שאלה.... אחותי בת ה 27 רואה לפעמים

ירח12

New member
שאלה.... אחותי בת ה 27 רואה לפעמים

מעין דמות שחורה ...... לפעמים גם דמויות עם קרנים אדומות מרחוק עומדות ומסתכלות עליה. היא גם אומרת שהיא מתעוררת הרבה בשעה שלוש בלילה בידיוק, ולפעמים היא מרגישה שמישהו תופס לה ברגלים והיא לא יכולה לזוז, פשוט קופאת במקום. היא מאוד לחוצה בעבודה ובלימודים. חשבתי שאולי אני צריכה לפנות לעזרה מקצועית כמו פסיכולוג אולי. השאלה היא האם אני מגזימה. גם לי קורה לפעמים שאני שומעת דברים בלילה והדימיון מתפתח. אבל לא לרמות כאילו. מה אתם אומרים?

אחותך לא צריכה שום פסיכולוג

לתופעה שתארת קוראים "שיתוק שינה" וזה נורמלי לגמרי. בכל לילה כשאת חולמת הגוף משתק את עצמו על מנת שלא תבצעי במציאות פעולות אותן את עושה בחלום, ולדוגמה לא תקפצי במציאות מהחלון אם את עושה זאת בחלום. בדרך כלל את לא מודעת לשיתוק הזה משום שאת רדומה, אבל קורה לפעמים שאת כן מודעת לזה, בעיקר כשאת מתקשה להרדם ומתחילה לגלוש אט אט לתוך חלום (בעיקר כשלחוצים ויש נדודי שינה) או להיפך, כשאת מתחילה להתעורר מחלום. משום שמצב של שיתוק שינה הוא מצב ביניים בין ערות לחלום ניתן לחוות במצב כזה המון תופעות מעניינות כמו קולות, מראות מוזרים ואפילו תחושות מגע וכל זאת על רקע החדר האמיתי בו את ישנה. לתופעה הזו יש קשר חזק לחלום צלול, תקראי את הפרק על השיטות המתקדמות, ועל שיטה בשם WILD. תגידי לה שאין לה ממה לפחד, וניתן לנצל את התופעה על מנת ליצור חלומות צלולים.

ירח12

New member
אבל היא מיתעוררת בשעה שלולש כל יום

ואיך אתה או אות מסבירים את הצללית השחורה והדמויות עם הקרנים?

איך? בקלות

כנראה לא קראת את דברי עד הסוף, שיתוק שינה הוא מצב ביניים בין עירות לחלום, חלקים מסויימים במוח ערים ואת מודעת למה שקורה סביבך, ומצד שני חלקים אחרים נמצאים במצב של חלימה ולכן את יכולה לראות כל דבר על רקע החדר שלך, גם אני ראיתי במצב כזה מכשפות, שדים, חייזרים, ומה שאת לא רוצה, לפעמים הם ממש ישבו עלי ונגדו בי, ואני מודה שזה היה מאד מפחיד, רק שידעתי שאין לי ממה לפחד כי הדברים הם רק דמיון ונוצרו ע"י התת מודע שלי. מה שאחותך רואה תלוי בעיקר בעולם האמונות שלה, בשילוב עם הפחד ותחושת חוסר האונים שחשים במצב הזה. אין לה ממה לפחד. שתלמד ותחקור קצת על הנושא זה הכל.

רותי 11

New member
חמודה - פסיכולוג רק יכול להזיק

לה עם הסיפור הזה לא להועיל לה. היא באמת צריכה טיהור דחוף ולדעת לעשות הגנות כי לפי מה שאת מספרת ישויות מאוד שליליות נמצאות בקירבתה.

למה סתם להפחיד אותה?

מדובר בבירור בשיתוק שינה ואשליות שהדמיון יוצר במצב הזה, זו תופעה מוכרת וידועה, גם אני חוויתי בדיוק את אותן תופעות.

smallnig

New member
פשוט מאוד

מאז שזה קרה לה פעם ראשונה בדיוק בשעה 3 כנראה סתם במקרה היא התעוררה, המוח שלה התמכר אינטואיטיבית לשעה הזאת [בגלל ההתרגשות, הייחודיות של האירוע, כמו שקורה כשיש תקופה שאתם מסתכלים על השעון ורואים הרבה את השעה 11:11 או 15:15 וכו'). אז כל פעם שהיא מתעוררת ב3 אחרי בערך 4 שעות שינה אני משאר(היא גם מתעוררת על הגב אני מניח) היא בדיוק בשעת הכניסה לשלב העמוק של החלום והכל טבעי...

למעלה