שאלה דחופה!

שאלה דחופה!

יש לי דיסק עם שיר, שאני רוצה לשמור אותו במחשב שלי. אני לא מבינה באמ פי, ולא במחשבים. איך אני יכולה לשמור את השיר על המחשב, בלי להצטרך את הדיסק כל פעם? תשלום מובטח לעונים. (סתם, סתם)

התמ-ים

New member
ושאלה לתוספת,

באיזו תוכנה חופשית הכי כדאי לבצע ripping לדיסק, המרות ל cd->wav, ו wav->mp3 בכדי לקבל את האיכות הטובה ביותר. אם כבר, אז כבר ...

byg

New member
הכי טובה לדעתי

audio catalyst. נותנת המון אופציות להפיכה ל wav או ישירות ל mp3.

uzi2

Active member
ממליץ על CDEX

תוכנה חינמית, שעושה ripping נקי (1 ל- 1) ויודעת לתרגם ל- mp3 עם כל הקודקים הסטנדרטיים (בדיוק כמו ה- Audio Catalyst), זה ה- CDEX נמצאת בכתובת http://cdex.n3.net למיטב ידיעתי ה- Audio Catalyst אינה חינמית.

איכפת לכם לדבר עברית???

אולי אני לא מבינה במחשבים? אולי אני לא מבינה מה שכתבתם? מה אני עושה עם התוכנה הזו אחרי שאני מורידה אותה?

miko p

New member
תורידי את.............

התוכנה הזאת תתקיני אותה ואז תכניסי לכונן את דיסק השמיעה ויהיה בצד כול מני אופציות תלחצי אל WAV-MP3 ואז זה יעתיק את השירים שזה יסיים תלחי למסמכים שלי ותיכנסי לתיקיה MP3 ותיראי את השירים שם!!!!!!!

אז זהו, שזה ממש לא ככה!

כשאני לוחצת על מה שאמרת לי, הוא נותן לי שלוש אפשרויות לבחירה: קאנסל, קונברט וסלקט אול. מה שאני בוחרת, לא משנה מה, הוא תמיד מתעלם וחוזר למסך הקודם שלו. איך מעתיקים בכל זאת?

uzi2

Active member
לפני זה

דבר ראשון תכנסי לתוכנה ל- setup, ושם תחת תחת filenames תראי באיזו מחיצה התוכנה תשים את ה- mp3 ובאיזו תוכנה היא תשים את הקבצים שנקראו מה-CD (זה רשום תחת WAV to MP3 ו- Recorded Tracks), אפשר כמובן לשנות את זה אבל זה לא עכשיו. עכשיו את שמה תקליטור מוסיקה בכונן. נכנסת למסך הראשי של CDEX ואמורה לראות במסך העיקרי את כל השירים. השמות שלהם יהיו משהו כמו Audio Track 1, Audio Track 2 וכו´. כל שורה כזאת מסמלת שיר בתקליטור, ממוספר לפי סדר השירים ששם. אם יש לך יותר מכונן אחד של תקליטורים (למשל כונן תקליטורים וצורב), אז למעלה תראי את הפרטים של הכונן (חברה וכדומה), ואם הפרטים מתייחסים לכונן אחר ממה ששמת בו את התקליטור, תשני את זה לזה שיש בו את התקליטור של המוסיקה. עכשיו צריכים להופיע שורות ובכל שורה שיר. תוכלי עכשיו לצבוע שיר כלשהו, וללחוץ על הכפתור הימני העליון שבתוכנה (CD to WAV), או זה שמתחתיו (CD to MP3). וזה יכיו לך את הקובץ הרלוונטי במחיצה שסומנה ב- setup (מה שהסברתי קודם). אם את באמת רוצה להתעמק, תקראי את המניואל.

itaf10

New member
קפצתי על המציאה ונפגעתי...

היי עוזי ניסיתי להוריד את התוכנה CDex 140B8 מפרה פרה בנענע. התוכנה בגודל של 1.33MB . קרה לי משהו מוזר הורדתי את התוכנה, היא רק ירדה 615KB בלבד ונרשם שההורדה הושלמה בהצלחה. (ירד אל שלחן העבודה) ניסיתי לפתוח אותה ולא מתאפשר לי נרשם Installer too small קטן מדי ולא ניתן להתקין אותו. מה גם לא ניתן להוריד אותו נרשם שהוא קיים האם להחליף ושוב לפתוח "קטן מדי" הוא כמובן לא נמצא בלוח בקרה - רציתי למחוק אותו. מה עושים???? או למחוק או להמשיך להוריד. האם למחוק משלחן העבודה - עכבר ימני מספיק? אודה לתשובה מהירה.

התמ-ים

New member
והתוכנה הזאת נחשבת לאיכותית ביותר?

מבחינת איכות ה mp3 וה- wav שהיא יוצרת?

miko p

New member
נראה לי שכן......./images/Emo88.gif../images/Emo29.gif../images/Emo42.gif../images/Emo45.gif

uzi2

Active member
האיכות מספיק גבוהה, אבל...

בעצם בקידוד ל- mp3 אתה קובע את האיכות. מה שאתה קובע זה את ה- bitrate. ככל שה- bitrate יותר גבוה, האיכות של קובץ ה- mp3 תהיה יותר גבוהה, אבל גם קובץ ה- mp3 יהיה גדול יותר. מי שאין לו רגישות גבוהה של האוזן, יתקשה להבדיל בין קובץ mp3 בביטרייט של 196, ובין המקור. מי שיש לו שמיעה טובה יבחין, אבל ההבדל יהיה קטן עד כדי לא משמעותי. עבור bitrate נתון, ישנם כל מיני codecs שכל אחד מהם יתן mp3 באיכות טיפה שונה. שוב, רק לחדי שמיעה ההבדל יהיה רלוונטי, ו- CDEX תומך בכל ה- coedcs הסטנדרטיים (קרא את ההנחיות בסעיף ה-"links" של האתר כיצד להוריד את הקודק של Blade, ותוריד אותו. יש שם הסבר מתי עדיף להשתמש בו ומתי עדיף להשתמש ב- Lame encoder שהוא הנפוץ ביותר וגם הוא מצויין. מומלץ לקרוא את המניואל של ה- CDEX כדי לדעת כיצד מומלץ לבחור את הפרמטרים, ואח"כ קצת להשוות תרגומים של אותו שיר בעזרת קודקים שונים ובביטרייטים שונים, על מנת להחליט באיזה ביטרייט אתם מעדיפים לקודד ובעזרת איזה קודק. להרבה אנשים ביטרייט של 160 ב- Lame encoder זה מעל ומעבר.

ועוד בעיה בשליחת השיר:

אני מנסה לשלוח את השיר באאוטלוק, אני לוחצת "צרף", הוא מצטרף, אבל כשאני לוחצת על שלח- הכל קופא ואני צריכה ללחוץ על אלט קונטרול דיליט כדי לגלות שהאאוטלוק לא מגיב. איך שולחים קבצי אמ פי במייל?

התמ-ים

New member
זה עוד רלוונטי?

קובץ אמפי שולחים בדיוק כמו כל קובץ אחר. הבעיה איתו, שהוא קובץ גדול (תלוי באיכות ובאורך השיר). יכול להיות שתוך כדי שליחה, החיבור לאימייל נותק או משהו בסגנון. קפיאת המסך היא מייד לאחר לחיצת "שלח"? אין לך בעיה בשליחת קבצים גדולים אחרים? שלא אמפי3? בשביל מה המציאו את האייסי? נסי אחת מהן.

למעלה