שאלה בקשר לברית

גם שמחטטים באף זה סופר מגעיל אותי

סורי. יש דברים אנושיים שגורמים לי חלחלה.

מצטערת בפני כל אלה שהיו עלולים להיפגע. אני בטוחה שיש עוד הרבה שחושבים כמוני, פשוט הייתי בוטה מספיק להגיד את זה.

אגב - אני כן בהריון וחברה בפורום, עוד לא ידוע מה יהיה לי :) אם זה יהיה ילד, בטוח שאמול אותו. ואכן חשוב שיש חומר למחשבה, אך חבל שהוא לא מגובה בלינקים למחקרים רציניים.

אמלי12

New member
אין לי

מה להגיב לאנלוגיות שלך.
שיהיה לך בהצלחה והריון ולידה קלים.

מקווה שכל בן-אדם שהולך לעבור פרוצדורה רפואית בעצמו או שהילדים שלו הולכים לעבור פרוצדורה רפואית, יחקור, יקרא ויתעניין בעצמו וייקח על כך אחריות אישית והורית.

HouseAtreides

New member
מה, לא ראית גברים שלמשל משחזרים עורלה?

הנה, הרגע ענה לך אחד כזה
אז החל מרגע זה, ראית גבר שסובל בגלל ברית.
בנים בודקים בולבול, ודאי, והיום בעידן האינטרנט הם לא חייבים להסתפק רק במבטים סקרניים על כמה חברים בודדים. לא. היום יש להם אפשרות לגלות בהינף מקלדת מה בדיוק עבר על הבולבול שלהם מהרגע שנולדו. היום אפשר בקלות לגגל Circumcision Scar ולראות שפע של תמונות של צלקות ברית. כל ילד יכול לגלות שיש לו צלקת כזו ולהתחיל לשאול שאלות. על כל השאלות יש היום שפע של תשובות. כבר אי אפשר לומר לילד "זה בכלל לא כואב, התינוק בוכה כי קר לו" - כי יש שפע של סרטונים ותמונות שמראות בדיוק מה קורה ואיך התינוק מגיב.

HouseAtreides

New member
שמעת יותר מדי סיפורים מימי הפלמ"ח

טוב שלא קבעת שבנים אוכלים מאותו מסטינג.

ronacu

New member
ככה אני, עם דפקה

נראה לי שסיימתי להתדיין בנושא אם זו הרמה

HouseAtreides

New member
ילדים זה עם אכזר תמיד, גם כשכולם מעשנים סמים

או מנבלים את הפה, או דורשים מותגים יקרים, או יוצאים לכל מיני מקומות מפוקפקים וכו' וכו'. אז מה, תסכימי לקנות לילד כל מותג שהוא רוצה כדי שאף אחד חלילה וחס לא יצחק עליו בחיים?
הטיעון הזה של 'ילדים עם אכזר' אינו אלא כסת"ח. כשנוח למבוגרים - הילדים נורא אכזריים ומי יכול בכלל להתמודד עם זה (כאילו זו באמת בעיה לטפל בהצקות של ילד כלפי ילד אחר שלא עבר ברית, ואפשר לחשוב שזה באמת קורה בתדירות כל כך גבוהה). כשלא נוח - יש לנו עקרונות ומי בכלל שם על הילדים, אכזריים או לא...
חוץ מזה, לא הילדים חותכים זה לזה את הבולבול אלא מבוגרים עושים זאת לילדים, אז אם מישהו אכזר פה, אלו בטוח לא הילדים.

אם את לא מבינה למה עושים מזה כזה סיוט והיסטריה, ואת רוצה להבין - פשוט תסתכלי פעם מקרוב מה עושים לתינוק בברית. אני מאמין שזה יספיק. בנוסף, יש שפע של מידע שאת יכולה לקרוא ולהגיע בעצמך למסקנה שזה סיוט הרבה יותר גדול ממה שנוח להודות. אם את לא רוצה להבין למה עושים מזה כזה סיוט - זה עניין אחר.

גם על ילד משקפופר יצחקו

גם על ילד נמוך/שמן וכן הלאה. מה לעשות ילדים הם עם ישיר וגלוי. אני בעד ברית מילה אבל זה לא אחד מה-שיקולים.

כאילו שרק על זה צוחקים על ילדים

ואני לגמרי בעד ברית מילה אבל לא בגלל הסיבה הזו.
(לפי הטענה שלך-ילדים במגזר הדתי,ששם כולם נימולים, לא צוחקים אחד השני, מה שבכלל לא נכון)

שונצו

New member
ואם תחתכי אותו זה יבטיח לך שלא יצחקו

מסיבה אחרת?

וגם- לא צוחקים, עפ"י רוב, על הילדים האלה.
תפגשי מישהו שהילד שלו בלתי נימול ותשאלי אותו אם הילד מושא ללעג.

אחת הסיבות לכך שלא צוחקים היא שהוא לא הולך עירום כל היום - סביר שהרוב המוחלט של מי שרואה ופוגש אתו כלל לא יודע מה מצב הפין שלו....

לכל הבנות המתחכמות

דיברנו על ברית מילה ולא על משקפופרים ולא על שמנים אלתכניסו נושאים אחרים..

ואת דיברת על זה בהקשר של יצחקו עליו

ותאמיניעליון תאמיני לי לצערי יש סיכוי שיצחקו על כל ילד ומכל סיבה מטומטמת. אני בעד ברית מילה אבל שזו לא הסיבה שלך...

אז מה הסיבה שאת בעד?

אני רק אבהיר..אני לא דתיה וגם לא יהודיה בכלל..רפואית לא מדאיג אותי כלום בברית מילה..
אז מה הסיבות שלך לעשות ברית [זה לא בציניות אני באמת רוצה לשמוע ]

בשבילי זה מהסיבות הבאות:

אני כן יהודיה ומאמינה במסורת (לא בצורה עיוורת ואני לא דתיה אבל מאמינה), בשל טיעונים מחקריים ורפואיים שאני נוטה להאמין להם, וגם מבחינה אינטואיטיבית אני מרגישה שזה יהיה הדבר הנכון לעשות. אבל- אצל כירורג מוהל ועם הרדמה מקומית, ולא סתם מוהל שאין לו הסמכה דתית. וגם אותי סביר להניח שההליך יפחיד מאוד בבוא הרגע ואני חששת ואחשוש, כי מה לעשות אנחנו אימהות קודם ורק אחרי זה באים ההגיון האמונה.

לא, אבל הגיון ורגש רבות כן

וכך היה משחר הימים.
ובאמת באמת שאין צורך לנסות לשכנע אותי שאני אמא רעה, או שאני אעשה טעות. אתה רק מזלזל בחופש הבחירה שלי.

HouseAtreides

New member
הגיון של מי? שלך?

אני בספק גדול.
בהחלט ייתכן שמשחר הימים הסתובבו אידיאולוגיות שבמרכזן עומד דיכוי רגשי מסיבי, אבל זה לא מה שישכנע אותי לרצות לשמר את האידיאולוגיות האלה לנצח, ובוודאי שלא אתמוך באקט פוגעני רק משום שיש לו ותק.

לו היה זה רק הקונפליקט שלי היה שלום עולמי

ואתה יודע מה?
בוא נסכים על לא להסכים - אתה תחשוב שאני מכשפה, אני אחשוב את כל מה שכבר כתבתי, ונמשיך הלאה בחיינו.

למעלה