רכב חדש 2017 או לא חדש ?

amera

New member
רכב חדש 2017 או לא חדש ?

שלום רב
אני מחזיק כל מכונית PRIVATE שאני קונה כעשר שנים. אני בן 47 והרכב שיש לי הוא טויוטה קורולה 2007. אני נוסע 100 ק"מ ביום לארבעה ימים בשבוע. יש לי אישה ושני ילדים. אני כמעט ולא מטייל.

אני מתלבט בן מכונית חדשה 2017 שאני אחזיק 10 שנים ככל הנראה או מכונית 2014 אן 2013 או 2015 שגם אני אחזיק כמעט 10 שנים.

אני חושב על טויוטה קורולה אבל לא יודע אם MAZDA או רכב אחר יותר כדאי!

מה הייתם ממליצים?

תודה מראש

enigo

New member
ומירידת ערך גבוהה בהרבה...

כלכלית, חד משמעית עדיף רכב משומש. ההצדקה היחידה לקנות רכב חדש היא קלות הקניה (הרבה יותר קל למצוא רכב חדש במצב טוב מאשר רכב משומש במצב טוב, שלא לדבר על הצבע הנכון) ושקט נפשי (בשל סיכוי נמוך יותר לתקלות).

WarDog

New member
גם נכון, אבל ב10 שנים הירידה בחודשית תיהיה נמוכה יחסית

בחישוב של 120K אובדן ערך ב10 שנים זה יוצא 1000 שקל לחודש.
&nbsp
גם ככה לא הכי קל למקור רכב בן 10 אז אם הוא יהיה יד שניה ולא ראשונה זה בוודאי לא יעזור(שלא לדבר על יד שניה/שלישית/רביעית ברכב בן 11-13).

enigo

New member
לא יודע מה איתך, מבחינתי 300 שקלים בחודש זה סכום ששווה

התייחסות. וזה יהיה ההבדל, פחות או יותר, בין ירידת הערך בקניית רכב חדש לירידת הערך בקניית רכב בן שנתיים-שלוש. ההבדל בעלויות האחזקה יהיה זניח לאורך התקופה.
וכשמוכרים רכב בן עשר, גם יד 2 זה אטרקטיבי.

אם אתה מחזיק רכביך ל10השנים אז כנראה שאתה יודע לשמור לא רע

בחישוב גס אתה עושה כ25K לשנה. עד כמה זה נכון?
מה מצב הטויוטה הנוכחית שלך? עד כמה הצטברו בעיות משמעותיות ו/או יקרות יותר ויותר? או שמדובר בעיקר ברף חששות שהולך ועולה לגבי בעיות שעלולות לצוץ אך טרם צצו.
&nbsp
לדעתי אם הרכב באמת שמור אז הוא יכול לשאת ברזומה התקין, האמין והמהנה לנוהג בו, משמעותית יותר מ250K ככה שמבחינה זאת לא בהכרח דחוף להחליף.
אם בכל זאת להחליף, אני הייתי מחליף לחדש בתנאי שמבחינה כלכלית לא מדובר בהוצאה שאתה צריך הלוואות בעבורה או שתכביד על כלכלת היומיום...אם זה לא ככה אז תאלץ לבדוק כהלכה את הרכב המשומש שאותו אתה רוצה לרכוש...
&nbsp
אגב, מסקרנות, גם הרכב שלפני הטויוטה 2007, האם גם אותו החזקת כ10 שנים?

מה כל כך נפלא הדבר בעיניך להחזיק רכב 10 שנים ?

כדאי או לא זה סיפור אחר אבל בהחלט אפשרי ללא מאמץ גדול
במיוחד אם הוא הצליח לא לקבל מכות או שריטות .
לפעמים סתם רוצים להתחדש ,

זה דבר אישי. אבל היות ששוקל להחליף בטויוטה חדשה אז 2 שיקולים

1. עד כמה הטויוטה שלו שמורה? 2. אילו הבדלים יש בינה לקורולת 2016.
&nbsp
זה היה מגוחך אם הייתי בא להחליף פיקנטו 2012 שנראה כחדש [הרכב שלי מאד שמור] לפיקנטו 2017 שמצוייד ב2 הבדלים מהותיים מבניים, גג חשמלי וחיישן לחץ אויר בצמיגים, לא? אגב משנה גם למה אתה מתחדש. שיהיה שינוי משמעותי. לא שינוי בכאילו. זה לא היה מגוחך אם הייתי מחליט להתחדש באיזה פולו GTI או 208GTI

מנחם231

New member
אתמול עשיתי טיפול

תקופתי לרכב שלי. ישב איתי יהודי נחמד עם רכב מ1996

למעלה