שאלה לגבי התקנת sql server

• פותח הנושא ost3
  • פורסם בתאריך

ost3

New member
שאלה לגבי התקנת sql server

התקנתי sql server express, אבל אין לי אפשרות להתחבר נותן לי שגיאה מספר 2, ב configuration menager לא מופיע כלום ב sql server services, ובנוסף בהתחברות הוא מבקש לציין שם, לאיזה שם הכוונה.
תודה

i t a i b

New member
מספר נקודות...

1. נראה שאתה לא רואה service של sql server במחשב... כך שנראה שלא התקנת אינסטנס של sql server אלה רק את הכלי SSMS
2 בהתחברות לאינטנס דרך ה- SSMS נסה לכתוב localhost או . (נקודה) לטובת defult , במידה ולא מצליח נסה להתחבר ל- server name\ + הערך שמופיע בסוגריים בשם של ה- service של ה- sql server
3. במידה והתקנת (וזיהית את ה- service), ואתה מצליח להתחבר מקומית אך לא מצליח משרת מרוחק: נס את האופציה הבאה: בגלל שמדובר בגרסת express בדרך כלל הפרוטוקול tcp-ip סגור , לכן אתה צריך לאפשר אותו (configuration menager )

עד כה בראשי פרקים...נשמח אם תתן לנו יותר פרטים על התקלה.
בהצלחה

ost3

New member
יש כמה אפשרויות בחירה להורדת sql באתר

בסוף הורדתי את הקובץ נכון ושם התקלה לא מופיעה. שאלה נוספת, האם יש אפשרות להגדיר עמודות שהערכים בהן לא יחזרו על עצמן, כאשר יש כבר מפתח ראשי לאחת העמודות.

ost3

New member
תודה, מה ההבדל בין unique לבין primary key?

למשל אם יש לי בסיס נתונים של משתמשים עם עמודות id, user_name, password ואני רוצה שבאף אחד מהשדות לא יוכלו להזין נתונים כפולים ולא לאפשר שלא להכניס ערך לעמודה.

pitoach

New member
בערך כמו ההבדל בין אבטיח לפרי.

>> כל מפתח צריך להיות ייחודי אבל לא כל טור עם מגבלת יחודיות צריך להיות מפתח.

>> מפתח יכול להיות בנוי מכמה טורים שביחד נותנים את הייחודיות.

>> ניתן לקבוע גם תנאי ייחודיות על שילוב של כמה טורים. אחת השיטות הנפוצות היא שימוש בפונקציה. אני מאוד ממליץ לקרוא את המאמר הבא על באג שיש בשרתי SQL כבר הרבה שנים, בנושא זה:
http://ariely.info/Blog/tabid/83/En...Function-In-Constraint-can-lead-to-a-BUG.aspx

>> מפתח משמש לזיהוי היישות (Entity) או במילים פחות מsוייקות אבל יותר מובנות, הוא משמש לזיהוי הרשומה ב SET שלנו, ועוד פחות מדוייק ויותר עממי זה להגיד שהוא משמש לזיהוי השורה בטבלה.

** אני מאוד ממליץ לעבור על השרשור הבא. זה דיון שנערך בפורום MSDמ העולמי על ידי מספר מובילים בתחום, תוכל לקבל התרשמות אולי על המשמעות של מפתח primary key vs surrogate key
https://social.msdn.microsoft.com/F...t-out-from-iso-table-design?forum=transactsql

*** בשביל מה שאתה מתאר, אתה צריך תנאי ייחודיות על הטור שאתה לא רוצה שיהיה בו כפילויות (דרך אגב לא הגיוני וזו פרצת אבטחה גדולה מאוד לקבוע שהטור של ססמה הוא טור ייחודי! זה יאפשר למשתמשים לדלות ססמאות בצורה מאוד פשוטה)
*** המפתח שלך הוא טור ID גרך אגב.

ost3

New member
תודה, איך מונעים ממשתמש להזין סיסמה שכבר קיימת

בלי להגדיר יחודיות לעמודה זו? איך אפשר לדלות סיסמאות רק בגלל שזה מוגדר יחודי?

pitoach

New member
אתה חוזר על אותה נקודה

ואני חוזר וממליץ לך לא לעבוד באפיון הזה, כי זו פריצת אבטחה גדולה מאוד (ענקית.. בילתי מקובלת בעיני על ידי שום מפתח ושום אפליקציה, מנוגד לחלוטין לרעיון של ססמה... תחשוב שרשמתי כאן עוד אלף משפטים על כמה שזה תכנון רע בעיני
).

למעלה