדר לרצפה הקונסרוקטיבית. בכל מקרה כפי שנאמר בתשובה אחרת: שקט (לשכנים) = כסף

למעלה