שאלה לגבי חוזה שכירות על דירה

batzush

New member
שאלה לגבי חוזה שכירות על דירה

אני ובת זוגתי חתמנו על חוזה שכירות לדירה. לאחר מספר ימים היא ניגשה לבעלי הדירה על מנת לקחת העתק מהחוזה ובעלת הדירה "הודיעה לה שיש משהו חדש" והם רוצים לשכור את הדירה , בעלת הבית הוסיפה סעיף שאומרשהיא תציע את הדירה למכירה ואנחנו מתחייבים לתת להם להראות את הדירה לקונים פוטנציאלים בהתראה של 24 שעות. תנאי זה לא מקובל עלינו בכלל , הדירה אמורה להיות שלנו ולא אמורים להסתובב שם "קונים פוטנציאלים" , מה גם שאת הסעיף הזה הם הוסיפו אחרי שהחוזה נחתם , וללא התייעצות איתנו (השוכרים). בחוזה כתוב שהדירה אמורה להתפנות עד ה 10 לינואר , על כל יום איחור ישלם לנו המשכיר 60 ש"ח ועל כל חודש איחור יתן לנו חודש שכירות חינם. אולם בשיחה עם בת זוגתי נאמר לה שכנראה רק בפברואר נוכל להכנס לדירה , אני חייב לציין שבעצם לא יהיה לנו היכן לגור , ואנחנו לא יכולים להיות תלויים בבעל הדירה שכן הוא יכול לומר לנו "בחוזה יש תנאי לתאריך פינוי הדירה" , אתם לא יכולים לבטל. כמו כן נתתי לו המחאת בטחון על סך אלף ש"ח על שם אשתו למוטב בלבד , במידה ואני מבטל אותה זה לא חוקי? או שאני יכול לטעון שבגלל שהוא שינה את החוזה ללא ידיעתי והוא לא תקף מבחינתי אני יכול לבטל? האם אנחנו יכולים לבטל את החוזה במקרה כזה. תודה על העזרה.

כמו כל דבר זה מתחלק לשלוש

1. בעלת הבית לא בסדר שהוסיפה תנאי לחוזה לאחר חתימתו, זה לא חוקי. 2. חתמתם על אופציה שכוללת איחור בכניסה לדירה, כך שאפשרות כזו היתה קיימת (ייתכן שלא ציפיתם שהיא תמומש אבל למלה הכתובה צריך להתייחס, בשביל זה היא שם). 3. אסור לבטל שיק בצורה חד צדדית מבחינה חוקית (בפועל זה מה שאני הייתי עושה אם אחרי שיחת הבהרה העניינים לא היו מתיישרים).

moco10

New member
שים לב שגובה הקנס על איחור במסירה

הוא בדיוק השכר דירה כך שאין לבעלת הבית מוטיבציה מיוחדת לא לאחר. להבא, זה אמור להיות סכום גדול בהרבה. אם השוכרים הנוכחיים מציעים לה תשלום יותר גבוה על מנת להשאר, אז זה משתלם לה לשלם לכם את הקנס הנמוך.

למעלה