שאלה לי אל המבינים שבכם

יוגי בר

New member
שאלה לי אל המבינים שבכם

קניתי את Kind of Blue סתם בגלל שהמליצו לי עליו ואז התברר לי (הן ממספר אנשים והן מהכתוב על הדיסק עצמו) שזה אחד הדיסקים הנמכרים המשפיעים ביותר בהיסטוריה של הג´אז. ממש דיסק מהפכני לטענתם. אל תבינו אותי לא נכון, אני חושב שהוא מעולה. אבל אני לא מבין כל כך מה מהפכני בו.

maor77

New member
תקשיב

ידידי אני לא מכיר את הדיסק אני כותב לך רק בגלל שהפורום הזה פשוט מת ההודעות כאן כבר שבועות לא מתחלפות שלא נדבר על לקבל תגובות אז בכל מקרה שיהיה סבבה

ramihann

New member
היום זה לא נראה כ"כ מהפכני

צא וחשוב! התקליט Kind of Blue הוקלט לפני כ-50 שנה (!!!) היום, אפילו מוסיקת דגימות ממוחשבת המוקלטת על צ´יפים בתוך אורגניות לילדים בגיל הרך מושפעת ממיילס דייוויס, ולכן זה נראה טריוויאלי. בזמנו - זו היתה מהפכה אמיתית. אם אתה מעוניין להתעמק בנושא, לא מזמן יצא בארה"ב ספר המתעד את כל מהלך ההקלטה, בשם "The Making of Kind of Blue". אינני זוכר את שם המחבר, אבל אם תעשה חיפוש לפי כותר ב-"אמזון" - בטוח תמצא אותו. אגב, אל תתאכזב אם יתברר לך שמיילס דייוויס, אליל האלילים, היה חתיכת מאניאק אגוצנטרי, מניפולטור אכזרי, ציניקן, סדיסט, וצרכן כבד של אלכוהול וסמים עם נטיות התאבדות קיצוניות. לדעתי האישית הוא גם היה נגן חצוצרה בינוני למדי - אבל זה כבר נושא לדיון אחר. בכל מקרה, הגאונות שלו היתה מבוססת על הכשרון לאתר מוסיקאים מוכשרים, לנצל אותם באופן ציני ומחפיר ולקפוץ תמיד על העגלה הנכונה ברגע הנכון (קול ג´אז, ג´אז מודאלי, ג´אז-רוק, פיוז´ן, וכו´). אני ממליץ גם על הביוגרפיה הישנה של מיילס דייוויס מאת איאן קאר. ברכות.

maor77

New member
מכיר אבל

תשמע ידידי אני מכיר את מיילס דייוויס ושאר הגדולים ואני אוהב מאוד לשמוע אותם ויש לי דיסקים והכל אבל אני איש של גיטרה אוהב ג´אז ובלוז מאוד מאוד אבל יותר על גיטרה מאשר הכל

seafox

New member
אם ככה תשמע ג´ים הול או ג´ו פס...

או ג´ון סקופילד...כולם מתחילים בג´...המממ......

למעלה