שאלה עבור משקיעים קטנים (מאוד)

מצב
הנושא נעול.

babarong

New member

כרגע אני סוחר (לא באמת סוחר, אלא מחזיק) בתיק קטן מאוד פחות מ- 20,000 ש"ח במספר מניות מצומצם. מבצע מכירה ורכישה לעתים רחוקות יחסית, מספר פעולות בודדות בשנה. האם יש טעם לעבור לסחור שלא דרך הבנק? נושא החיסכון בעמלות ודרך מי לסחור הוא נושא מדובר פה מאוד בפורום, השאלה אם זה רלבנטי גם לאנשים כמוני? כמובן שבעתיד (כאשר יהיה לי כסף...) אני מתכוון להחזיק תיק גדול יותר ובינתיים בעיקר לומד ומתעניין, האם רק אז יהיה טעם לעזוב את הבנק או שאולי כבר מעכשיו? לצורך העניין יוצא לי בערך 150 ש"ח עמלות ושאר ירקות ברבעון

לדעתי רוב בתי ההשקעות לא מתעסקים

כרגע אני סוחר (לא באמת סוחר, אלא מחזיק) בתיק קטן מאוד פחות מ- 20,000 ש"ח במספר מניות מצומצם. מבצע מכירה ורכישה לעתים רחוקות יחסית, מספר פעולות בודדות בשנה. האם יש טעם לעבור לסחור שלא דרך הבנק? נושא החיסכון בעמלות ודרך מי לסחור הוא נושא מדובר פה מאוד בפורום, השאלה אם זה רלבנטי גם לאנשים כמוני? כמובן שבעתיד (כאשר יהיה לי כסף...) אני מתכוון להחזיק תיק גדול יותר ובינתיים בעיקר לומד ומתעניין, האם רק אז יהיה טעם לעזוב את הבנק או שאולי כבר מעכשיו? לצורך העניין יוצא לי בערך 150 ש"ח עמלות ושאר ירקות ברבעון
עם תיקים בסדר גודל כזה. בכדי לעבור לבית השקעות צריך תיק השקעות של מינימום 50,000 , 100,000 ואפילו יותר. כנס לאתרי בתי ההשקעות השונים, שם מצויינים כל התנאים ההכרחיים בכדי לפתוח אצלם תיק. בכל אופן, בנוגע לשאלה השנייה שלך - זה כמו שיהיו לך שני מרכולים ליד הבית, ואתה תבחר תמיד ללכת למרכול היקר יותר כי אתה קונה מעט מוצרים. כסף זה כסף, העמלות טובות בלהצטבר ואם תעשה חישוב - לאורך זמן זה יוצא דיי הרבה. אבל בכל זאת, עד שיהיה לך כסף, תנסה להתמקח עם הבנק ולהוריד את העמלות שלהם. שיהיה בהצלחה

אין בעיה עם גודל התיק

עם תיקים בסדר גודל כזה. בכדי לעבור לבית השקעות צריך תיק השקעות של מינימום 50,000 , 100,000 ואפילו יותר. כנס לאתרי בתי ההשקעות השונים, שם מצויינים כל התנאים ההכרחיים בכדי לפתוח אצלם תיק. בכל אופן, בנוגע לשאלה השנייה שלך - זה כמו שיהיו לך שני מרכולים ליד הבית, ואתה תבחר תמיד ללכת למרכול היקר יותר כי אתה קונה מעט מוצרים. כסף זה כסף, העמלות טובות בלהצטבר ואם תעשה חישוב - לאורך זמן זה יוצא דיי הרבה. אבל בכל זאת, עד שיהיה לך כסף, תנסה להתמקח עם הבנק ולהוריד את העמלות שלהם. שיהיה בהצלחה
אין בעיה עם גודל התיק
יש מספיק ברוקרים טובים בארץ שישמחו לפתוח לך תיק בניהול עצמי ולספק לך מערכת אורדרנט גם בשביל תיק של 2000 ש"ח. תבדוק בין שלושת הבאים מי נותן לך את התנאים בטובים ביותר: טלנירי ברוקרטוב גאון טרייד

conundrum3

New member
במיוחד למשקיעים קטנים

במיוחד למשקיעים קטנים
משקיעים גדולים עשויים לקבל פטור מעמלת מינימום (או שלא להגיע אליה בכלל), הנחה או פטור מדמי משמרת, עמלות קניה ומכירה נמוכות, עמלות המרה נמוכות, וכו'. בבית השקעות פרטי גם בסכומים קטנים תקבל תנאים טובים מאוד.

lernery

New member
אני רוצה להוסיף

במיוחד למשקיעים קטנים
משקיעים גדולים עשויים לקבל פטור מעמלת מינימום (או שלא להגיע אליה בכלל), הנחה או פטור מדמי משמרת, עמלות קניה ומכירה נמוכות, עמלות המרה נמוכות, וכו'. בבית השקעות פרטי גם בסכומים קטנים תקבל תנאים טובים מאוד.
אני רוצה להוסיף
שלאבא שלי יש בבנק (אוצר החייל) תנאים של 0.1 אחוז כמו כל ברוקר, רק שהוא משקיע בסדר גודל "גדול" (אני לא יודע כמה כסף זה אומר בדיוק, אבל זה בטח 150-200 אלף שקל, ככה שזה לא באמת הרבה כסף, אלא רק לצעירים\תפרנים שבינינו). כנראה שהבנקים פשוט לא "שמים" על הלקוחות הקטנים בנושאים האלה.

Tomer w

New member
מהי הדרך הכי משתלמת להשקעה בסכום של

מהי הדרך הכי משתלמת להשקעה בסכום של
עד 5,000 שקלים ? הבנתי שלא כדאי בבנק , יש אפשרויות אחרות יותר משתלמות ? תודה !

iverson12

New member
מערכת מסחר ללא הגבלת סכום?

מערכת מסחר ללא הגבלת סכום?
שלום אני רוצה קצת להתנסות בסכומים לא גדולים של כמה אלפים בודדים על מסחר במניות. האם יש שירות אינטרנטי שאליו אפשר להירשם ולסחור במניות בסכומים אלו? תודה

יוליוס10

New member
מניות דרך בנק או ברוקר ?

מניות דרך בנק או ברוקר ?
ראיתי שיש הבדל בעמלות בין ברוקרים לבנקים. מה עדיף ? ואיך מוצאים ברוקר טוב ?

fly low

New member
איך בוחרים ברוקר / 'איש השקים'

מניות דרך בנק או ברוקר ?
ראיתי שיש הבדל בעמלות בין ברוקרים לבנקים. מה עדיף ? ואיך מוצאים ברוקר טוב ?
איך בוחרים ברוקר / 'איש השקים'
מהם ההבדלים בין הבנקים, חברות הברוקרים ובתי ההשקעות השונים? ההבדלים הם במספר מישורים. א. עמלות ההבדל הראשון הוא בגובה העמלות. למרות שאישית חבל לי לראות סוחרים שזהו השיקול היחיד שלהם בבחירת בנק/ברוקר, אבל אין ספק שזה שיקול חשוב. בחו"ל העמלות מתחלקות לשלוש : עמלת הברוקר (אותה קובע כל בנק/ברוקר), עמלת הבורסה (שאותה קובעת הבורסה, ולכןאיננה משתנה בין הברוקרים השונים, אבל כן משתנה מעת לעת), ועמלת מערכת המסחר (בסכומים גדולים- זה בחינם). צריך לבדוק בכל מקום מהן העמלות המבוקשות מכל סוג ולהשוות. ברוב המקרים העמלות בבנקים גבוהות יותר מחברות הברוקרים הפרטיות, אבל יש גם הפתעות בתחום הזה ותמיד מומלץ לבצע בדיקה מקיפה. ב. מערכת מסחר הבדל שני הוא במערכת המסחר שמקבלים. היום כמעט כל הבנקים/ברוקרים מציעים מערכת מסחר ישירות דרך האינטרנט (יוצאת דופן היא מערכת FMR בארץ ש"רוכבת" על קו ADSL אבל משתמשת בחיבור נל"ן או FrameRelay , וכן מערכת מנת"ה של בנק דיסקונט). צריך לבדוק מה המערכת נותנת, מה מהירות השליחה שלה (אם זה חשוב), האם היא Level2 , האם היא מאפשרת פקודות מתקדמות אם נדרשות כאלה (למשל Stop Loss), האם היא "נופלת" לעיתים קרובות וכו'. רוב הברוקרים בחו"ל מציעים מערכות מסחר במספר מגוון של רמות ואפשרויות. המחיר (אם קיים)- בהתאם. גם בארץ יש קשת רחבה של מערכות ברמות שונות, אני לא איכנס כאן לפירוט כי ממילא זה משתנה ומשתפר כל הזמן. ג. שירות הבדל שלישי הוא בשירות של הבנק/ברוקר, בזמינות של הנציגים (אם יש כאלה), בידע ובמקצועיות שלהם בשאלות שנשאלות, בשעות העבודה, ובכלל- בערך המוסף שחברת ההשקעות מציעה. עבור חלק מהסוחרים גם לשפה עצמה יש משמעות, יש מקומות (גם ברוקרים אמריקאיים בארה"ב!) בהם ניתן שירות מדוברי עברית, להרבה סוחרים זה נחשב יתרון. ד. אמינות הבדל רביעי הוא באמינות הפיננסית של המקום. אף אחד מאיתנו לא רוצה לשלם עמלות נמוכות ולגלות מחר שהברוקר שלו פשט רגל... בחלק מהמקרים ניתן לבטח את סכומי הכסף שאצל הברוקר, אבל לא תמיד, זה נושא די ארוך ואני לא איכנס לזה כרגע. ה. אופי הפעילות הבדל חמישי הוא בפעילות עצמה. יש למשל ברוקרים שאינם מאפשרים פעילות במכשירים פיננסיים מסויימים (למשל לא עוסקים בסחורות או באופציות), יש כאלה שסוחרים רק במדינות מסוימות ולא באחרות, למי שזקוק לכך- חשוב לבדוק זאת. יש גם הבדלים נוספים שנובעים מאופי והיקף הפעילות, אבל נסתפק כרגע במה שרשמתי. כדאי לציין שיש היום גם המון ברוקרים "אלקטרוניים", שמעודדים שירות ממוחשב רק דרך האינטרנט ומה שפחות כוח אדם אמיתי, ויש ההיפך.

מצב
הנושא נעול.
למעלה