רוצים לקחת להם את הילד

חני ב

New member
רוצים לקחת להם את הילד

אתמול בערוץ 10 הראו כתבה על ילד בן 8 מבריטניה ששוקל כ- 90 קילו. רשויות הרווחה החליטו שההורים מהווים סיכון עבורו כי הם לא דואגים לו. לכן החליטו להוציא אותו מהבית. בסוף הכתבה יעקב אילון עדכן שהרשויות נותנות להורים עוד צ'אנס אחד.

עצם הרעיון הוא די מעניין ומהפכני

ומפחיד. מעניין אותי אם זה היה עובר בבתי המשפט שם. כשראיתי את הילד, אמרתי שצריך לשלוח אליו את ג'יליאן מקית, התזונאית מ'שינויים בהרגלי הזלילה'. מישהו רואה את התוכנית? אצלנו אוהבים לראות אותה.

NewH

New member
רעיון מטומטם בעיני

להוצאה מהבית יש השלכות גדולות מדי על הילד. בכל מקרה צריך להוציא אותו לריפוי- אולי אשפוז של שבוע שבועיים ואז להחזיר אותו שימשיך בבית. כי לא נראה לי שהורים שעד היום לא עשו כלום למנוע פתאום יצליחו לעשות מהפך. במקום לאיים עליהם בהוצאה של הילד- היה צריך רק להכריח אותם לקבל עזרה או שהם עצמם יענשו.

צריך לעבוד עם כל המשפחה יחד

ראיתי אתהילד האומלל הזה. אמא שלו עוד מגישה לו שניצל וציפס.... כולם זקוקים ליד מכוונת שתדריך אותם בהרגלי אכילה נכונים ובשמירה על הבריאות.

עץ זית

New member
אחריות ההורים לדאוג לתזונה הולמת

לדעתי במקרה הזה צריך לערב את רשויות הרווחה אבל לא להוציא את הילד מהבית. לאיים על ההורים בקנסות אם לא יטפלו בו כראוי. האם טוענת שהוא כל הזמן רעב. בסדר, אבל למה לתת לו לדחוף צ'יפס לסנדוויץ? למה להגיש לו ערימות צ'יפס ושקית חטיף כל 20 דקות. אשמת ההורים ברורה, מהמשפט שהאמא אמרה בנוגע להזנחה. היא אומרת שאם היא היתה אמא מזניחה, הילד היה רזה ושדוף. כלומר היא חושבת שאם היא נותנת לו הרבה אוכל, היא אמא טובה. ומי שילדיה רזים היא האם המזניחה.

אתיר

New member
90 קילו, לא עולים מהיום להיום וגם

לא תוך שנה. ברור לחלוטין שזה ענין מגיל הינקות שממשיך הלאה. הילד מסכן הוא באמת רעב.... חייב לעבור "סדרת חינוך באוכל" ורחוק מהבית. כמו כן גם האמא, זה ילד שלא ברור לפי המשקל שלו היום אם יצליח להגיע לגיל 20 בקצב הזה.

Ronit FL

New member
מה שהכי הפריע לי כאן

זו ההנאה שהמשפחה שאבה מהפרסום ולא נראה שהבינו על מה ולמה הם נהיו ""סלבריטי""... יותר משהפריעו לי תמונות הילד שאוכל בשקיקה, הפריעו לי התמונות של המשפחה המאושרת עומדת בחצר ביתם אל מול המצלמות ומחייכים מאוזן לאוזן כאילו היו מינימום המשפחה המלכותית. אגב, יש בארה"ב ילדים קטנים ממנו ושהוא נראה לידם רזה כמו דודי בלסר...

אתיר

New member
וואלה , ראיתי מספר תוכניות על

השמנים בארה"ב וזה ממש מפחיד. המזכירה של הרופא שלי נסעה לאלסקה לפני מספר חודשים והיא ירדה יפה פה בשומרי משקל רצתה לעשות לעצמה סלט אמרה שהמחירים בשמים של הירקות לעומת כל הג'אנק פוד שהוא בזול ובאריזות גדולות...... תהרגי אותי אם אני מבינה. אולי גם בבריטניה ככה.

Ronit FL

New member
מוזר, מכיון שסלטים מאוד פופולרים

כאן. בהרבה מסעדות מקבלים סלט כמנה ראשונה כחלק מהזמנת מנה עיקרית. יש הרבה מסעדות לארוחות קלות שמגישות סלטים נהדרים עם חזה עוף בגריל שזו ארוחה מלאה. הרבה סלטים ללא פחמימות ודיאטטיים.

noa_f

New member
"כאן" הוא מקום די גדול, לא?

אחותי צמחונית וכשהם טיילו בטקסס, היא פשוט לא מצאה שום דבר לאכול שלא היה בו בשר. היא נשבעה שגם בקוטג' היו חתיכות קטנות של נקניק
. הם קראו שם לתירס "ירקות" וגם הקטשופ נחשב כמנת בריאות
. לא פלא שזו המדינה השמנה בארה"ב, נכון ?

iris mom of two

New member
אז רק לידיעתה

אני ביקרתי בטקסס לא מזמן, גם גרתי שם מספר שנים, ואפילו מצאתי מסעדות צמחוניות. אחת מהרשתות שהכי אהבתי היתה זו: http://www.soupersalad.com/Source/Home/Home.aspx ויש גם אחרות. ניתן למצוא אוכל בריא וטעים בכל מקום, וירקות בטקסס זה לא רק תירס, זה גם מאכלים מקסיקניים שבחיים לא שמעתי עליהם עד שגרתי בטקסס. הבעייה הנוראית היא שמאכלים בריאים היום הרבה יותר יקרים מג'אנק. כך שיש הרבה שמנים שמבחינה תזונתית הם בעצם בחיסרון (ויטמינים, פרוטאין, מינרלים...)

iris mom of two

New member
עצוב

עצוב למשפחה, עצוב לילד. וחבל שהתקשורת עשתה בדיחה מהנושא במקום להתייחס לבעייה האמיתית: מה קורה במשפחות על סף העוני (כמו המצב פה, אמא יחידנית, דיכאונית) כשהאוכל הזמין הוא לא בריא. הייתי היום בסופר, רציתי היתה לי בחירה בין שני מוצרים אחד אורגני באיכות מעולה השני סתמי עם סוכר ושאר כולירות. ההבדל במחיר: פי ארבע. היות והמוצר השני לא היה פי ארבע יותר גרוע, בחרתי בו. אם ההבדל במחיר לא היה עצום כל כך הייתי בוחרת במוצר היותר בריא. ההבדל ביני לבין אותה משפחה: לי יש את היכולת הכלכלית ואת היידע לעשות בחירות מודעות וסדרי עדיפויות. אז במקום ישר להאשים את ההורים, אולי כדאי להסתכל היטב ולבדוק מה קורה בחברה. יש לציין שבישראל עדיין ניתן למצוא די הרבסה מוצרים בריאים במחיר סביר. זה לא המצב בארה"ב וכנראה גם באנגליה.

למעלה