רישיון לקטנוע 125 סמ"ק

רונן ס

New member
רישיון לקטנוע 125 סמ"ק

אז הסיפור הוא כזה: אני עובר לקיבוץ וצריך דרך זולה ויעילה להתנייד ממנו לעבודה. אחזקת רכב יוצא לי סיפור יקר. בדיוק עכשיו חבר שמחזיק סופר דיוק 125 קיבל רכב צמוד מהעבודה ככה שהוא מוכר אותו. חשבתי לרכוש אותו אך ההחלטה תלויה בעיקר בכמה מהר אוכל להוציא רישיון לקטנוע הנ"ל. הבנתי שתאוריה אני לא צריך מכיוון שיש לי כבר 7 שנים רישיון לרכב. לאיזו קטגוריה נכנס רישיון לקטנוע 125 אוטומטי? עד 500? עד 250? (יש דבר כזה?) יש מס' שיעורי מינימום? ומה כולל הטסט? אודה לכל תשובה או הפניה למקור מידע בנושא. שבוע טוב, רונן

הרישיון המינימלי הינו עד 500

אתה יכול לעשות רשיון עד 500 אוטומטי אך זה לא מומלץ כי זה יגביל אותך לעתיד, עדיף כבר לעשות רשיון עד 500 רגיל. רשיון מעין זה דורש 15 שיעורים ולאחר מכן מבחן רישוי, באם הינך נהג רכב הינך פטור מתיאוריה ואישור על כך עליך לקבל ממשרד הרישוי

Hell ad

New member
בבקשה.

אמנם לא בטוח, אבל זה ככה. בגלל שיש לך רישיון לרכב 7 שנים אז אתה באמת לא צריך ביטוח. אני גם חושב שאתה עושה רק טסט במגרש. אם זה ככה, אתה יכול גם לקחת איזה 2 שיעורים ולעבור טסט. למרות שעדיף לצאת עם הקטנוע החוצה כי זה שונה לגמרי מרכב. אם אני טועה, ויכול להיות שזה תקף רק ל50 סמ"ק, אתה תצטרך לעשות את כל השיעורי חובה (10-15) וטסט רגיל. למרות שאני כמעט בטוח שאתה צריך רק טסט במגרש ואז הכל פשוט. טסט במגרש - שמיניות, קו ישר, סללום, נסיעה איטית. הטסט בחוץ כולל מגרש וכולל לנסוע בכביש - חוקי תנועה. יש שני סוגי רישיון שיתאימו לך - עד 500 ועד 500 אוטומט. שניהם אותו דבר, אבל אם אתה עושה על אוטומט לא תוכל בעתיד לנסוע על אופנוע (עם הילוכים) אם אתה תשאר רק עם הקטנוע, האוטומט יספיק לך, ולהרבה אנשים חוסך הרבה כאב ראש. אז אם אתה עושה טסט במגרש אולי כדאי לך לעשות רישיון רגיל מכיוון שאולי בעתיד, מי יודע... אולי תקנה אופנוע. אם אתה צריך לעשות 15 שיעורים וטסט רגיל, אתה גם יכול לקחת קבלנות ופחות משבוע יהיה לך רישיון. תלוי בזמן הפנוי שלך. (כמובן שזה יכול לצאת הרבה כסף)

alfred

New member
אם לא בטוח, מדוע לענות?

אלפרד גורס, וזאת בשיא העדינות, שיש לשקול מלים לפני המלצות שכאלו. "אתה באמת לא צריך ביטוח?" מה, לכל הרוחות גורם למישהו לשחרר עצה שכזו אל חלל הפורום? "2 שיעורים ולעבור טסט?" בטוח? הבא סימוכין בבקשה. אלפרד לא שמע על זה. "רק טסט במגרש?" האמנם? "כל השיעורי חובה (10-15)?" כאילו-כזה-שרירותי? אלפרד מציע לנסח שוב את המשפט הראשון, אבל גם להישאר שם. אם אכן "אמנם לא בטוח", אנא שתוק, לפחות עד שתהיה בטוח.

Hell ad

New member
וואו. אלפרד מצטער, תכנס, וגם השואל

עשיתי טעות חמורה. שרשמתי שלא צריך ביטוח התכוונתי לא צריך תאוריה. \= כלומר משהו כזה הייתי אמור לכתוב: אם יש לך רישיון 7 שנים אתה באמת לא צריך תאוריה. אני באמת לא יודע מה קרה לי, אולי התבלבלתי מרוב שרשמתי מהר. אז פותח ההודעה, קבל את התנצלותי, אמרתי שטויות. (בקשר לביטוח כמובן) ועכשיו אלפרד במשהו אחד אני כן בטוח וגם רשמתי אותו: ברגע שיש לך רישיון על רכב מעל 3 שנים (7 זה הרי מעל 3) אתה יכול לעשות 2 שיעורים ולעשות טסט רק במגרש! וזה 100% נכון. אני לא בטוח שזה עובד גם על 500. ואת זה הוא צריך לבדוק. אז נכון, התבלבלתי, ולא התכוונתי לרשום ביטוח ואז יצאתי אידיוט בצורה מטורפת. אבל לא התכוונתי לרשום את זה. אבל אם לא שמעת על 2 שיעורים ולעבור טסט, זה כבר משהו אחר. זה קיים, חבר שלי, בן 21, רישיון על רכב 4 שנים, לקח 2 שיעורים, ועבר טסט על 50 סמ"ק מכאן הסימוכין. אתה מוזמן להתקשר לכל מורה נהיגה ולברר את זה. ואני חושב שההודעה שלי די עוזרת. אתה שואל למה? הוא שאל כמה זמן ייקח לו לעשות רישיון. אז במידה והטסט במגרש תקף גם ל500 (ל50 הוא תקף ב100%) הוא יכול גם תוך כמה ימים. במידה ולא, הוא צריך את כל ה15 שיעורים וזה כבר ייקח לו יותר זמן. וגם ציינתי שיש דבר שנקרא קבלנות, שכך הוא יוכל להוציא רישיון יחסית מהר. רשמתי גם בהודעה מה כולל טסט. בעצם כן עניתי לשואל על התשובות. רק היה צריך מישהו שיאשר האם מה שכתבתי תקף על 500 או רק על 50, זה הכל. חוצמזה, הכל עובדות אצלי. אז פעם הבאה, בבקשה מילים יותר עדינות, בעיקר שמה שגרם לך לרשום הודעה זאת היה טעות קטנה במילים. אלעד.

Ofirdt

New member
אדון אלעד........

מה שכתבת על טסט במגרש וזהו תקף אך ורק לגבי 50 סמ"ק... לכל השאר זה לא תקף וצריכים לצאת לכביש כמו בכל טסט

רונן ס

New member
תודה לכולכם על התשובות ../images/Emo13.gif

רק שאני התכוונתי ל-125 סמ"ק. אני יודע של-50 סמ"ק נדרש רק מבחן שליטה ול-500 צריך לעשות שיעורים השאלה היתה לאיזו קטגוריה נופל רישיון ל-125 סמ"ק. תודה שוב על הרצון לעזור, רונן

Ofirdt

New member
ה125 סמ"ק נופל בדרגת.......

עד 500 ונדרש גם טסט חיצוני בכביש ולא רק במגרש

תרגע! מה אתה מתנפל עליו...

ווואווו תפסת אותו על טעות!!! מה אתה מאושר וישר מת לקטול אותו לתקן אותו?!?! זה כל כך ברור שהוא התכוון לתיאוריה ואני בטוח שלך לפחות זה היה ברור, היית יכול לתקן אותו קצת יותר נורמלי...השואל לא שאל שום דבר על ביטוח, והתשובה הייתה מנוסחת לשאלה על תיאוריה, אז ברור שהוא התבלבל בכתיבה. ובקשר לשירירות, וואלה כן יש כאן כמה חברי פורום שניגשו אחרי 10 וגם 9 שיעורים לטסט...אתה IN ISRAEL..מה לעשות.

ixmix

New member
בקשר לרמת הפורום...

אני בהחלט יכול להבין ולהצדיק את טענותיו של אלפרד (הוירטואלי). שמירה על רמה גובהה משמעה לא לכתוב דברים לא נכונים, בייחוד אם אינך בטוח מראש. אבל זו דעתי, ולא אכפה אותה על אחרים.
יום טוב,

אהוד א1

New member
../images/Emo45.gifלאיקס מיקס

אני איתך באותה הדעה.בתור מנהל,אולי אתה כן צריך לכפות אותה על אחרים.חומר למחשבה...

S A T L A N

New member
אולי זה קצת שונה, אבל

| לכפות היה משו בסגנון הזה בפורום השכן, וכולנו ראינו מה היו ההשלכות לעניין, אז אני מבקש מכל ציבור הפורום לשקול מילים לפניי לחיצה על "השלח" עם כל הכבוד אהוד!

אהוד א1

New member
"כפייה" היא מילה קשה

ולכן אני חוזר בי מהשימוש בה.האיקס גורס שלדעתו צריך להגיב רק על דברים שמבינים בהם ואני מסכים עימו.כמנהל אני חושב שהוא צריך "להוביל" את הפורום למצב שבו מי ששואל מקבל תשובות נכונות.זה לא צריך לקרות ע"י מחיקה של תשובות שגויות/טרוליות אלא ע"י חינוך הגולשים בקהילה להבנה וקבלה שלא את הכל אנו יודעים ושהגענו לכאן כדי ללמוד. לפני מספר חודשים ניהלתי כאן (לצערי)מערכה כנגד מספר חברי קהילה חדשים שלקו בתסמונת "אני יודע הכל" ולשמחתי הם נקלטו היטב והבינו את דרכו של הפורום.לאלעד ולאלפרש,ששניהם חביבים אלי,אשלח
עבור הגישה בסוף השרשור ואי הכניסה לפינות מיותרות.בכלל,אשמח לראות כאן יותר את אלפרד וחבריו מהפורום ה"הוא". לגבי ה"כפייה" בפורום ה"הוא"-המנהלים שם עובדים קשה ועושים בחינם! ובהתנדבות! מלאכת קודש בשמירה על מקום, שעבורי לעיתים הוא בית,מפני טרולים למיניהם.לעיתים הם שוגים.לעיתים הם צודקים.את אותו השרשור לצערי לא הספקתי לראות לפני שנמחק כך שלא הביע דעה לגביו.חבל לי שחברים וותיקים כמו הארוך ופ' בוחרים לעזוב במקום לנסות לשנות.הפורום הזה הוא צעיר בגילו והסטנדרטים שנקבע הם שימשיכו איתנו הלאה. והתמונה,כדי לסיים בנימה אופטימית, מוקדשת כמובן לאלפרד...

alfred

New member
"משווה ומוסיף"...

איטליה. ליפנים יש עוד הרבה מה ללמוד. ולאן לשאוף.

S A T L A N

New member
"הארוך" פחחח קרעת אותי ../images/Emo6.gif

וכמובן שאני מסכים עימך בעניין של לנסות ליצור פורום מקצועי המכיל ברובו מידע טכני נכון ומדוייק! וגם הסכמתי עם אלפרד שעדיף לא לנחש! מלנחש לא נכון. אך רק אופן ניסוח ההודעה שלו גרם לי צרימה דיי חזקה בחושי הקריאה. אך מאחר שכל הסיפור נגמר יפה, וכולם קלטו מהי מהותו של הפורום, אפשר להמשיך הלאה! בידידות לאהוד ולאלפרד!

למעלה