שאלה למבינים

firetm

New member
שאלה למבינים

ובבקשה לא להגיד לי לפנות לווטרינר.. את זה אני כבר יודעת.. אני מנסה כאן קודם. רציתי לשאול לגבי דלקות בדרכי השתן אצל חתולים. מדוע ולמה זה קורה? האם זה קשור לתזונה? האם הטיפול היחיד הוא אנטיביוטיקה, האם יש דרך טבעית לטפל בזה? אשמח לתשובות ענייניות. תודה אגב, הסרטון ההוא מזעזע! איזה בן אדם דפוק. מוציא את כל הריגרסיות שלו על החתול ומתפקע מצחוק. הקטע העצוב הוא, שאנשים מסוגו לא מבינים שהם זקוקים לעזרה. חתול אומלל. מקווה שזה היה עניין חד פעמי, מעין משהו שהוא גילה שהוא ממש מצחיק, אבל אחר כך הוא המשיך הלאה לסדר היום והוא לא עושה דברים איומים מאלה לחתול הזה. למרות שקשה לי להאמין.. הוא בטח מוצא כל פעם משהו חדש.

sigidov

New member
יתכן וזה אחד הגורמים

אבל לא חייב, זה יכול להיות גם וירוס הרפס או גורם אחר. שאלתי כמה וטרינרים לגבי תזונה, ואפשר להגיד שהרבה מהחתולים שהגיעו אליהם עם חסימה בדרכי השתן (על סוגיה השונים) אכן קיבלו מזון יבש פחות איכותי (וטרינרית אחת אף נקבה בשמו של מזון מאד מסויים שעלול לגרום לחסימה). הטיפול תלוי בחומרת החסימה והאם מדובר בחסימה חוזרת. בדרך כלל, כדי לרפא את הדלקת שמתפתחת במקום, נותנים אנטיביוטיקה + מזון רפואי. הרבה מהחתולים עוברים למזון הזה בלבד ולא חוזרים למזון רגיל. אגב, לדעת הווטרינרית שלי, הכי טוב היה להאכיל את כל החתולים במזון כזה, ובכך למנוע מהם הרבה מאד מחלות. אני לא מכירה טיפול טבעי שפותר את הבעיה, אבל לרפואה ולדיקור הסיני ישנם כמה פתרונות טובים לבעיה הזו, שאפשר להשתמש בהם כטיפול משלים או כטיפול מונע מחזרת החסימה. ואגב (אחרון), הווטרינרית שלי גם סיפרה שבארה"ב יש היום טרנד להאכיל חתולים במזון רטוב, גם בגלל בעיות בחסימת שתן. כלומר, היום וטרינרים בארה"ב ממליצים לבעלי חתולים לעבור לתזונה רטובה. אישית, אני לא בעד תזונה רטובה בלבד, אבל הנסיון שלי הוא מצויין עם תזונה מעורבת - יבש (85%) + רטוב (15%). רק בריאות

firetm

New member
שאלה נוספת

האם בריא לחתול ביצים? איך אפשר לתת לו לאכול אותן, כמו שהן, או אחרי בישול...? אין לי מושג

sigidov

New member
אם התזונה מאוזנת, זה לא חיוני

בביצים יש הרבה חלבון, מה שיש גם בבשר, כך שאם היא אוכלת מזון איכותי (לא כזה העשוי משאריות ואבקות למינהן), הרי שהיא מקבלת מספיק חלבונים. אם כבר, אפשר ביצים טריות לא מבושלות (לבחוש אותן, אחרת קשה להם ללקק). אני נותנת לחבר'ה כצ'ופר ביצה קשה פעם בשבועיים-שלושה. פחות מומלץ זה חביתה, וגם זה בגלל שמן הטיגון. בתאבון

למעלה