שאלה בנוגע לחתולים בצבע לבן או חתולות בצבע לבן

שלום לכולם רציתי לשאול מדוע בישראל נדיר למצוא בחוץ ברחוב או בשכונה חתול לבן או חתולה לבנה למה אני שואל כי צבע החתולים הפפולריים שיש הם שחור
צהוב חול כזה אפור חום לבן או לבן שחור רק לבן נקי נדיר למצוא מדוע ככה?

גורדיאן-II

Active member
שלום לכולם רציתי לשאול מדוע בישראל נדיר למצוא בחוץ ברחוב או בשכונה חתול לבן או חתולה לבנה למה אני שואל כי צבע החתולים הפפולריים שיש הם שחור
צהוב חול כזה אפור חום לבן או לבן שחור רק לבן נקי נדיר למצוא מדוע ככה?
לבן בלבד הוא צבע נדיר יחסית שבא רק מהכלאות מכוונות, לכן כל החתולים הלבנים שמסתובבים בחוץ הם חתולים גזעיים, חלק מהם חתולי בית שיצאו לטיול וחלק חתולים שהלכו לאיבוד.
שאר החתולים הם בצבע הטבעי והשכיח של חתולים.
הערה: לכל החתולים יש צבע אחד בלבד, וורוד, זה צבע העור שלהם, זאת טעות להתייחס אליהם לפי צבע הפרווה, זה כמו לחשוב שאלכס גרינשטיין הוא סיני כי השיער שלו צהוב, או כושי כי השיער שלו שחור.

Yukita

Active member
מנהל
יש חתולים לבנים (לא לבקנים) לא מהכלאות גזעיות, אלא גם "סתם", אבל זה באמת לא נפוץ. לפי מספר אחד שראיתי - בערך 5% מהאוכלוסיה.

יש הבדל בין הגנטיקה של הצבע הלבן ושל שאר הצבעים, ואפשר לראות את זה בסכמת הצבעים של זכרים לעומת נקבות: לזכרים יכולים להיות עד שני צבעים, ולנקבות עד שלושה.
הצבע הלבן יכול להיות (או לא) אצל שניהם. בנוסף, יכול להיות צבע אחד (לזכר) או עד שניים (לנקבה) מתוך הקבוצה שחור ואדום (חום/צהוב/ג'ינג'י).

אני לא מבין גדול בגנטיקה של הצבעים בחתול, אבל אם הלבן פועל לפי כללים שונים מהשחור והאדום, כנראה שגם הסטטיסטיקה שונה.

למעלה