שאלה לגבי מפלגת מר"צ...

• פותח הנושא ny22
  • פורסם בתאריך

ny22

New member
מנהל
שאלה לגבי מפלגת מר"צ...

אני ניסיתי להבין משהו לגבי המפלגה הזאת (מתוך סקרנות גרידא) ולא מצאתי תשובה מלאה באתר שלהם - מדוע הם שינו את שמם מ-"מרצ-יחד" ל-"התנועה החדשה - מרצ"? כלומר, כל בחירות יש להם סיסמא אחרת... תהייתי מדוע ואשמח לתשובה!

התנועה החדשה

התנועה החדשה היא יוזמה של מספר אנשים מתחום האקדמיה, התקשורת, אנשי רוח ואנשי כלכלה לחבור למרצ על מנת לחזק אותה לקראת הבחירות. נציגי התנועה החדשה ברשימת מרצ הם ניצן הורוביץ (מקום 3), עו"ד טליה ששון (מקום 7) ועו"ד צלי רשף (מקום 9). מקווה שעניתי על השאלה.

ny22

New member
מנהל
תודה.. האמת

את זה קראתי באתר שלהם... השאלה שלי היא יותר בכיוון של למה הם שינו את השם שלהם. למה למשל אי אפשר היה לקרוא להם - "התנועה החדשה מרצ-יחד"? אגב, צלי רשף היה פעם במפלגת העבודה, נכון?

יחד כבר נטמעה לגמרי בתוך מרצ

מאז שיוסי ביילין פרש מהחיים הפוליטיים ויעל דיין איפשהו במסדרונות עיריית תל-אביב, אין כבר באמת טעם בשם יחד בתוך מרצ. התנועה החדשה נכנסה לשם כחלק מהסכם איתם ומתוך רצון לשיתוף פעולה פורה בין שתי התנועות - ההסכם אף גובה ברוב מוחץ בועידת מרצ. צלי רשף היה בעבר במפלגת העבודה והוא עבר לתנועה החדשה מרצ יחד עם עוד מספר אישים בולטים ממפלגת העבודה: עוזי ברעם, אברום בורג וגדליה גל - שלושתם ח"כים לשעבר (כמו עו"ד צלי רשף). אגב, סרטון על צלי רשף: http://www.youtube.com/watch?v=fMJlL71PmLw

ny22

New member
מנהל
מה הכוונה ב"נטמעה"?

כלומר, יחד הייתה קבוצה שהתאחדה עם מרצ? תודה.

הסבר

התנועה החדשה הם אנשים שגם ככה היו בעד מרצ או ששייכים לה באופן לא פורמלי, אולם לא היו שייכים באופן רשמי. לדוגמא:ניצן הורוביץ לא היה שייך למנגנון של מרצ, אף שבאופן אישי הוא אולי תמיד תמך בה. השינוי הוא שצורפו אנשים שלא היו שייכים למרצ, ובאופן הרגיל ללא החבירה הם גם לא היו נכנסים לרשימה. לגבי השם "יחד"-כאן באמת אין מדובר בצירוף של כוחות חדשים. ניסוי לשנות את השם של מרצ, אבל זה לא היה מוצלח שיווקית.

השם אינו קובע, התוכן - כן.

לי, למשל קוראים יונתן. נכון, ברוסיה קראו לי יאן, אך כיוון שלסבא שלי קראו נתן, שיניתי את שמי עם עלייתי ארצה. אז מה זה אומר? שנהייתי בן אדם אחר לאחר ששיניתי את שמי? מובן שלא.

למעלה