שאלה מתוך עניין לגבי אופנועים מאותגרי כ"ס

RichardSmith

New member
כנראה...

האופנוע ירגיש מסורס טיפה. מאמין שלא תרגיש בהילוכים נמוכים שום הבדל.

TShavit

New member
סתם מתוך סקרנות:

למה אתה ממשיך לענות על משהו שאתה בבירור לא מבין בו? טל

TShavit

New member
נכון או לא נכון, זו לא הנקודה.

בכל התשובות שלך מופיע "אולי", "כנראה", "אני מניח"... אז למה לענות? ולא, מה שכתבת לא נכון, מלכתחילה. אתה ל-א יכול לרכוש אופנוע 600 סמ"ק ולהגביל אותו; אופנוע מוגבל מרגיש מוגבל בכל הילוך; וההבדל הוא ממש לא "מסורס טיפה" (אלא אם מדובר באופנוע שמלכתחילה לא היה חזק בהרבה ממגבלת ה-34 כ"ס, נניח DRZ400). טל

RichardSmith

New member
אני לא מסכים עם זה...

יש הודעות להם אני מגיב, יש הודעות להם אני לא מגיב... יש הודעות בהם אני בטוח בדברי, יש הודעות שאני מסייג את תשובתי. אין שום חוק שרק אם בטוחים אז כותבים... למה לענות? כי זה דיון... נראה לפי ההודעות האחרות בשרשור שאתה כן יכול לרכוש אופנוע 600 ולהגביל... איך תקרא ל-"מרגיש מוגבל בכל הילוך" אם לא כ-"טיפה מסורס"?

TShavit

New member
חוק לא, הגיון כן.

סתם לידיעה, יש פורומים בהם ההנהלה היתה מודיעה לך חד משמעית להפסיק לענות אם אתה לא יודע. גם כאן כבר קרה שגולש מסויים (בעצם, למה מסויים? קוראים לו מורם...) התעקש לענות ולהטעות בנושאים בהם לא הבין וחולל מהומה רבתי בפורום (אולי אפילו נחסם, אני לא בטוח). מדובר כאן על נושא טכני. אני פשוט לא מצליח להבין למה בכלל להגיב אם אתה לא יודע. מה יוצא לך מזה, או למי שחיפש תשוובת? "מרגיש מוגבל בכל הילוך" - כי טענת שבהילוכים הנמוכים זה לא יורגש. ואיפה במשפט הזה ראית משהו שמתייחס לעד כמה הוא מרגיש מוגבל? חבל שאתה מתעקש. כלי מוגבל לא ירגיש "טיפה" מסורס אלא מסורס משמעותית (שוב, למעט המקרים הנדירים דוגמת DRZ400 שהזכרתי). ואני מציע לך לקרוא שוב את התגובות בשרשור כדי להבין שכלי מוגבל מגיע כך מהיצרן, ולא ניתן חוקית לרכוש כלי בלתי-מוגבל ולהגביל אותו. בכל מקרה, כבר אמרתי שלא זו הנקודה: גם אם היית צודק בניחושים שלך, אלו עדיין היו ניחושים והשערות. למה לא לתת למי שמכיר את הנושא ומבין לענות, ולתת תשובות בדוקות? בשביל זה יש כאן פורום פעיל ורב משתתפים, וכמעט בכל נושא שתבחר יש בעלי ידע נרחב וספציפי. טל

RichardSmith

New member
אוקי

אילו הייתי מחפש תשובה למשהו ומישהו היה עונה לי בסבירות של 75%, נניח, הייתי מרוצה מהעניין. אם אחריו מישהו אחר היה עונה ונותן לי מידע של 100%, הייתי עוד יותר שמח. הסתכל על השרשור עצמו, אני הראשון שעניתי והתשובה היתה מלאה, נכון? אז הבחור המשיך עם עוד שאלה, אחר השיב עם בדיחה ואני השבתי עם תשובה לא בדיוק נכונה. למה אתה מתרגש, אני ממש לא מבין.

TShavit

New member
מתרגש? אל תסחף. תמה, זה הכל.

התשובה הראשונה שלך היתה שגויה. לא 75% נכונה וגם לא 50%. ושוב, כמו שאמרתי פעמיים: זו לא הנקודה, אלא העובדה שענית בלי לדעת. והמשכת לעשות את זה, תוך שאתה כותב דברים לא נכונים (לא "לא בדיוק נכונים": לא נכונים. נקודה) לגבי אופנועים שמעולם לא רכבת עליהם (לפי דבריך-אתה)... אני אומר שוב: למה לענות על שאלה שאתה לא יודע את התשובה אליה? איזו תועלת תצמח למישהו מזה שאתה מנחש ומשער? טל

RichardSmith

New member
המממ

אני עניתי תשובה לפי מה שקראתי בזמנו בפורום. ממה שזכור לי, דובר בעבר על אופנועים מוגבלים שלאחר הוצאת הרישיון הלא מוגבל, מסירים את ההגבלה. כאשר כתבתי את התשובה, יצאתי מנקודת הנחה שהמידע שבידי נכון. התועלת של מישהו מתגובה לא וודאית היא, למשל, כיוון בדיקה.

TShavit

New member
עכשיו אתה סתם מתעקש כדי לצאת צודק בכל מחיר,

וזה קצת ילדותי. קרא שוב את מכלול תשובותיך בנושא. שים לב שהתגובה הראשונה שלי אליך הגיעה אחרי התגובה השלישית שלך, לא הראשונה. אמרתי שם "למה אתה ממשיך לענות על משהו שאתה בבירור לא מבין בו". זה היה אחרי תגובה נוספת שבה ענית "אני מניח ש..." ו"אולי מנגנון ש...", ועוד תגובה שבה אמרת "כנראה האופנוע ירגיש" ו"אני מניח ש.". בפעם האחרונה: הבעיה שלי היא לא האם מה שענית היה נכון או לא. שלא יהיה ספק, זכותך המלאה לענות אם אתה חושב שאתה יודע את התשובה. אבל כדי לחשוב שיש לך את התשובה רצוי שיהיה לך גם טיפה ביקורת עצמית, ורצוי שיהיה לך בסיס אמיתי והגיוני למתן התשובה. לכתוב על אופי ותחושות של אופנועים שמעולם לא התנסית בהם או בדומיהם לא נכלל בהגדרה הזו, וגם לא תשובות טכניות בתחום בו אין לך ידע. את הצד שלי בדיון סיימתי. מכאן ואילך זו כבר טחינת מים. עצתי האחרונה אליך: צבור קצת נסיון וידע בעולם הדו-גלגלי החדש שבו אתה נמצא, ותרום לפורום היכן שיש לך לתרום. גם לרוכבים חדשים וטריים יש מה להוסיף לפורום, אבל התגובות שלך בשרשור זה אינן דוגמה טובה לכך. טל

אהוד א1

New member
דווקא יש חוק כזה,ריצ'רד:

מתוך כללי הכתיבה בפורום: 13. כתוב בצורה מקצועית ושמור על יושרה והגינות. אל תטעה גולשים אחרים, ואל תגיב בדברים אליהם אין לך נגיעה ו/או ידע. הדבר נכון במיוחד באשכולות טכניים. גולש שימצא כותב דברי להג חסרי תוכן ו/או המטעה מתוך חוסר הידע שלו גולשים אחרים – עלול למצוא עצמו חסום במיוחד אם הוא עושה זאת שוב ושוב. הכלל מאוד פשוט - אתה יודע? תענה. לא יודע? תשאיר למי שיודע. יודע בוודאות.לא אולי,לא כנראה,לא ב-75%.בוודאות. כולנו באנו לכאן ללמוד ולהעזר.כשאתה מגיב כמו שאתה מגיב אתה פוגע ברמת המקום. ולא,אופנוע שהוגבל ל-33 כ"ס כשבמקור הוא מתהדר ביותר ממאה כאלו באורווה הוא לא "טיפה מסורס".הוא ממש מסורס.

C O L T

New member
../images/Emo45.gif יש חוק, אין אכיפה. רגע, על מה דיברנו?

ושלא יחשבו שזה ביקורת על המנהלים, זה ממש לא. יש גבולות לידע האנושי של מנהלי פורום כמובן, אבל בעיקר אין להם סמכות אמיתית. מעולם לא הייתה אכיפה כזאת ותמיד כתבו שטויות בפורום, שטויות שיכולות לסכן חיי אדם במקרים רבים. צריך לדעת למי להקשיב ולמי לא, הרי גם ילד בן 12 יכול להכנס לפורום ולהתחיל להמליץ לכולם על בנדיט. זה גם היה הקש האחרון שלי, בא
והתחיל להמליץ לבלום רק עם האחורי, נחסם, התלונן להנהלה ושוחרר. טוב, כנראה הם שם יודעים יותר טוב איך לבלום. הטרול נעלם כמובן יום אחרי. יש גם מקרים של טעויות, אנשים בטוחים במשהו וכותבים את זה באמונה שלמה, אחרי זה מגלים שהם טעו, זה פחות נורא, כולנו טועים לפעמים. לדעתי הפעם האדון סמיט זכה להתקפה קצת מוגזמת, אני בטוח שזה לא משהו אישי נגדו אלא מכוון לכל אנשי הפורום שאוהבים לזרוק דעות בלי לבסס אותן. אני לא רואה במה הוא גרוע יותר, במיוחד אם סייג את דבריו כדעות אישיות. גם אותו ילד בן 12 דמיוני זכאי לדעה על R1 אפילו שהוא לא רכב על כזה. לי יש דעה על R1 למרות שלא רכבתי. אם דעה זו מוטעית - יש לומר זאת נקודתית, לדעתי אין להשתיק גולש כזה, בשם חופש הדיבור בפורום חובה לתת לו במה. אחרת נשב כולנו כאן בשקט עד שפעם בחצי שנה יעבור מישהו שבטוח יודע הכל. יש אחד כזה?

TShavit

New member
../images/Emo178.gifאותי הצלחת לבלבל.

מצד אחד אתה בא בטענות למנהלים/תפוז על חוסר אכיפה, ומספר על גולש שכתב שטויות והיה הקש האחרון שלך. מצד שני, אתה אומר שצריך לתת במה לכל אחד ולכל דעה. אז אולי תחליט? אני, על כל פנים, סבור שהכלל שציטט אהוד הוא אחד הדברים ששומרים על מקצועיות של הפורום ועל איזו רמה מינימלית. אני חושב כך גם בלי קשר לאותו כלל, על סמך השנים הלא-מעטות שאני נמצא כאן. אני חושב שלילד בן 12 אין כל זכות להביע דעה על התנהגות הכביש של R1 או איזה צמיג אחורי מתאים לו (אבל הוא יותר ממוזמן להביע את דעתו לגבי האם הוא יותר מגניב מ-R1000), ואני חושב שאדם שלא רכב בחיים על משהו עם יותר מ-125 סמ"ק לא צריך להביע דעה על איך ירגיש אופנוע שהוגבל ל-33 כ"ס. מן הכלל שציטט אהוד עולה שאני לא היחיד שחושב כך. ואגב - איפה ראית מתקפה? היה כאן דיון מנומס ועניני לגמרי, משני הכיוונים. טל

C O L T

New member
יש דרך להציג את הדברים

ואם ההוא אז היה כותב שאותו לימדו לבלום רק עם האחורי וזה מה שנכון לעשות לדעתו, לא הייתה לי בעיה לתקן אותו באדיבות. זה לחופש הדיבור, זכותו לומר את דעתו הלא מלומדת, לא להכריז עליה כתורה מסיני. וזה מביא אותנו לחלק השני, כן, כאשר מישהו כזה יכריז בבטחון מלא וללא כל קשר למציאות, משהו שנראה כמו עובדות חקוקות באבן (כמו רוחב צמיג לא משפיע על אחיזה, למשל) אז יש לפעול, תוך שמירת כללי הפורום כמובן, לתיקון המצב. על המנהלים אי אפשר להפיל את זה, תלוי בגולשים עצמם. אני חושב שכל עוד האיש לא מסתיר את עצמו ומגלה שהוא ילד בן 12, הוא יכול להכריז דעות על R1 כמה שבא לו. אם, כהרגלה של משתלת הטרולים של תפוז, הוא ישכח לציין את גילו ונסיונו, גם אתה לא תוכל לומר לו שהוא צריך לשתוק בגלל שהוא חסר נסיון. במקרה הזה יצא שהאיש חטף דווקא בגלל שהוא אמיתי ולא מסתתר, לא מגיע לו. ובהחלט נוצרה לי הרגשה שהוא מתגונן ולכן זו מעין מתקפה, כי הרי הוא לא מכיר את הנפשות הפועלות, אילו אני הייתי זוכר להיות במקומו בדיון זה, הייתי כנראה רואה את זה כפי שאתה מציג, כדיון נטו.

TShavit

New member
קרא שוב.

זה שמישהו מרגיש צורך להתגונן לא אומר שמתקיפים אותו. לאורך כל הדרך הסברתי את עצמי היטב. הגבתי לו רק אחרי הפעם השלישית. יש הבדל בין לומר דעה שנובעת ממה שנראה לך כמו ידע אישי - אפילו אם היא שגויה - לבין לומר דברים כשברור לגמרי שאתה עצמך מודע לכך שאתה לא יודע. "כנראה", "אני מניח", "אולי"... האם מזה נראה לך שהבחור חושב שהוא יודע? כולם טועים (אולי אפילו אני, לך תדע
). אין בעיה עם זה. הנה, אתה למשל טעית בענין תאונות אופנועים וקטנועים. אבל אין לי כל בעיה עם הבעת הדעה שלך: אתה מנוסה, יש לך רקע, ידע והבנה מוכחים, אין בושה בלטעות. בענין הנוכחי, מראש אמרתי וחזרתי ואמרתי שכלל לא חשוב אם מה שהוא אמר שגוי או לא. הבעיה שלי (וכאמור, עושה רושם שכללי הפורום מסכימים איתי) היא עם הבעת דעה חוזרת ונשנית מצד מישהו שרק אתמול קנה את האופנוע הראשון שלו, יש לו מעט מאד נסיון ברכיבה - והוא מודע לחוסר הידע שלו, ובעצם מנחש ומשער. את הבעיה הזו שלי הבעתי רק אחרי שלוש הודעות, בצורה מנומסת וענינית לחלוטין. אם גם זה פוגע ברגשותיך העדינים - צר לי. זהו, יותר אני לא מתבטא בענין. יש גבול. טל

h a j b i

New member
אבל השאלה ההיא האם אפשר לרכוש אופנוע מוגבל

מלכתחילה מהחברה ואז להסיר את ההגבלה (חוקית מהרישיון רכב). אני הבנתי שזה אפשרי כי אחרת בהתחשב בזה שאופנוע מוגבל מחירו כמעט זהה לבלתי מוגבל (לפחות - DL650 שבדקתי) כל העניין הזה של ההגבלה הוא איך להגיד במילים יפות - מיותר. מאחר ואני מקבל בקשות לייעוץ בענייני דו גלגלי ממכריי נהגי הפחיות העניין הזה די משמעותי ואני לא טרחתי להתעסק בו כיוון שהייתי בין ברי המזל ששידרגו את הרישיון כמעט מבלי לעשות כלום.

למעלה