רק להגיד שלא שכחתי...

יעל נור

New member
רק להגיד שלא שכחתי...

יודעת שחייבת לכן את סיפור הלידה של פיץ.

רק שכמו שאמרתי שלשום לחברה אני עוד לא לגמרי אחרי הלידה, לפחות בהרגשה.

(תקציר הפרקים הקודמים)

פיץ היה במצג עכוז
רצינו לידה טבעית
בסוף החלטנו על לידת בית
בשבוע 37 פלוס כמה ימים התחילו צירים, ד"ר שיפטן הגיע ופיץ לא ירד, חשבנו שטעיתי בפיענוח הצירים...
בשבוע 38 ומשהו כנ"ל. כולם מסביבי כבר חשבו שאני פסיכית
בשבוע 40+5 ירידת מים מקוניאלים וצירים. עשיתי רפלקסולוגיה ודיקור, שלחתי את הילדה לסבאסבתא, ד"ר שיפטן היגע, צירים חזקים, אבל פיץ לא ירד ולא היו פתיחה ו/או מחיקה... הלכנו לקיסרי דחוף באמצע הלילה
המוניטור היה תקין, אז לקח שעתיים עד שכנסתי לחדר ניתוח.
ישר אחרי הלידה פיץ עבר למנשא של זוגתי
חצי שעה אח"כ בהתאוששות כבר הינקתי אותו.
כמה ימים קשים אחרי הקיסרי והלכנו הביתה
הכנות לברית, הסתובבות ברחובות, צלקת שנראית מצויין וקצת אודם באזור הסיכות
ואז בלילה שאחרי הברית אודם ונפיחות באזור שמעל הניתוח....
ביום חמישי בבוקר הלכנו להוצאת תפרים ומשם שלחו אותנו ישר למיון. התחלנו אנטיביוטיקה דרך הפה. לא עזר...
ביום ראשון חזרתי למיון והוחלט על אישפוז + פתיחת פצע + אנטיביוטיקה דרך הוריד...
מאז אני ופיץ מאושפזים והבת זוג מתזזת בין הבית לבין בית החולים (כזכור יש בבית גם ילדה בת חמש וכלבה בת 10 חודשים).
אז מבחינתי סיפור הלידה עוד לא הושלם....

מבטיחה לספר בצורה מסודרת ומפורטת יותר כשנחזור הביתה (הקלדות ארוכות על הנט בוק הן תענוג מפוקפק למדי).

יומטוב לכולן

יעל

|שפיץ ישן לידי ואני, כרגיל, לא שמורת על הכלל הכי בסיסי של "לישון כשהתינוק ישן" וזה חבל כי כאן אני די על תקן אמא יחידנית 99% מהזמן....|

יעל נור

New member
תודה

לאט לאט

באמת נשמע שהלידה עוד לא לגמרי נסגרה....ממליצה לך לחזק את המערכת החיסונית שלך - ויטמין C, חליטת עלי סרפד ופטל אם יש לך, אכינצאה, תה ג'ינג'ר .
ועל אחת כמה וכמה חשוב לנוח כמה שאפשר כשיש זיהום.
לאט לאט, הרבה סבלנות, מאחלת לכן רפואה שלמה!

יעל נור

New member
תודה. אכן לא ממש נסגר עדיין (תרתי משמע).

אני לא בנאדם שמתאים לו יותר מדי מנוחה (ובטח כשזה לא בבית שלי), אבל אני משתדלת (ובינתים הקירות של החדר בביה"ח מתחילים לסגור עליי...)

יעל

|מתמקדת בעיקר בפירות וירקות טריים, לא בעניין של תה|

אדווה ת

New member
וואו...

לא מזמן ליוויתי לידה כזאת בדיוק. עכוז, שיפטן מגיע, אין פתיחה במשך שעות, בסוף הולכים לבית החולים.

מעניין אותי, האם זה תסריט יחסית נפוץ בעכוז? או שזה מקרי...

בכל אופן שיהיה המון בהצלחה לגוף שמתאושש לו. שמחתי לשמוע שאת מאושפזת עם פיץ כי בדיוק בפורום השכן היתה מישהי כמה ימים אחרי לידה, שלא נתנו לה להתאשפז עם הבת שלה

יעל נור

New member
לגבי עכוז קראנו ש...

קשה להם לפעמים יותר להתבסס באגן, אבל שיפטן די התפלא שזה קרה אצלנו, אז כנראה שזה לא מאוד שכיח. קצת מתוסכלת שאחרי פעמים של צירים ותינוק גבוה הוא לא אמר לי שיש סיכוי גבוה שזה לא יגיע ללידה טבעית אלא לקיסרי.

ולגבי האישפוז עם פיץ - בשום פנים ואופן לא הייתי מסכימה להתאשפז בלעדיו, אבל גם בצד השני של המחלקה הייתה עד אתמול מישהי עם תינוק, אז כנראה שזה די מקובל פה. לא נראה לי שזה קשור לזה שאני פרסונל של איכילוב...

ותודה על איחולי ההחלמה. הגענו לשלב של השלמה שקטה עם המצב והבנה שהכי חשוב זה להשתחרר בשלב שבו הסיכוי שנחזור לכאן הוא הכי קטן.

יעל

|שכמובן שאחרי שהוא רחוץ ונקי פיץ עשה קקי... הולכת להחליף|

אדווה ת

New member
יכול להיות שהוא לא רוצה להכניס פחדים לראש.

לא יודעת, סתם מחשבה. אבל זה באמת מעצבן.

יעל נור

New member
אולי, אבל..

אולי אם הייתי יודעת שזה אפשרות סבירה הייתי הולכת לקיסרי בזמן אחר ובמצב אחר... (ובערך שבועיים קודם בסיבוב הלפני אחרון של הצירים הרציניים)

יאללה חלב שנשפך. מסתכלים קדימה.

ותודה

יעל

|רק על חלב אם שנשפך מותר לבכות קצת
|

עכוז..

לפעמים קשה לעכוזים לייצר צירים כי הם לא לוחצים על צוואר הרחם כמו ראש - אז מה, יש הרבה לידות עכוז נהדרות. וגם אם היה לו קשה להתבסס, אולי בשלב יותר מאוחר זה היה יכול לקרות. נשמע שהד"ר היקר פשוט היה אופטימי.

קודם כל מזל טוב

מקווה שהכל יסתיים במהרה ותשובי להרגיש טוב. מזל שפיץ לידך ושאת עדיין מניקה אותו למרות האנטיביוטיקה!
(לא כתבת אז אני מניחה שהכל בסדר איתו ולא הייתה מצוקה כל שהיא, הבנתי שמים מקוניאליים בעכוז זה נורמלי)

לכי לישון!!!!!!!!!!!!

וכמובן רפואה שלמה.

יעל נור

New member
האמת שראיתי שחמנייה עידכנה...

ואנחנו לא היינו ממש במוד כתיבה סביב הלידה.

הנקתי אותו כבר בהתאוששות חצי שעה אחרי הניתוח ואין לי כוונות להפסיק בקרוב...

ואכן כשהגענו לחדר הלידה המוניטור היה תקין לגמרי והיה כזה גם בשעתיים שחיכינו לניתוח. רק כשחילצו אותו נבהלו לרגע ואמרו שהוא חייור (והוא לא בכה), אבל המיילדת אמרה "הוא לא חיוור, רק אשכנזי" (המנותחת לפני הייתה אריתראית) ושנייה אח"כ כבר בכה קצת והאדים (הוא לא בכיין גדול גם עכשיו, אבל זה, לדעתי, קשור גם להתנהלות שלנו מיד לאחר הלידה וגם למזג שלו שדומה לזה של אחותו ולשלי).

ותודה!

יעל

|לישון? אני? רק כשממש נופלת (וגם בצהריים)...|

savvysunflower

New member
אוף, איזה סרט

לא ביקרתי בפורום בכיפה הרבה זמן אז לא ראיתי אם זוגתך עידכנה... אני מצטערת שזה מה שאתם עוברים, זה נשמע קשה ומלחיץ ואני מקווה שזה יהיה מאחוריכם בקרוב שתוכלי לעבד מה הלך פה בכלל ולהחלים, פיזית ונפשית.

הרבה מזל טוב ורפואה שלמה!

יעל נור

New member
נכנסנו ל"מוד תאלינדי" (הסבר בגוף ההודעה)

כשהיינו בתאילנד התוודענו למושג/מילה תאילנדית שנקראת "מייפלאוו" שהמשמעות שלה, בגדול, זה לא נורא, מה שיהיה יהיה, הכל בסדר... וכל זה מעורבב ביחד.

כמובן שזוגתי, שאוהבת שהכל בשליטה, היה לה קשה עם ההתנהלות הזאת שלהם, אבל למדנו מהם שלפעמים טוב להרפות ו"לזרום" עם מה שקורה במין "הכל לטובה".

ומאחר שיש לנו ילדה שמתייחסת לחיים כמו תאילנדית המושג הזה חזק אצלנו בבית...

אז החלטנו לא להתבאס ושמה שחשוב זה להחלים כמה שיותר לפני שחוזרים הביתה. וטוב שהכנו את עצמנו כי לא מזמן יצא מכאן הפלסטיקאי שהמליץ על:

לפתוח את הפצע לגמרי
טיפול מקומי בסולפה לכמה ימים (בד"כ זה שלוש פעמים ביום שמכניסים סולפה לתוך הפצע)
המשך אנטיביוטיקה לכמה ימים ורק אז ישקלו המשך טיפול שמרני או סגירה של הפצע בחדר ניתוח...

מצד שני הוא גם אמר שמבחינתו אין מניעה שאצא לכמה שעות הביתה בסופ"ש אז נשאר לי רק לשכנע את הרופאים כאן ואז אצטרף לאהובותיי ולפחות בערב שבת נהיה ביחד בבית הכנסת שלנו ונאכל ביחד סעודת שבת (שניהם מאוד קרובים לביה"ח) ואולי אפילו אגיע לתפילה בשבת (יש דיון אם לחכות עם "הגומל" עד שהכל יעבור, או להודות כבר עכשיו על מה שכבר יש לנו...).

אז נכנסתי למוד תאילנדי וכך גם הזוגה וחגיגות היומולדת (מחר יש לזוגתי יומולדת לועזי וביום שני התאריך העברי) יחכו לזמן שבו נהיה כולנו ביחד מאוחדים בבית שלנו.

הי, אומרים שמה שלא הורג מחשל...

המון תודה על התמיכה והאיכפתיות

יעל

|שהפיץ ממש ממש מתוק וזה בטוח עושה טוב על הלב. וגם - הפורום השכן הוא המקום "שלה" ואני משתדלת לא לבקר בו יותר מדי כדי שהוא ישאר מקום שבו היא יכולה לחלוק בלי לחשוב ולהרגיש שאני "מרגלת אחריה"|

שרית361

New member
רפואה שלמה!! וכמובן מזל טוב!! הכי חשוב שתנוחי

הרבה כדי שתוכלי לחזור אליהן כמה שיותר מהר..

למעלה