שאלה בסימולטור FS2004

עייטן

New member
שאלה בסימולטור FS2004

אני עכשיו מתאמן בנחיתות, והייתי רוצה לדעת באיזו עוצמה נגעתי עם הגלגלים בקרקע, או כל דבר אחר שיתן לי אינדיקציה טובה האם נחתתי טוב או גרוע. יש משהו כזה בסימולטור? או שיש תוספת לסימולטור שמאפשר לי לנתח את הנחיתה?

LLEM

New member
שתי המלצות

1. אתה תמיד יכול להיכנס ל- Flight Analysis ושם תוכל לראות ניתוח של הנחיתה. 2. משהו שאני אישית עושה על מנת לבדוק אם נחתתי טוב: נכנס ל- Map View, "מציב" את מגדל הפיקוח על המסלול, חוזר לסימולטור, עושה Replay של הנחיתה ועובר למצב "Tower View". במצב זה ניתן לראות את הנחיתה במבט על אף המטוס, וכך תוך משחק בזום ניתן לראות אם הנחיתה היתה רכה ואף אם נחתת באמצע המסלול. אפשר כמובן לשנות את מיקומו של המגדל על מנת לקבל נקודות מבט אחרות.

עייטן

New member
הסעיף ה2 רעיון לא רע בכלל

זה מעולה בשביל לראות איך בצעתי את הלג האחרון ,ההצפה והנגיעה. אבל מה שאני רוצה לדעת זהו עוצמת הנגיעה בקרקע, אני מסוגל למדוד את זה? פעם פעם בסימולטור FS2000 או יותר ישן ממנו, היה לי בסוף הנחיתה מסך שבו הוא היה אומר לי את העוצמת הנגיעה. בסימולטור החדש אני לא רואה. לגבי הFlight Analysis, מה אני יכול לעשות שם? לראות רק את את הנתיב שלי, מהירות, וכו'....אבל לא נותן לי אינדקציה למה שאני רוצה. יש בכל זאת מישהו שאולי יודע את התשובה לשאלתי?

עייטן

New member
עדיין לא מספק אותי

כיוון שהוא לא יתן לי את בדיוק את העוצמה. המכשיר הזה מודד לפי הפרשי לחצים, ולא אמין ב100 אחוזים. וגם קצת "מפגר" בתוצאותיו במקצת. (כי כך בנוי המכשיר).

זהו המדד הישיר ביותר

לעוצמת הנגיעה שאני מכיר. מסיבות פיסיקליות פשוטות. מעבר לכך, הדיוק הינו מספק, במיוחד למטרה זו. אם אתה נוגע בפחות מ-50 רגל לדקה, אתה מסודר. שלא נדבר על העובדה שבסימולטור, שלהזכירנו מדמה תנאים אידאליים (אלא אם כן תוכנת אחרת), אין התייחסות לסטייה של כל מכשיר באי דיוקו. כמו כן, גם אין שינויי לחצים פתאומיים מקומיים כמו במציאות. בנוסף, אתה יכול ללחוץ על SHIFT+Z ולראות בשורת כיתוב למעלה את כל הנתונים לא כפי שהם מופיעים בקוקפיט, אלא כפי שהסימולטור מחשב אותם. משמע- המצב האמיתי של המטוס, ללא שום סטיית מכשור.

LLEM

New member
אתה יכול לפרט יותר?

איך בדיוק הסימולטור היה אומר לך את העוצמה? לפי איזה מדד? באיזו יחידת מדידה? אני אישית לא זוכר שום דבר כזה בהיסטוריה של הסימולטור...

עייטן

New member
אני לא זוכר במדוייק באיזה סימולטור

אך אגיד לך במדוייק מה כן אני זוכר. היה צריך ללכת לאפשרויות ולבחור אפוציה של Analysis(לא זוכר במדוייק את שם האופציה,אבל זוכר שזה היה קרוב לאופציה של replay) , ורק אם הייתי בוחר את האופציה הזאת אז מה שהיה קורה זה הדבר הבא: אתה טס טס טס, ואז מגיע לנחיתה. עושה את הנחיתה ועוצר את המטוס.ברגע שעצרת את המטוס, הסתיים המשחק, ואז היא מופיע חלון עם כל הניתוח של הנחיתה ושם היה רשום באחד השורות את עוצמת הנגיעה שלי ,נדמה לי ביחידות של כוחות G. ככל שהמספר היה נמוך יותר סימן שנחתתי יותר טוב. איזה סימולטור? לדעתי 2000 או 1998 (היה,נכון?) ... אבל בטוח ב100% שזה היה סימולטור של מייקרוסופט.

למעלה