רכבת לפורט סעיד.

מצב
הנושא נעול.

krause

New member
רכבת לפורט סעיד.

רכבת לפורט סעיד.
נעלמתי לזמן מה, אך לא שכחתי אתכם.רכבת פלשתיין.חיפה מזרח לפורט סעיד. 1942 .מחלקה ראשונה.יתכן וזו היתה רכבת צבאית.על הכרטיס חתום MILITARY . אולי חן וחברה מארכיון הרכבת יסבירו את פירוש המושג MILITARY על כרטיס הרכבת. הכרטיס מאוסף krause .תהנו.

ה דרומי

New member
איפה נשארו היום תחנות רכבת

רכבת לפורט סעיד.
נעלמתי לזמן מה, אך לא שכחתי אתכם.רכבת פלשתיין.חיפה מזרח לפורט סעיד. 1942 .מחלקה ראשונה.יתכן וזו היתה רכבת צבאית.על הכרטיס חתום MILITARY . אולי חן וחברה מארכיון הרכבת יסבירו את פירוש המושג MILITARY על כרטיס הרכבת. הכרטיס מאוסף krause .תהנו.
מתקופת רכבת העמק היא הרכבת החג'רזית. שלא שינו את פני המקום הים הם כבר חורבות. 1. צומת הטקסטיל לפני בית שאן. 2.כפר גי'נאס. 3.אחרי מושב אחיטוב.
איפה עוד?.

יהוושע

New member
באלרואי , בקריית חרושת , בכפר יהושע

מתקופת רכבת העמק היא הרכבת החג'רזית. שלא שינו את פני המקום הים הם כבר חורבות. 1. צומת הטקסטיל לפני בית שאן. 2.כפר גי'נאס. 3.אחרי מושב אחיטוב.
איפה עוד?.
באלרואי , בקריית חרושת , בכפר יהושע
בעפולה , בכפר יחזקאל , בתל אור ( נהריים ) , סמוך לחמת גדר . בב"ש עומד מבנה תחנה ישן אך שלם , יש גם בנחל שורק וביתיר , תחנת יפו , חדרה מזרח , ועוד . וזה לא רכבת חג'רזית אלא חיג'זית , ולא כפר ג'ינאס אלא כפר ג'יניס. התחנות הן מכול מיני תקופות בתולדות הרכבת .

יהוושע

New member
פריט מדהים ושמור נפלא .

רכבת לפורט סעיד.
פריט מדהים ושמור נפלא .
סבא שלי היה בצבא הבריטי באותה תקופה , וסביר להניח שהוא השתמש בנסיעותיו למצרים באחת הרכבות האלה . זכור לי שהוא הזכיר את פורט סעיד . כול תנועת החיילים הבריטים והיהודים ששירתו בצבא הבריטי - למצרים , התנהלה ברכבת דרך ראש העין , לוד , רחובות , אשקלון ומערב סיני - עד קנטרה , שם הייתה תחנה גדולה מאוד ושם עלו על רכבת לקהיר ודרומה . ייתכן שהצבא הבריטי הכין רכבות מיוחדות לחיילים , ולכן הכתובת MILITARY . ( אולי הם אפילו נסעו חינם , כמו אצלנו ) .

נסיעות חיילים ברכבת המנדט

רכבת לפורט סעיד.
כרגיל, פריט מעניין ומיוחד. דרך אגב, לפי מה אתה קובע שמדובר בכרטיס משנת 1942 (לא רשום עליו לפי הסריקה)? יש להניח שהסימול Military מקביל לתוספת 'חייל' שיש לנו בכרטיסי הרכבת כיום - פשוט ציון כי הכרטיס מיועד לחיילים בלבד. בכל מקרה זה לא כרטיס חינם, כי כתוב עליו המחיר. שאלה - האם זה רק נדמה לי או שבעברית רשום 'חיפה מזרחית'? (אם כן אז זה די מצחיק הסטורית - כיום נוהגים אנשי הרכבת להגיד בשפת הדיבור 'מזרחית' ו-'מרכזית' בהתייחסם לתחנות חיפה מזרח ו-חיפה מרכז).

krause

New member
חן שלום.תודה על המידע.

כרגיל, פריט מעניין ומיוחד. דרך אגב, לפי מה אתה קובע שמדובר בכרטיס משנת 1942 (לא רשום עליו לפי הסריקה)? יש להניח שהסימול Military מקביל לתוספת 'חייל' שיש לנו בכרטיסי הרכבת כיום - פשוט ציון כי הכרטיס מיועד לחיילים בלבד. בכל מקרה זה לא כרטיס חינם, כי כתוב עליו המחיר. שאלה - האם זה רק נדמה לי או שבעברית רשום 'חיפה מזרחית'? (אם כן אז זה די מצחיק הסטורית - כיום נוהגים אנשי הרכבת להגיד בשפת הדיבור 'מזרחית' ו-'מרכזית' בהתייחסם לתחנות חיפה מזרח ו-חיפה מרכז).
חן שלום.תודה על המידע.
לגבי התאריך.בכל הכרטיסים מסוג זה מתקופת המנדט התאריך מופיע בצד שמאל של הכרטיס ונעשה בהטבעת לחץ.באם תגדיל את התמונה תוכל לראות את ההטבעה.התאריך הוא 24-6-42 . על הכרטיס רשום "חיפה מזרחית". אני מציג כרטיס מתחנת "חיפה המרכזית".מעניין מדוע הוסיפו את ה "ה"למרכזית ולא למזרחית.אגב האם משהו מזהה את תחנת היעד של הכרטיס ,אשר כתוב בכתב יד?.

alantan

New member
זה נראה קצת כמו SUEZ (סואץ)

חן שלום.תודה על המידע.
לגבי התאריך.בכל הכרטיסים מסוג זה מתקופת המנדט התאריך מופיע בצד שמאל של הכרטיס ונעשה בהטבעת לחץ.באם תגדיל את התמונה תוכל לראות את ההטבעה.התאריך הוא 24-6-42 . על הכרטיס רשום "חיפה מזרחית". אני מציג כרטיס מתחנת "חיפה המרכזית".מעניין מדוע הוסיפו את ה "ה"למרכזית ולא למזרחית.אגב האם משהו מזהה את תחנת היעד של הכרטיס ,אשר כתוב בכתב יד?.
זה נראה קצת כמו SUEZ (סואץ)

krause

New member
לגבי הסימול צבא על כרטיסים.

לגבי הסימול צבא על כרטיסים.
ראה כרטיסים מתקופות שונות של רכבת ישראל הקשורים להסעת חיילים וצבא. אגב חן. בהרבה כרטיסים של רכבת פלשתיין כתוב חיפה אל....... איזו תחנה היא "חיפה" מזרחית,או חיפה המרכזית?

מצב
הנושא נעול.
למעלה