רדיו דרום 101.5 עכשיו גם בתדר 89.3 בבאר שבע בלבד.

olli3

New member
מנהל
רדיו דרום 101.5 עכשיו גם בתדר 89.3 בבאר שבע בלבד.

מדובר במשדר חלש מאד שנקלט רק בתוך באר שבע. ברגע שרק יוצאים מבאר שבע מכל אחת מהיציאות של העיר, הקליטה משתבשת פלאים ונעלמת תוך כמה מאות מטרים.

ל101.5 בתדר הוותיק נוסף RDS

בחודש האחרון תדר 101.5 סובל מהפרעות בבאר שבע, יכול להיות שזו הסיבה למהלך הזה למרות ש101.5 הוא לא תדר שאמור לשרת את באר שבע בכלל. רדיו דרום על שתי התחנות השונות ביצעה פיצול תדרים סופי ומוחלט. ברדיו דרום הוותיק 97, 95.8 משודרים תכנים שאינם מוסיקה וב101.5 משודרת כל היום מוסיקה, עם דגש חזק על מוסיקה מזרחית.

neumi85

New member
בעניין רדיו דרום 101.5 עכשיו גם בתדר 89.3 בבאר שבע בלבד.

אבל כתבה שהקליטה של 101.5 לא אמורה להיות באזור באר שבע. אז למה הוסיפו להם תדר ?
קצת מוזר.

olli3

New member
מנהל
גם את אקו 99 לא אמורים לשמוע בקרית גת ואת רדיו ירושלים

לא אמורים לשמוע גם בקרית גת ובנתיבות (כנ"ל גם אקו). וגם את רדיוס לא צריכים לשמוע באיזורים האלו, אבל שומעים...
&nbsp
התדר החדש ב89.3 גם מפריע לקליטת רדיו ירושלים בבאר שבע:) לא שהקליטה של רדיו ירושלים בתדר 89.5 הייתה נקייה לגמרי, אבל היא הייתה דיי חלקה בבאר שבע.

יש הבדל בין זליגה של שידור לאיזורים שהם לא בזיכיון

לבין הוספה של משדר נוסף - תאר לך שרדיו חיפה למשל לא נקלט טוב בנתניה והם מוסיפים משדר באיזור נתניה

olli3

New member
מנהל
זה לא המקרה. לרדיו דרום יש זיכיון על רוב איזור הדרום.

זה שנעשה פיצול שידורים לתדר נוסף, לא אומר שזו חריגה מגבולות הזיכיון.
&nbsp
הרי כל העניין של פיצול שידורים התחיל מפירצה שמאפשרת לתחנה להשתמש במספר תדרים על פי חוק ואז לקחו תדר אחד מבין השניים או השלושה ובעצם הפכו אותו לתחנה אחרת. אז רדיו דרום עשו את זה ולקחו תדר (101.5) שבו בתחילה שידרו תכנים כללים (גם תכני מוסיקה כלליים ללא אופי מוסיקלי מובהק). עם הזמן מותג דרום 101.5 כתחנת מוסיקה ישראלית בדגש על מזרחית ואפילו רצועה המוסיקה המזרחית הוותיקה ברדיו דרום הוותיק (97,95.8) הועברה ממש לאחרונה לדרום 101.5
&nbsp
כך הפכה רדיו דרום 97,95.8 לתחנת talk radio בדומה לרדיו ללא הפסקה (אבל ברמה נמוכה יותר בכל התכנים שאינם תכני אקטואליה, לטעמי לפחות). ודרום 101.5 הפכה לתחנת מוסיקה עם מעט מאד חורים במהלך היום שבהם משדרים מבזקי חדשות ויומני חדשות קצרים למדיי.
&nbsp
אז נוצר מצב שעקב הפרעות לתדר 101.5 (יש תחנה ערבית שאיני יודע מהיכן מגיעה שמשדרת בתדר הזה), ככל הנראה הוסיפו את המשדר של 89.3 שלא נקלט אפילו בתוך באר שבע בצורה כל כך מיטבית (גם תוך כדי נסיעה ברכב). בעיקר כי זה תדר גרוע אך גם בגלל שהמשדר חלש (ברגע שיוצאים מבאר שבע ולא משנה לאיזה כיוון הקליטה נהרסת לגמרי, בשכונות שסמוכות ליציאות יש הפרעות קשות יותר בקליטה).

גלעד2211

New member
רק בערב הם מתאחדים עם המוסיקה

העברתי שניה בפירסומות של התוכנית ישראלי חזק וטוב בהנחיית רונית בר ב91FM (ימים א-ד מ7-9 בערב) לשני התדרים של הדרומים ומשודרים אותם השירים בול.

אני קולט את שני התדרים חלק עם אנטנה על הגג בצפון תל אביב.

radiofm1231

New member
יש לזה כמה סיבות

רדיו רק"ע משום מה מפריע לקליטה בגלל העוצמה והדיסטרישן
שלפעמים נכנס ברדיו דרום
אבל מצד שני יש את מונטו קרלו שפשוט החליטו לשדר ב 101.4
זה גם יכול להיות הגברת משדרים מירדן או קפריסין כך שברור למה תדר נוסף
&nbsp
כבר 4 פעמים החודש בערך המשדר נכבה או נפל
&nbsp
מי יודע מה הסיבה לרוב זה תחנה בערבית שנכנסת חזק
ובקיצור קצת רענון לא יזיק עם כל ההפרעות

מה שמוזר זה שאני גר באיזור שדרות ורדיו דרום 101.5 אמור

לשרת את האיזור שבו אני גר ודווקא באיזור הזה מצפון לשדרות קול ישראל הוסיפו משדר של רשת רק''ע בתדר 101.3 שגורם לשיבושים בקליטה של דרום 101.5 - פניתי לרדיו דרום דרך האתר שלהם והם לא הגיבו פניתי לקול ישראל והתלוננתי שהמשדר שלהם מפריע לרדיו דרום והם אמרו לי שהם מקבלים את תדר השידור ממשרד התקשורת ואם אני רוצה שאפנה למשרד התקשורת - לא מבין מה הבעיה של קול ישראל להוריד עשירית בתדר השידור של רק''ע

למעלה