שאלה למהמושב

r a 2 2

New member
שאלה למהמושב

שלום. אני חדש בפורום. יש לי הצעת עבודה והענין בהליכים עי עו"ד איטל וינברג .אני ומישפחתי מתוכננים להגר בקיץ הבא ,השאלה שלי:יש לי רשיון חשמלאי איך אני בודק מה התנאים להסב לרשיון חשמלאי קנדי ,איך,והיכן, תודה מראש.

כשיש הצעת עבודה לא ממש צריך עורך דין.....

בכל מקרה כדי להוצא רשיון חשמלאי קנדי אתה צריך לעשות תהליך של הסבת הרישיון, שלדעתי כולל בחינה מקצועית באנגלית ואולי גם קורס, אני אצרף לינק יותר מאוחר לתהליך המלא.

עבודה לחשמלאי מהגר באונטריו (כולל טורונטו )

ככלל ניתן למצוא את הדרישות לכל המקצועות הדורשים רישיוי באתר של workdestinations.org אבל מכיון שאני נוהג לפעמים להאכיל כאן חברים בכפית להלן הקישורים לחלק ממקצועות החשמל. סביר להניח שתהייה הכרה בלימודיך מישראל וכן בניסיונך בעבודה אבל עדיין תצטרך לעבוד זמן מסוים כסטאז'ר בפיקוח של חשמלאי קנדי ותיק, ולעבור בחינה עיונית ומעשית שתתבצע כניראה באנגלית בלבד. בקישורים שנתתי יש הרבה חומר. אתה צריך לקרוא אותו ביסודיות, ואם קשה לך עם האנגלית מומלץ לפנות ליועץ מקצועי שידריך אותך ויעריך את יכולתך לעמוד בדרישות.

r a 2 2

New member
תשובתך לגבי רישוי חשמלאי

תודה על הפרטים. האם הנהלים בוונקובר שונים?

נדמה לי שצריך להיות בעל כישורי גלישה בסיסיים

וקצת ידע באנגלית כדי להתיימר להגר למדינה דוברת אנגלית. תבדוק היטב את האתר שנתתי לך, ותראה שאם אתה משחק חצי דקה במרכיבים של הלינק שקיבלת אתה מוצא את ההנחיות לגבי בריטיש קולומביה. ונקובר נמצאת בבריטיש קולומביה. אני חושב שכדי לאמן אותך בחיפוש עצמי עדיף שאני לא אדביק כאן את הקישור. רמז: בכותרת של הנושא באתר של וורק דסטניישניס אפשר להקליק על הקישורים הקודמים. רמז נוסף יש קישורים בצד שמאל למנוע חיפוש חזק ביותר למערך הרישוי של כל המקצועות בכל הפרובינציות והטריטוריות.

ILCA

New member
סליחה על החיטוט, אבל,

אם עדיין לא טופל נושא רשיון חשמלאי קנדי, ומתוך הנחה שאתה מתכוון לעבוד במקצוע זה, כיצד יש לך הצעת עבודה?

joe2b

New member
זה רק נדמה לי, או

שאנו על סף עוד פישול של עורכת הדין המהוללת ???

vhkv7

New member
רישוי חשמלאים באלברטה

מקצוע החשמל בקנדה, להבדיל מישראל- מורכב מכמה הכשרות מקבילות. בישראל- מתחילים נניח כחשמלאי מוסמך, ממשיכים לחשמלאי מתח גבוה ואח"כ לעליון (אם רוצים, כמובן). אבל הרעיון הוא- שכל הכשרה נבנית ע"ג הקודמת. בקנדה (או לפחות באלברטה)- ישנם מסלולי הכשרה נפרדים שאינם תלויים זה בזה: חשמלאי מוסמך, מתקני חשמל, וכו'. עכשיו: אם בישראל היית חשמלאי מתח גבוה, מה שהקנה לך את האפשרות לעסוק גם בחשמלאות ברמה נמוכה יותר, למשל בבתים פרטיים, וגם בקנדה אתה רוצה לעסוק בחשמלאות בניין - אזי העובדה שתאתגר את המבחן בתחום ההכשרה הגבוה ביותר הישראלי שלך- לא תקנה לך את היכולת לעבוד פה כחשמלאי בבתים פרטיים, אלא רק במתקנים גדולים. אני מכירה אישית מישהו שהוא הנדסאי חשמל+חשמלאי מתח גבוה, וכאן הוא צריך לבחור באיזה תחום הוא רוצה לעסוק (חשמל לבתים פרטיים, מתקני חשמל וכדו')- כדי לאתגר את המבחן המתאים. ולגבי המבחן: המבחן הוא תיאורטי בלבד (אין מבחן מעשי), מאוד קשה, ואם לא עברת אותו פעמיים (יש מועד ב')- עליך ללמוד הכל מהתחלה ("סיפור" הכשרה של 4 שנים). למה? ככה! בהצלחה, גאלה

r a 2 2

New member
תשובה ל ILCA

הצעת העבודה היא בתחום אחר. הברור לגבי חשמלאי נעשה לצורך תוכניות לעתיד.

למעלה