שאלה לטל קרינגל

שאלה לטל קרינגל

כמעט חודשיים סובלת וממש סובלת מלחץ וממש חרדה בעיקבות בעיה בעבודה אני עובדת ברשת למוצרי חשמל וביצעתי מכירה ללקוח שתמיד שילם ופתאום הסתבך כנראה והפסיק לשלם חובו עומד על 26000 אלף שקל בשני הזמנות שלי ושל עוד אדם בעבודה אף פעם לא קרה לי דבר כזה בחיים לא נתתי סחורה ללא תשלום ווזה שנהגתי כך גורם לי ללחץ נוראי. שיתפנו את ההנהלה בנעשה ועדיין לא גובש פיתרון אני יודעת שזה לא סוף העולם וזה בסך הכל כסף אבל מטריד אותי מאוד איך נהגתי כך וממש סובלת מדפיקות לב וחוסר תאבון הגעתי ל49 קג" והרופא שלי נתן כדורי הרגעה לקחת לפני השינה ,זה כל כך מציק לי כל היום רק על זה אני חושבת ואפילו חשבתי לגמור לעצמי את החיים מרוב שלא יכולתי לשאת האת המועקה הנוראה הזאת של איך נתתי סחורה שאינה שלי וכל כך סמכתי על האדם הזה שאגב ביצע אצלנו המון רכישות בקיצור המועקה נוראה מה לעשות????(אני אמא ל2 ילדים בת 43 ויודעת שמוות לא פותר כלום אבל המועקה לפעמיים משטלתת עלי וני חווה חרדה נוראית) אשמח לקבל תגובה

שלום אמא של אלעד ודניאל....

החוויה הקשה אותה את מתארת הינה כי "עבדו עלייך", הפתיעו אותך לרעה בלא שתהיי מוכנה ובלא שתצפי לכך, כל שכן, כל האמון שנתת באחר, ובתום לב - הוכח כלא נכון. אולי עולות גם תחושות הקשורות לכך כי פעלת ללא שיקול דעת וטעותך - הביאה להפסד רציני של כסף. ללא ספק תארת היטב את הכעס הרב המכרסם בך כלפי עצמך. עצותי לך הינן במספר מוקדים: 1. שאלי את עצמך - במידה והיית שומעת ספור זה מחברה טובה, האם גם אז היית מגיבה בדומה - היינו: היית יורדת עליה ומסבירה לה שהיא לא אחראית ועשתה טעות איומה - או דוקא ובניגוד למה שאת עושה לעצמך היית מעודדת אותה, מבינה אותה ומסבירה לה שטעויות שכאלה, הנעשות בתום לב עשויות לקרות לכל אחד ואחת? 2. הטעות התמימה שעשית, בהיותך מאמינה למי שמעולם לא אכזבך בעבר - אמורה דוקא ובאופן פרדוקסלי לחשלך, ללמדך ולהוות עבודך זרז לתיקון, ליציאה מתמימות וללימוד לקח. אף אחד אינו נקי מטעויות - החוכמה היא ללמוד מהם ולהפיק לקחים להבא ולא לכעוס ולרדת על עצמנו או לחילופין להתקשות לסלוח לעצמנו. זוהי מדיניות של יד קשה ואכזרית והיא מיותרת ולא מקדמת אותך ואת סביבתך לשום מקום. 3. חשוב כי תרבי לשתף סביבתך הקרובה בכל שקרה לך. חפשי תמיכה עד כמה שניתן, אני בטוחה שזו תנתן לך, שכן טעותך הינה אנושית ואת זכאית לפיכך לכל העידוד האפשרי על מנת להתחזק. 4. את אמא - אל תשכחי את זה, יש לך אחריות על ילדייך. בנוסף, שאלי את עצמך "מה הייתי רוצה ללמד את ילדי מהמצב אליו נקלעתי אני ואיך התחזקותי תתרום להם ולמסרים שאעביר להם בעתיד על מנת שלא יפלו בבורות אליהם אני נפלתי כאדם". 5. אחרי שהפרשה תבוא על סיומה, אחרי שתסלחי לעצמך ותלמדי לקחייך, חפשי דרך שתבטא כי מחלת לעצמך, גם אם סמבולית. חפשי דרך לפנק את עצמך או לתת לעצמך משהו, מעין מתנה סמלית מעצמך לעצמך - המבטאת כי את שמחה כי הכל מאחורייך, המבטאת טפיחה על השכם כי הצלחת לסיים את הכל, המבטאת כי למרות הזעזוע והכאב אותו חווית - את עדיין אוהבת את עצמך. תוכלי לקרוא לה: "מתנת פיוס ומחילה שלי עם עצמי". רק טוב שיהיה לך ושיעבור המשבר במהרה ובשלום, טל

למעלה