שאלה בנוגע לחתכי קבלה/דחייה.

PhoenixSuns

New member
שאלה בנוגע לחתכי קבלה/דחייה.

אהלן, צריך הבהרה למושג חתך קבלה / דחייה.
לדוגמא - חתך הקבלה לחשבונאות הוא ציון התאמה 670 / פסיכו 730, ואילו חתך הדחייה הוא ציון התאמה 645 / פסיכו 619.
בהנחה שהפסיכו שלי הוא הוא בין 620-729, ציון ההתאמה הנמוך ביותר שניתן להתקבל איתו לחוג הוא 670?

תודה!

A Lemon Tree

New member
חשוב להפריד בין תנאי סף לבין חתכי קבלה:

ציון פסיכומטרי מינימלי של 620 הוא דרישת סף לרישום לחוג ללא כל קשר לציון ההתאמה. מועמד שירשם עם ציון פסיכומטרי נמוך יותר יידחה באופן אוטומטי. לחילופין, מועמד שציון הפסיכומטרי שלו 732 ומעלה, יתקבל ללא קשר לציון ההתאמה ובלבד שהוא זכאי לבגרות מלאה שעומדת בדרישות הכלליות של האוניברסיטה.

באשר לחתי הקבלה והדחיה- מועמדים בעלי ציון התאמה (שקלול של ממוצע הבגרות המותאם והפסיכומטרי) של 670 ומעלה יתקבלו באופן אוטומטי בתנאי שהם עומדים בדרישת סף הפסיכומטרי, ומועמדים בעלי ציון התאמה של 645 ומטה יידחו באופן אוטומטי. כל מי שציון ההתאמה שלו נמצא בין לבין- ייאלץ להמתין
.

PhoenixSuns

New member
אחלה תודה רבה!

שאלה נוספת - מתי בד"כ נותנים תשובה לאלה שציון ההתאמה שלהם נופל בין חתך הדחייה לקבלה?

A Lemon Tree

New member
זה מאוד משתנה.

קצב הירידה של חתכי הקבלה הראשוניים תלוי מאוד ברמות הביקוש לחוג. במקרים נדירים נשלחות תשובות גם שבועיים לאחר תחילת שנת הלימודים. בכל מקרה, טיפ אישי- מיד כשמתעדכנת החלטה, היא מופיעה גם במערכת המידע האישי המקוונת למועמדים כך שמומלץ לבדוק אותה לעתים קרובות. אם במידע למועמד לא התעדכנה החלטה- גם באגף רישום לא יופיע שום שינוי. בהצלחה!

PhoenixSuns

New member
שוב תודה ושאלה נוספת :)

במידה ואני ארשם לשנת הלימודים הקרובה, אתקבל ולבסוף אחליט ללמוד בשנת הלימודים הבאה (אוק14), האם אצטרך להתמודד מחדש או שהקבלה "תישמר"?

תודה!

הקבלה

אינה נשמרת משנה לשנה. אתה תצטרך לענות על דרישות הקבלה כפי שיהיו בשנה שבה תחליט להרשם.

בהצלחה,
ליבנה

livnat17121

New member
בהקשר לתנאי הקבלה

לדוגמא:

שנת רישום נוכחית - תשע"ד (2013/2014)
חתך קבלה

1. ציון התאמה 580

2. פסיכומטרי 732 וזכאות לבגרות העונה על הדרישות הכלליות של האוניברסיטה

3. ממוצע בגרות מותאם 111מותנה בציון פסיכומטרי 450 ומעלה

חתך דחיה
530 ציון התאמה:

- בכל חתך בו מופיעים ציונים יש להתייחס כדלקמן,
בחתך קבלה: לפחות אחד מן הציונים הנדרשים
בחתך דחיה: אחד מן הציונים הרשומים ומטה

לפי מה שרשום פה מספיק שאני עומדת על קריטריון 1 של ציון התאמה מתוך ה3
האם אני מבינה נכון ?
ציון ההתאמה שלי הוא 577 (פסיכומטרי 571, ממוצע בגרות 101)

למעלה